Apie Apribojimų teoriją

Įmonių, taikančių Apribojimų teoriją (sukūrtą Dr. Eli Goldratt), pasiekimai rodo, kad tai pažangiausia organizacijų valdymo metodologija pasaulyje.

Praktiniais pasiekimais įrodyta, kad Apribojimų teorija yra daug efektyvesnė už kitas valdymo metodologijas, tokias kaip JIT (Just-In-Time), TQM (Total Quality Management), LEAN (Toyota Production System), Six Sigma ir t.t.

Naudodamos Apribojimų teoriją, daugelis pasaulinių organizacijų nepriklausomai nuo dydžio ir veiklos krypties ženkliai padidino savo rezultatyvumą, įsitvirtino naujose rinkose, ištrūko iš stagnacijos bei išsikapstė iš bankroto.

Apribojimų teorija – visuotinė teorija, teigianti, kad kiekviena sistema privalo turėti bent vieną apribojimą, o įmonės pagrindinis tikslas – uždirbti pinigus.

Kaip Apribojimų teorijos taikymas padeda uždirbti?

  • Gerinant organizacijos efektyvumą, fokusuojamasi ne į visą sistemą, bet į vieną sistemos tašką – apribojimą.
  • Apribojimas yra siauriausia vieta organizacijoje, nusakanti visos organizacijos pralaidumą. Sistema niekada negaus daugiau tikslo vienetų per tam tikrą laikotarpį nei jai tai leidžia padaryti siauriausia sistemos vieta per tą patį laikotarpį.
  • Pirmiausia išnaudojami esami apribojimo pajėgumai be papildomų investicijų.
  • Organizacija įtraukiama į pastovaus tobulėjimo procesą, kurio metu nuolat stebi, ar sistemos apribojimas nepakito
  • Valdydama apribojimus organizacija uždirba daugiau pelno, nes atsisakiusi klaidingų prielaidų siekia didinti pridėtinę vertę savo klientams.