Reklama investuotojams, kurios geriau nebūtų

VNO_wifi

Taip jau nutiko, kad man tenka bent kartą ar du per mėnesį paskraidyti. Mano skrydžių kryptys tokios, kad nėkarto neteko skristi su a.a. AirLituanica, todėl jos išnykimo aš visiškai nepajutau. Taip kad ir šis tinklaraščio įrašas ne apie avialinijas. Bet apie smulkmeną, kuri gadina Lietuvos (investicinį) įvaizdį.

Nesu ar profesionalus skraidytojas, todėl atvykstu į oro uostą su nedidele, bet atsarga (t.y. šiek tiek anksčiau). Bet, kaip dažnai skraidantis, per oro uosto apsaugos procedūras praeinu greitai (monetų kišenėse nepalieku, diržo sagtį išsisegu, batai neerzina metalo detektorių).  Turimą laiką norisi išnaudoti prasmingai (sėdint internete). Vilniaus oro uoste yra nemokamas internetas, kurį remia Invest Lithuania. Verslo klubo lankytojai turi galimybę pasinaudoti ir kitu prisijungimu. Viskas šaunu, juk esame vieno iš greičiausių internetų šalis pasaulyje. Beje, skirtingai nei pvz Kijevo oro uosto prisijungti Vilniuje nėra sudėtinga ir netgi įmanoma.

Bet jei viskas būtų puiku, tai nebūtų šio įrašo. Interneto ryšio stabilumas yra NIEKINIS. Gerbiami Invest Lithuania vadovai, ar projektų vadovai ar dar kas ten. Mintis apie nemokamą internetą su „We speak business“ šūkiu tikrai puiki. Bet geriau neduokite to nemokamo interneto. Nes geriau jokio interneto (arba mokamas) nei toks access point‘as, kuris per pusę valandos persikrauna 17 kartų.

Beje, Verslo klubo (business lounge) siūlomas ryšys toks pats kaip patikimas kaip ir Invest Lithuania. Todėl labai dažnai tenka girdėti iš Verslo klube esančių keleivių emocingų komentarų interneto ryšio tema.

Teisybės vardan reikia pripažinti, bėdos su internetu Vilniaus oro uoste būna ne visuomet. Naktį prisijungus (kelis kart teko parskristi naktį) bėdų nekyla. Internetas lūžinėja ir bėdos atsiranda tik kai būna daugiau norinčių prie jo prisijungti (t.y. kuomet yra keleivių). Žinau, kad yra toks lietuvių liaudies posakis apie dovanoto arklio dantis, tačiau šiuo atveju jis netinka. Čia tas pats, kas oro uoste siūlyti tik nemokamus „šikanų“ tipo tualetus.

Suprantu, norint sklandžiai aptarnauti pikinius keleivių ir prisijungimų kiekius reikia papildomos įrangos, tačiau jeigu nėra tų papildomų kelių šimtų eurų per mėnesį įrangos nuomai, geriau neįmituokite to nemokamo interneto, bet užtikrinkite stabilų (nors ir mokamą internetą). Jeigu šalis, kuri didžiuojasi turinti vieną greičiausiu internetu bei plačiausiu padengimu, negali oro uoste užtikrinti stabilaus interneto, kaip atrodo ir kiti mūsų šūkiai apie Lietuvos investicinę aplinką bei mūsų verslo kalbą ?

komentarų yra lygiai 13

 1. Bl o tu man gali logiškai atsakyti, kam kietam verslinykui iš Lietuvos, Vilniaus oro uoste nemokamas internetas? Nu, va pavyzdžiui tau? Nejau ant mokamo interneto pinigų nelieka? Nu dar suprasčiau, koks investeris iš užusienio, bet ir tai neargumentas. Maždaug bl pas juos orouoste chujovas netas, tai į šitą šalį aš neinvestuosiu. Krc reikalai taip nesisprendžia.. Paskutinėje vietoje jiems tas interteto greitis in Vln aeroport.

  • Nu tai kam tada išvis leisti Invest Lithuania pinigus tam nemokamam internetui, jei jo investuotojams nereikia ? Aš ir siūlau taupyti pinigus ir nedalinti nemokamo interneto.

 2. Principe jo. Bet gi Invest Lithuania valstybinė firmelė, turi rodyti, kad kažką veikia. Tai ir rodo. Krc užkrovė jų puslapį jau pasiekimas. Čia kaip pripirkti iš Kinijos papigiai puodukų urmu užlipinti ant jų Invest in LT logo ir padalyti investitoriams. Check – pasižymėta. Galima traukti į ataskaitas. Čia gi ne TEO wifi, kurie iš greito interneto principe duoną valgo. O taupyti valdiškus pinigus vapšie koks tikslas? Kaip, beje ir išsileisti ant įrangos, kurią tūpai bombins daugmaž verslinykai iš LT ir po to skūsis, kad lagina..

 3. Keista skaityti šį įrašą, internetu aerouoste naudojuosi daugiau nei dukart per mėnesį, pastaruosius kelis metus (tiek Lounge, tiek viešu) ir nėkart nebuvo jokios bėdos, ar nestabilumo – greitas ir kokybiškas, net kai ir daug žmonių aplink.

  gal tiesiog man pasisekė, o gal autoriui – tiesiok nepasisekė. Ir nežinau, kas blogiau :)

 4. =G=

  Nenustebčiau, jei stabilumo problemos kyla su Apple įrenginiais, nes man tiek iPhone, tiek MacBook Pro labai sunkiai dirba viešuose nemokamuose wifi (neskaitant TEO, kuriam beveik neturiu jokių priekaištų). Su HTC situacija gerokai geresnė.

  • Stabilumo trūko ir su iPad ir su Windosiniu kompu.

 5. Siūlau vertintojams-profesionalams pasiskaityti http://blog.rottenwifi.com/top-10-fastest-wifi-airports-worldwide/

  • Jei atkreipėte dėmesį, aš niekur nesipiktinau interneto greičiu. Internetas gal ir greitas, jei pavyksta išbūti prisijungusiu.

 6. Problema čia ne su internetu, bet su autoriaus Windows Phoen telefonu. Nusipirk iPhoną ar Androidą ir nebus bėdų. Jei pasižiūrėsi „slow speed / no connection with WiFi“ yra prie Know bugs sąrašo. Tai arba lauki updeito, arba keiti ragelį 😉

  • Tiesą pasakius, su telefonu (kuris tikrai Windowsinis) retai kada jungiuosi prie wifi. O Windowsinis kompas beigi iPad’as turėjo bėdų su tinklo išlaikymu. Šiaip jei tai būtų tik man neveikę, gal ir nebūčiau net rašęs šio įrašo.

   • O tai cia ne iš tos serijos, kur burbam kaip pikti lietuviai? (man toks klausimas iš abejonės kad šitas straipsnis gali turėt įtakos tiems sprendziantiems ir ivestLT pinigėlius stumdantiems vadovėliams)

    Gal jie tiesiog žmonės mano padarė gerą darbą ir negauna ‘juzeriu’ feedback.

    Kas, sakyčiau, yra gan tendencinga – dėt skersa ant feedback’o, jau net nekalbant apie kryptingas pastangas ji rinkt.

 7. Neriau, kokį sykį gal užsirašytum Access Point-o (AP) MAC adresą? Arba (jei daug darbo) padarytum inSSIDer programos foto.

  Įdomu, koks AP gamintojas. Važinėčiau pats ten, pasižiūrėčiau. Aišku, norėtųsi aiškintis iki tikslaus AP modelio. Manau, jis tiesiog per mažai pajėgus.

  Nors minėjai nuomos mokestį. Gal žinai, iš ko jie nuomojasi įrangą / ryšį ?

  • Sauliau

   tikrai nepažadu tų adresų užrašyti. Jei nepamiršiu, tuomet gal…
   O dėl nuomos, tai tikrai nežinau nei ar nuomojasi ir iš ko nuomojasi. Tiesiog labai tikėtinas variantas.

Jūsų komentaras