Eksporto pardavėjas per pažintis

Vienam klientui, metalo dalių fabrikui, ieškome eksporto pardavėjo. Ir kaip kaskart ieškant žmogaus į tokią poziciją susiduriame su keblumais.

Kas sekėt mūsų tekstus pastarąjį dešimtmetį, žinote, kad geras pardavėjas yra ne tas, kuris yra žmogus orkestras, o tas, kuris tiesiog gerai pardavinėja.

Kad būtų aiškiau, koks žmogus NETINKA, žiūrėkite apie jį video:

Taigi eksporto pardavėjas neturės groti visais įprastais instrumentais. Jam nereikės tirti rinkų, ieškoti potencialių klientų, palaikyti santykių su esamais klientais, valdyti užsakymus, forminti eksporto procedūras. Jam netgi nereikės kurti naujų produktų, išmušinėti skolų. Jam netgi nereikės prižiūrėti firmos tinklapio! (Nes jis ir neprižiūrėtas iki šiol netrukdė sėkmingai eksportuoti.)

Be to, šis žmogus neturės vadovauti. Tiesiog nėra kam. Vadybininką nuo paprastojo mirtingojo paprastai skiria tai, kad jis turi pavaldinių. O šis žmogus pavaldinių neturės. Dėl to ir pareigos, kaip jau pastebėjote, ne pardavimų vadybininkas, o tiesiog pardavėjas.

Beje, atrankas vykdanti kolegė pasakojo, kad talpinant panašius skelbimus tenka juos kategorizuoti į vadybininkų kategoriją, mat ji esą laikoma aukštesnio lygio nei pardavėjų, katroj esą įprasta ieškoti maximos kasininkių. Dasigyvenome: maximos nudevalvavo ne tik konsultantų profesiją, bet ir pardavėjų. Vaikas, draugų kieme užklaustas apie tėvo profesiją, mieliau sumeluos, nei atskleis šeimos gėdą, pardavėjo ar konsultanto pavidalu. Pastebiu, kad ir mano žmonės mieliau ant vizitinių spausdinasi “projektų vadovo” pareigas, nors nei mes darom projektus, nei ką. Pardavėjai work-aroundina kitaip: užsirašo angliškai “Field Sales”, kas garantuoja nepatirti pažeminimo per giminės balių.

Kad jums būtų lengviau rekomenduoti šį darbo pasiūlymą savo atitinkamiems pažįstamiems, atskleisiu, ką žmonės tokioj pozicijoj paprastai daro.

Eksporto pardavėjas (-a)

svytejimas_darbo_skelbimas

Pirma, jie labai daug skraido. Panašiai laiko ore ir persėdimuose praleidžia turbūt tik Liudvikas Andriulis ir Simonas Bartkus. Ir daug malasi po Europą traukiniais arba nuomotais automobiliais (autobusai paprastai naudojami tik davažiuot iki Rygos). Gyvena ne aukščiausios klasės viešbučiuose, nes šie skirti jų bosams. Eksporto pardavėjas laikomas butelio kakliuku, ir jei gerai pavyksta jį išnaudot užkraunant eksporto susitikimais, būna mėnesių, kai dvi savaitės prabėga ne Lietuvoj.

Antra, jie supranta biznį. Ne tą, kur vienas būtinai turi būti durnas (antraip biznio nebus), o tą kitą, kur abu protingi. Eksporto susitikimuose maždaug pusę atvejų šnekamasi be prezentacijų, paišomasi ant tuščių lapų (kartais – servetėlių), pasakojamasi apie bėdas tiekimo grandinėje, tiekėjų nepatikimumą ir kaip jį pagerinti. Kalbos, būna, nukrypsta ir į techninius reikalus, metalistų atveju – į lenkimo radiusus ir lakštų storius, bet tai čia tik po to, kai aptariami pajėgumai, minimalios ir maksimalios partijos ir jų pristatymo terminai, žaliavų ar komplektuojančių dalių tiekimo terminai ir, žinoma, šitų tiekėjų patikimumai. Klientai paprastai nori gauti kuo greičiau, o pardavėjo užduotis išsiaiškinti, ko šie taip skuba (ar tik ne todėl, kad nori apsisaugoti nuo tiekėjų nepatikimumo?) ir kaip galima sukonstruoti santykius bei valdyti įsipareigojimus laike, kad vieni be reikalo nespaustų, o kiti be priežasties nevėluotų.

Trečia, jie susitinka su žilagalviais arba pliktelėjusiais dėdėm. Nesakau, kad jaunuolis (-ė) pardavėjas (-a) netinka, aš tik informuoju, kas sėdi kitoj švediško (norvegiško, suomiško, prancūziško, itališko) stalo pusėj. Tie dėdės jaunystę praleido prie staklių (kur neteko kairės rankos nykščio), vėliau dešimt metų vadovavo cechui, po to – dešimt metų vadovavo visai pamainai. O dabar jie atsakingi už tiekėjų pasirinkimą, ir štai jūs sėdite ir spoksote į jų žilą barzdą, galvodamas, ką čia tokio protingo papasakoti.

Taigi toks tas darbo pobūdis: važiuoti ten, kur jūsų laukia, šnekėti apie metalo biznį su tikslu, kad “duotų paskaičiuoti”. Jums net skaičiuoti nereikės, nes firmoje yra tai darančių geriau nei jūs.

Už tai gausite fiksuotą atlyginimą tokio dydžio, kokį sulygsite su darbdaviu. Ant viršaus gausite komandiruotpinigius (Europoj 40-60 EUR/d), kaip ir priklauso pagal įstatymus.

Jei susidomavote, žinote ką daryti. O jei manote, kad šiam darbui tinka kažkuris iš jūsų draugų – siųskite jam šį straipsnį, nes, sako, geriausia pavyksta įsidarbinti per pažintis.

komentarų yra lygiai 5

  1. Kad skelbimas skirtųsi nuo Maximos pardavėjo, parašykite siūlomo atlyginimo rėžius (nuo – iki).

    • Tokioj pozicijoj ir tokiam darbo modely fiksuotoji dalis paprastai būna nuo 1k EUR į rankas.

  2. Nejau taip blogai su darbuotojais, kad jau reikia čia skelbimą dėti? :)

    • Negi pats būtumėt cvbanke paskaitęs? 😉

    • Sorry dėl analogijos, bet nuskambėjo panašiai kaip “negi taip blogai su pirkėjais, kad reikia reklamą daryti”

Jūsų komentaras