Mano TOP 10 verslo knygų

Liaudies išmintis byloja, kad viščiukus rudenį skaičiuoja. O aš commonsense.lt autorių vasarinių rašinių derliaus neskaičiuosiu (nes šiek tiek gėda). Ir tokio (ne)aktyvumo priežastis ne vasara ir ne atostogos, o smarkiai išaugęs darbų kiekis. Kas nėra blogai, tačiau tinklaraštį šiek tiek apleidome.

Didelis darbų kiekis leido sukaupti daug įdomių istorijų ir pavyzdžių iš įmonių gyvenimo beigi efektyvinimosi. Taigi,rudeninis sezonas tinklaraštyje bus aktyvesnis.

Bet darbinio (mokslo metų) sezono pradžiai ne istorija, o sąrašas. Dabar po internetus vaikšto visokie virusai (pvz. nusiprausk su rūbais). Vienas iš jų – apie knygas. Todėl ir aš nusprendžiau pasidalinti savo sąrašu – TOP 10 knygų, kurios formavo mano požiūrį į verslą (ir ne tik).

Suprantu, kad daugumai skaitytojų bus netikėta, bet sąrašą pradėsiu nuo

1. Eliyahu M.Goldratt. The Goal: A Process of Ongoing Improvement

Knyga, aiškiai įvardinanti verslo tikslą bei esminius rodiklius. Šios knygos perskaitymas iš esmės pakeitė mano požiūrį į įmonės veiklos tobulinimą. Tos metodikos skleidimas šiuo metu yra vienas iš mano pajamų šaltinių.

2. Eliyahu M.Goldratt. The Choice

Pats autorius šią knygą įvardino, kaip reikšmingiausią iš visų jo parašytų knygų. Knygoje sudėti ne tik realių atvejų aprašymai, bet ir išaiškinta kokiais principais vadovaujantis galima sukūrti tokius sprendimus.

3. Michael E. Gerber. The E-Myth Revisited: Why Most Small Businesses Don’t Work and What to Do About It

Bet kuriam smulkaus ir vidutinio verslo savininkui yra BŪTINA perskaityti šią knygą. Joje labai akivaizdžiai parodyta, kuo smulkus verslas skiriasi nuo didelio bei kodėl smulkus verslas neretai nesuteikia tos išsvajotos laisvės

4. Jim Collins. Good to Great: Why Some Companies Make the Leap…And Others Don’t

Kas skiria geras kompanijas nuo puikių. Ir nors nėra vieno teisingo atsakymo, kaip būti super-kompanija, tačiau į knygoje įvardintas puikaus verslo savybes verta atkreipti dėmesį.

5. Stephen R. Covey. The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change

Labai svarbūs asmeniniai įpročiai, kurie padės ne tik tapti puikiu vadovu, bet ir geru žmogumi.

6. Robert T. Kiyosaki. Rich Dad Poor Dad

Elementariai, kartais netgi visiškai elementariai apie pinigus bei jų kalimą. Ir apie tai, kaip nebūti valdomam pinigų, o pačiam juos valdyti.

7. Spencer Johnson. Who Moved My Cheese?: An Amazing Way to Deal with Change in Your Work and in Your Life

Trumpa, vieno skrydžio (ne trans-atlantinio) trukmės knygutė, apie tai, kad niekas nieko jums neskolingas ir niekas nieko neprivalo. Ir visuomet reikia judėti ir ieškoti galimų naujų sūrių.

8. Taiichi Ohno. Toyota Production System (http://www.amazon.com/Toyota-Production-System-Beyond-Large-Scale/dp/0915299143)

Apie pridėtinę vertę kuriančias bei nekuriančias veiklas rašo judėjimo bei filosofijos pradininkas.

9. Ray Immelman. Great Boss Dead Boss

Apie stiprių komandų formavimą. Labai daug įdomių įžvalgų netgi dabartinei geopolitinei situacijai.

10. John Warrillow. Built to Sell: Creating a Business That Can Thrive Without You

Neretas verslininkas svajoja kažkada parduoti savo verslą už šimtą milijonų pinigų. Ši knyga apie tai, kaip realybę priartinti prie šių svajonių.

O jei neturite laiko perskaityti visas šias knygas, arba norite pasikartoti, kaip šių autorių įžvalgas pritaikyti praktikoje kuriant, valdant ar plečiant verslą, kviečiu į nemokamą interneto seminarą smulkaus ir vidutinio verslo vadovams

Kaip sukurti verslo sistemą, kuri veiktų stabiliai kaip laikrodis?

Seminaro data ir laikas: rugsėjo 11 d. 19.00-20.30 val.

Šis internetinis seminaras skirtas smulkaus ir vidutinio verslo vadovams, kurie didžiąją dalį savo laiko atiduoda verslui, o neretai netgi jaučiasi savo verslo įkaitais, tačiau norėtų, kad būtų kitaip. Neretai įmonių vadovai-savininkai, valdantys netgi pelningus verslus, nesijaučia saugiai, nes jaučia kasdieninę įtampą. Tos įtampos priežastis – verslo nestabilumas, baimė palikti verslą kažkuriam laikui ir išvažiuoti atostogų.

Jeigu Jums pažįstamas šis nerimas, kviečiu sudalyvauti nemokamame internetiniame seminare.

Registracija į seminarą: http://webinarjam.net/webinar/go/4916/25162a8729 

1 komentaras

  1. Verslo knyga Nr 1 man yra A.Smith :Tautu turtas”.

Jūsų komentaras