Kandidatų X failai #2: sužinokite, kas deaktyvavo Grybauskaitės nuorodas!

Kaip vakar jau anonsavau, šįkart X-failų serijoje – kandidatės į Prezidentes Dalios Grybauskaitės tinklapio klaidos!

Tuo galite įsitikinti patys, nuėję į kandidatės rinkimų programos turinio puslapį.

Bandžiau su įvairiomis naršyklėmis – Chrome, Safari, Firefox – visur rodo tą pačią klaidą.

Ko gero, nagus bus prikišę hakeriai: programos turinyje deaktyvuotos nuorodos!

grybauskaites_nuorodos

 

Kadangi nuorodos į programą deaktyvuotos, neina detaliai sužinot, kaip bus siekiama tų konkrečių tikslų. Ponia Grybauskaitė turi neblogų šansų patekti į antrą turą, tad, ko gero, ne man vienam iš verslininkų įdomu sužinoti, kas ir kaip būtų daroma jos sėkmės atveju, idant būtų pasiektas trečiasis tikslas – “Skaidrus ir inovatyvus verslas – šalies ūkio variklis”!

Dabar gi po hakerių atakos gali susidaryti įspūdis, kad prezidentė apie verslo laukiančius pokyčius tegali pasakyti 7 žodžius, tarp kurių nėra nė vieno veiksmažodžio. O kai neaiškus būsimas veiksmas, tai ir pasekmes sunku prognozuoti.

Suprantama: kuo mažiau žodžių, tuo mažesnis kritikos potencialas. Tačiau ką daryti norintiems paagituoti už reitingų lyderę, stoti mūru už jos 7 žodžių lozungą?

Todėl labai svarbu kuo greičiau aktyvuoti nuorodas į politinę programą. Juk taip smagu po kelerių metų, įpusėjus kadencijai, atsiversti savo prabalsuoto politiko veiklos planą ir su pasididžiavimu atsikirsti įkyriems kritikams: štai, ji ir šitą padarė, ir šitą, ir netgi šitą. Juk nėra lengvesnio būdo užčiaupti kritikus bei suvienyti tautą, kaip tik detaliai paaiškinant masėms, ką ir į ką keiti, ir kaip įgyvendini pokyčius.

Manau,  p. Grybauskaitės rinkėjai, ketinantys fotkinti asmenukes balsavimo kabinose, nėra durni, tad tikrai įsikirstų į būsimos prezidentės veiklos planą ir su džiaugsmu prisidėtų jį įgyvendinant. Dabar gi belieka nusifotkinti ir papostinti asmenukę draugams tikintis, kad kai nuorodos po rinkimų bus aktyvuotos, rinkėjams neteks gailėtis dėl ne vieton padėto kryžiuko.

Net jeigu tikite Lietuva, tikite p. Grybauskaite, savo šiukšlių vežėju, telekomu, draudimo agentu – prieš dėdami parašą perskaitykite sutartį. Galbūt tai pats populiariausias autoservisas iš aplinkinių garažų, žiūrėkite, ant ko pasirašote. Antraip  vietoj turbinos remonto gausite užklynytą rankinį stabdį. O bet koks neapibrėžtumas besiaiškintant bus panaudotas prieš jus pačius sakant, kad “o tai ką, jus nežinot, ką užsakinėjot?” arba “mes visada taip remontuojam!”.

Tikiuosi,  p. Grybauskaitės štabo sysadminams  pavyks atstatyti nuorodas iki pirmojo rinkimų turo. Antraip teks balsuoti už antrąjį turą tikintis, kad papildomų dviejų savaičių pakaks techninėms klaidoms ištaisyti.

P.S. Sveikinu žiniasklaidininkus su jų diena ir ta proga naudoju antraštes, sukurtas pagal naujausias medijos tendencijas!

komentarų yra lygiai 7

 1. Antraštė pavyko 😀

 2. Niekaip nesuprantu jūs tyčiojatės ar rimtai tikite, jog tai nuorodos.
  Tas puslapis, tai sekretorės gražiai patalpintas MS Word Doc, o gera sekretorė visuomet pabraukia svarbiausias mintis. Iš kodo matosi, jog nuorodų ten niekada nebuvo.

  • Butent. Ten jokiu nuorodu, tik underline textas.

   • Božė božė. Gerbiamieji, Jums reiktų pasiremontuoti sarkazmo lygį. Dar kitaip kalbant – captain obvious.

  • Jei jau buti tokiems technologiskiems, tai svarbias mintis reikia boldinti, nes nuo senu senoves visi pabraukimai yra traktuojami kaip nuorodos. Elementarus UX ir jokio kodo. :)

 3. Ne tik antraste, bet ir straipsniukas pavyko.
  Labai laukiu trecios dalies.

 4. Kitam straipsniui, pagal tas pacias tendencijas, pavadinimas turetu buti “5 budai nustatyti ar rope yra Bronius”.

 5. […] nebalsavau sąmoningai siekdamas antrojo turo. Tikėdamasis, kad favoritė per pratęsimą atskleis ir verbalizuos savo planuojamus veiksmus ir pokyčius. Politinės programos nepaskelbimas rodo arba politinį neįgalumą, arba nepagarbą savo […]

Jūsų komentaras