Kandidatų X failai #1: paaiškėjo, kas kūrė Zuoko programą

Su sąlyga, kad šį sekmadienį vyks Prezidento rinkimai, būtų pats laikas dairytis, už ką čia prabalsavus.

Pradėjau žiūrinėt nuo galo, pasitaikė p. Zuokas.

Ne iš pirmo karto, tačiau man pavyko – susiradau jo programą:

zuokas_website

 

Atsidarius slideshare prezentacijai, sumoju, kad pravartu būtų ją išsisaugoti. Politikų pažadai apskritai yra back-up-uotinas dalykas.

zuokas_slideshare

 

Atidžiai perskaitęs politinę programą, užmetu akį ir į kompiuterinę jos dalį. Pastaroji išduoda, kad gerus darbus, už kuriuos p. Zuoko dar nenuteisė, surašė p. Gintas iš vienos tokios reklamos agentūros.

zuokas_ppt

Toji firma – taip jau sutapo – sukūrė naują Vilniaus logotipą ir keliasdešimt puslapių apie jį už 100k EUR, kurių negaila, nes gi beveik visi eurai iš europinio fondo.

zuokas_maike

Bet jūs nepulkite teisti ir įtarinėti kokių tai korupcijų. Aš jums pasakysiu, kaip čia nutiko.

Tiesiog kandidato Zuoko savanoriai (tie, kur padeda neatlygintinai, iš idėjos) paėmė “Lukrecijos reklamos” gamintą prezentacijos failą apie aną naują Vilniaus ženklą, viską ištrynė, ir tuomet sukūrė Zuoko pažadus į tą patį failą, išsaugojo. O Gintą ir “Lukreciją” pamiršo ištrinti iš failo “Properties”.

Be to, niekur neparašyta, kad talentingiems kūrėjams draudžiama padėti mėgstamam politikui vien dėl to, kad kažkur kažkada pavyko laimėti kažkokį viešą konkursą.

Updated: Zuoko logotipo variacija (via Internetų Karnavalas):

vilnius_logo

 

P.S. Rytoj #2 serijoje skaitykite: kandidatės Dalios Grybauskaitės tinklapio klaidos!

komentarų yra lygiai 16

 1. Pastebeta gerai ir vamzdis tikrai atitinka sita politika.

 2. O Jūs nuoširdžiai tikite, kad politikai į rinkimus eina nebendradarbiaudami su reklamos, PR agentūromis? Ar manote, kad Ropė ar Puteikis per naktį sėdi prie PowerPoint’o ir kepa slaidus? Ar čia šventas naivumas ar neturėjimas prie ko prikibti, tai prikibimas prie beleko? Jei Gintas iš Lukrecijos moka gražiai sudėlioti Powerpointininę prezentacija iš jam pateiktos informacijos, tai bravo jam, neveltui turi darbą.
  Kitas dalykas, jei šiek tiek rimčiau žiūrėtumėt į savo darbą, tai žinotumėt, kad Zuokas ir Lukrecijos reklama bendradarbiauja nuo amžių amžinųjų, dar nuo praeito karto, kai Zuokas buvo meras, o ne ką tik susipažino.
  Tikėjausi įdomios žinios, o čia toks pirstelėjimas, kad gaila laiko.

  • Ne apie tai, Vika, čia straipsnis buvo. Ne ta mintis, kad PRščikų nereikia – tiesiog apie tai, kad ranka ranką plauna- atsiskaitoma europiniais (“valdiškais”) pinigais už savo interesus.

 3. *tinklalapio

 4. Tai nesupratau, ka cia norejo jis parasyt? Kad Zuokui padare kampanija Lukrecija uz laimeta konkursa? Rimtas bazaras, o kur itodymai?:)

  • Mariau, čia tik pateiti faktai. Na o išvadas pats pasidaryk.

 5. Jau nebegalima parsisiųsti. “Disabled by author”. Matyt, nelabai nori, kad žmonės prisimintų. Saugokit savo išsaugotą failą ir sharinkit

 6. Kandidato į Prezidentus Artūro Zuoko rinkiminis štabas, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią tikrovės neatitinkančią informacija, atkreipia dėmesį, kad dizaino darbams kampanijos metu yra sudaryta sutartis su reklamos agentūra „Lukrecija BBDO“.

  Įmonė atlieka įvairius dizaino ir maketavimo darbus, tarp jų – skaidrių dizainas. Agentūrai bus sumokėta iš rinkiminės sąskaitos lėšų ir visos išlaidos bus deklaruotos Vyriausiajai rinkimų komisijai, remiantis LR teisės aktų reglamentuojama tvarka.

  Pagarbiai
  Miroslavas Monkevičius
  Nepriklausomo kandidato į LR Prezidentus Artūro Zuoko rinkiminio štabo vadovas
  Tel. (85) 2196691
  El. paštas: prezidentas@zuokas.lt

  • Na va: taip ir rašiau, kad viskas čia normalei.

  • Na taip taip, įmonė labai gerai dirba ir todėl laimi savivaldybės skelbiamus konkursus. O meras su baltomis pirštinėmis tai įvertino ir kadangi taip jau sutapo, kad jis kandidatuoju į prezidentus, pasiūlė ir jam padėti. Ir aišku, nėra čia jokių užkulisinių derinių, ir įmonės vadas nėra mero draugas. Visa tai supratau. Bet ar tiesa, kad meras užsakymą pateikė atjojęs ant sparnuoto vienaragio?

  • Su LUKRECIJA BBDO dirbame daugiau nei 10 metų. Jie teikia dizaino ir maketavimo paslaugas. Programų jie nerengia ir neruošia. Tik parengė skaidrių dizaino sprendimą, taip pat plakatų ir šūkio. Viskas. Apmokama pagal sutartį ir jų įkainius.

   • Aš irgi nustebęs, kad iš tokio menko debesies tiek lietaus.

 7. Na bet ir paranojiku yra lietuvoje. Is shudo vashka gerai moka isspausti :)

 8. […] kaip vertinti tai, kad A. Zuoko prezidentinę programą sukūrė reklamos agentūra? […]

 9. o ikainiai ko gero siek tiek mazesni nei mirtingiesiems..?

 10. Čia dar apie tą patį 100kE konkursą ir Lukreciją iš dizainerio perspektyvos : http://www.dizainologija.lt/2014/04/lietuva-viskas-imanoma-arba-naujasis.html

  Pabaiga geriausia :
  Konkurso eiga
  Lietuvos komunikacijos kūrėjų aplinkoje gerai žinomas ilgametis Vilniaus savivaldybės ir “Lukrecija BBDO” įdirbis, todėl nenuostabu, kad šiame viešajame pirkime nedalyvavo nei viena Lietuvos reklamos agentūra. Laimę pabandė du naujokai – LT-EE trio: RsV agentūra “Civitta” su partnerėm “PIAR” ir “Corpore” (Estija) beigi suomių duetas “FCG Design and Engineering” / “Place Marketing”. Abi agentūros iš konkurso buvo pašalintos: lietuviai-estai – kad neatitiko kažkokios techninės sąlygos, o suomiai – kad nepateikė neteistumo pažymos 😀 Tad finale liko viena senbuvė, kuri ir laimėjo. Netikėtumas? :)

 11. […] vakar jau anonsavau, šįkart X-failų serijoje – kandidatės į Prezidentes Dalios Grybauskaitės tinklapio […]

Jūsų komentaras