Kaštų apskaita – didžiausias produktyvumo priešas

Ankstesniame įraše Mindaugas surizikavo mesti iššūkį šventoms karvėms marketinge. Tačiau mano patirtis rodo, kad viena iš pačių švenčiausių karvių, su kuria tenka susidurti konsultuojant klientus, tai apskaitos ir rodiklių sistemos. Kodėl jos yra svarbios? Todėl, kad apskaitos ir rodiklių sistemos lemia žmonių ir organizacijų veiksmus. Daugelis turbūt girdėjo šią frazę: Pasakyk man, kaip mane matuosi, ir aš pasakysiu, kaip elgsiuos. Taip pat, daugelis turbūt yra girdėję žinomą Dr. E. Goldrato (verslo romano „Tikslas“ bei „Pasirinkimas“ autoriaus) frazę: Kaštų apskaita – didžiausias produktyvumo priešas!.

Turbūt daugelis vadovų yra susidūrę su situacija, kuomet vidinis balsas skatino nepasikliauti finansiniais rodikliais. Ir ne todėl, kad kažkas juos falsifikavo, o todėl, kad tų rodiklių esmė neteisinga.

O finansininkai yra susidūrę su situacija, kuomet jiems nepavyko įrodyti vadovams, kad verta imtis “nuostolingo” užsakymo, nors prekė ar paslauga atrodo nepelninga.

Užvirusi nors ir negausi bet aštroka diskusija rodo, kad klausimas iki šiol yra aktualus ir neišspręstas.

Pirmiausiai – teisingas atsakymas į Mindaugo uždavinuką yra +300 LT. Kodėl? Detalesnį išaiškinimą galite rasti komentatoriaus Audriaus (nepainioti su commonsense.lt autoriumi Audriumi) nurodytoje knygoje “Pajamų apskaita“. Tingintys skaityti ar taupantys litus kitiems svarbiems pirkiniams uždavinio detalų sprendimą gali rasti mano webinaro Kaip vertinti verslo sprendimus arba kodėl klasikinė kaštų apskaita paseno? įraše.

Konkurso laimėtoją (kuri gavo nemokamą galimybę sudalyvauti  kurse  Finansų valdymas) skelbiu komentatorę Sandrą. Susisiekite su mano padėjėja Ieva tel. 8 5 2123381 ir ji pasakys, kur ir kada vyks tas kursas.

Taip pat noriu pranešti, kad kitą savaitę, vasario 28 vyks nemokamas webinaras Dažnai pasitaikančios atsargų valdymo klaidos mažmenoje ir didmenoje. Registruotis: http://www.wiziq.com/online-class/1138472-dažnai-pasitaikančios-atsargų-valdymo-klaidos-mažmenoje-ir-didmenoje .

komentarų yra lygiai 8

 1. tomukas

  Webinaras nepasiekiamas visiems mirtingiesiems;

  Jūs neturite teisių peržiūrėti turinį. Teises turi tik šių tipų nariai:
  Mokymai “Nuo amato prie VERSLO (2013)”

  • Dėkui už pastabą. Pataisyta. Dabar gali žiūrėti ir visi užsiregistravę mirtingieji :)

 2. Milda

  Ta kaštų apskaita turbūt jau daugeliui kaip keiksmažodis skamba :)

 3. Profas

  Milda, nemanau. Cia yra tik darbas… just do it :)

 4. gvidas

  Ne visai į temą, bet so TOC susiję – kaip mažos partijos išgelbėja įmonę:
  http://www.fastcompany.com/3012591/marlin-steel-metal-baskets

 5. Buhalterine apskaita

  Kaštų apskaita yra reikalinga kiekvienoje efektyviai dirbančioje įmonėje.

  • O spameriai čia nereikalingi :)

 6. Tikiuosi vadovas mums tokių uždavinių nepakiš :)

Jūsų komentaras