Valdžios specifika

Šitaip p. Kubilius kalba šiomis dienomis:

Kubilius nebevaldžioj by commonsenseLT

O šitaip tas pats p. Kubilius kalbėjo gūdžiais 2009-aisiais:

Kubilius valdžioj by commonsenseLT

Suprantu, kad čia tuoj sulėks dešinieji komentatoriai, paaiškinsiantys, kad situacijos buvo iš esmės skirtingos, būta niuansų, ir specifikos. O kairieji komentatoriai, matomai, džiūgaus besimėgaudami tarpdury prispaustu p. Kubiliaus liežuviu.

Ta proga šekit nuvalkiotą anekdotą.

– Kaip atpažinti, kada politikas meluoja?

– Kai jo lūpos kruta.

Internetų dėka ateityje bus vis lengviau pagauti politikus sau prieštaraujant, išsižadant savo žodžių ar tiesiog meluojant. Tačiau kaip padaryti, kad pagauti už liežuvio jie cyptų, aš nesugalvoju.

Pasitarkime. Nauja kadencija tik prasideda.

komentarų yra lygiai 50

 1. Vaidas

  Aš manau, kad Kubilius 2009 m. tiesiog trolino Darbo partiją 😀

 2. Vaidas

  Ar galima būtų gauti nuorodas į originalius įrašus?

 3. Vytenis

  Beginklė nacija gali tik kalbėti.

 4. Martynas

  jei dievas ir atleis, tai google niekada…

  • O dar jei radijai tagus prie garso įrašų pridėtų…

 5. q

  tai niekas siu neskanybiu ir neuzmirso.
  kaip ir visi supranta, kad sventu nebuna. jeigu visus visada desime i viena lentynele nebus jokiu prielaidu politikai/politikams atsinaujinti/”gereti”. gyvenime nera tik juoda/balta. praktiskai viskas yra kazkaip pilka. manau, kad reiketu rinktis sviesesnius atspalvius.

 6. Praeivis

  Nuvylėt. Bandymas prikibti paimant vieną-du žodžius iš konteksto yra silpnas.

 7. Comment

  “tuoj sulėks dešinieji komentatoriai, paaiškinsiantys, kad situacijos buvo iš esmės skirtingos, būta niuansų, ir specifikos” – man įdomu, ar jūs savo darbe įgyvendindami TOC, Lean ar kuo jūs ten užsiimat irgi nežiūrit konkrečios įmonės specifikos, o tiesiog imat ir copy-paste’inat procesus iš kitų įmonių ar ne? Nes nematyti skirtumo tarp to laiko padėties (kai aptrupėjusioje daugumoje tebuvo 71 narys) ir dabarties (kai “vagys” turi konstituciją leidžiančią keisti daugumą); tarp Darbo Partijos ir Darbo Partijos frakcijos seime (partija kaip juridinis vienetas ir jos vadovas tampoma po teismus, o frakcijoje tuo metu Uspaskichas net nedalyvavo nes buvo EU parlamente ), tai jau ne “specifiniai” skirtumai, o tiesiog profaniškumas ir nenoras matyti skirtumų kai paprasčiau yra rėkti “visa valdžia vagys”. Sulyginti dabartinę situaciją kai teisiami asmenys gauna realią valdžią su Kubiliaus pakalbėjimais kad “būtų gerai gauti paramą iš DP frakcijos” yra daugiau nei pritempinėjimas. Tad IMHO jūs per daug “bendrai” pažiūrėjot į situaciją. Kubiliaus stuburas išlaikytas nesulūžęs, sąžinė šiuo atžvilgiu švari, o konkreti nauda gauta iš tų kalbų labai aiškiai ir nesunkiai pamatuojama. Galų gale tą rodo ir Kubiliaus kalbų rezultatas – praėjusiame seime DP valdžios neturėjo, o realiai visi kilę gaisrai (interpeliacijos) užgesinti, balsavimai dėl dujų terminalo ir dėl VAE (2012 birželį) buvo “prastumti” būtent DP frakcijos “konstruktyvumo” dėka.

  • justinas

   ponas, o jūs PLAY mygtuką radote, nes kažkaip abejoju?..

  • “ar jūs savo darbe įgyvendindami TOC, Lean ar kuo jūs ten užsiimat irgi nežiūrit konkrečios įmonės specifikos, o tiesiog imat ir copy-paste’inat procesus iš kitų įmonių ar ne?”

   Mes apskritai konsultuojame tik speficines unikalias įmones.

  • Donatas

   Konstitucijai keisti reikalingi 94 balsai, taip kad niekas cia neturi tokios daugumos jai keisti.

 8. O aš kita anekdotą atsiminiau… Kuo geriau būti: plikiu ar kvailiu? Kvailiu, nes ne tai matosi…

 9. Aš visą laiką sakiau – patyčios. Tyčiotis kuo žiauriau ir kuo dažniau. Aš, pavyzdžiui, stengiuosi sugalvoti kas savaitę vis naują bajerį apie Sido (Butkevičiaus) akinius. Chebra daro memus iš jo stabilios ir užtikrintos nuomonės. Viskas taip ir turi būti, tik masiškiau.

  • Vargu bau, ar anie cyps dėl memų. Kur kas daugiau efekto duotų, pavyzdžiui, jei tas pats Aurimas Perednis pasikviestų į studiją kokį politiką, tuomet užleistų gėdingą sinchroną, ir tiesioginiame eteryje paprašytų pakomentuoti. O panašūs įrašai ilgainiui galėtų rastis wikipedijoje (arba bent pipedijoje).

   • Hipotetiškai; jei iš erdvėlaivio tarp Mėnulio ir Žemės išmestume maišą su 6421 pora Butkevičiaus akivių, Mėnulis tuojau imtų apie jį suktis.

    Cyps dėl bendro informacinio fono. Ar įmanoma pralaužti regioninių televizijų informacinį burbulą yra geras klausimas. Televizija turbūt irgi yra visai neblogai.

 10. Įdomu, kiek politikoje įmanomas nuoseklumas?

  • Įmanomas tiek, kiek (kol) esi partija ale tautininkai, respublikonai ar Socialdemokratija2000.

 11. vasius

  Kubilius 1 sau prieštaravimas, Butkevičius – koks 10 (didžioji dalis net ne metų, o dienų ar valandų bėgyje).
  Šiaip žiauriai įdomu, kai visi pasakymai išlieka informacinėje erdvėje, pabėgti ir sukčiauti nebėra taip lengva.

 12. Protingas Chamas

  Apie šitą dišovą bandymą prikišti _šiandien_ tai, kas turėjo prasmę prieš trejus metus, Kubilius jau yra paprastai atsakęs prieš kelias dienas (cituoju iš atminties, nes nematau prasmės googlinti nuorodos): Taip, buvo toks bandymas. Pabandėm, supratome klydę, klaidos nebekartojame.

  Beje, skalambyti šį neva “kompromatą” pastarosiomis dienomis itin stengiasi visokie saušeliai ir už sukčiavimą bei mokesčių vagystes teisiami gapšiai. Su komonsensu “v pridačū”.

  • Vadinasi, kad situacijos būtų galutinai identiškos, tereikia, kad socialdemokratai po trejų metų prisipažintų klydę.

   • Protingas Chamas

    Kad situacijos būtų identiškos, reikia, kad socdemai, lygiai, kaip konservatoriai prieš trejus metus, _nepaimtų_ į koaliciją Darbo partijos. Nes konservai jų nepaėmė ir klaida laiko bandymą kviesti. Nejau taip sunku suvokti banalius dalykus? Ar tiesiog sunku prisipažinti š… sumalus?

    • Būtų paėmę, nebūtų klaida ir pats kvietimas. Kvietimas, beje, buvo raštiškas, su parašais. Reiškiasi, apsvarstytas. Įvertinus specifikas ir niuansus. Ne šiaip sau leptelėjimo klaidelė.

    • Protingas Chamas

     Tai žinoma, kad apsvarstytas. Bet neįgyvendintas ir nurašytas į klaidas – skirtingai nuo to, ką dabar padarė socdemai, jau turėdami ir savą, pasibaigusią AMB Vyriausybės griūtimi, ir konservų, pasibaigusią neįgyvendintu bandymu, patirtį. Protingi mokosi iš savo klaidų, protingiausi – iš svetimų, durniai – niekada nepasimoko.

    • Gerb Protingasai, norite pasakyti, kad konservatoriai nėra sudarę koalicijų su DP nei vienoje savivaldybių taryboje ?

     Mes tikrai nesiruošiame įrodinėti, kad LSDP balti ir pūkuoti.
     Tai, kad kažkas kitas išsimaudė trašose iki ausų, nemažina mėšlinų batų smarvės.

     Bet kokių partijų-asmenybių kritikos ribojimas veda prie fanatizmo.

    • Protingas Chamas

     Fanatizmu čia tamsta užsiimi, bandydamas pateisinti savo kakučmalieną bent kokiomis “savivaldybių tarybomis”, tarsi jau du dešimtmečiai nebūtų žinoma, jog vietose sudaromos pačios teoriškai neįtikinamiausios, politologus iš proto vedančios, koalicijos (Mažvydas Jastramskis iš šio cūdo daktaratą rašo), pagrįstos žmonių asmeniniais santykiais, o ne politine priklausomybe ir neturinčios nieko bendra su Didžiąja Politika, daroma Vilniuje. Gėdos turėtum tokiais “argumentais” mėtytis.

    • šiek tiek nesupratau, dėl savivaldybių tarybų. Kodėl tas dalykas nereikšmingas ? Ar todėl kad DP atstovai ten teisingi, ar todėl, kad konservatoriai tose tarybose netikri ? Ar tose koalicijose laikomi “čiurikai”, tai jos nesiskaito ?

    • kas cia dabar?

     Ne visada megstu Protinga Chama, bet siuo atveju jis 100 proc. teisus – neskaniai kvepia tokie irasai ir dar po to bandymai padeti lygybes zenkla tarp SUDARYTOS koalicijos ir NEREZULTATYVAUS KVIETIMO i koalicija.

    • Tai ir vadinu valdžios speficika: mes kitokie, pas mus buvo niuansai

  • Exelethor

   Sakote, kad klaida yra pats kvietimas? Galbūt, tačiau tai yra politika, o ne vaikų darželis, kur “kaltas tas kas pirmas pradėjo”, todėl į viską reikia žiūrėti plačiau – tie kvietimai ir svarstymai gali būti traktuojami ne tik kaip koalicijos galimybių tyrinėjimas, bet ir kaip tam tikri svertai kitoms politinėms jėgoms. Ir šioje situacijoje yra svarbiausias rezultatas, o jį turime tokį:
   Kriterijus – DP valdančiojoje koalicijoje (yes/no).
   Rezultatas – su konservais DP koalicijoje nėra, su socdemais – yra. Ir mums turėtų būti ypač svarbus pasiektas rezultatas, o ne tik būdai “kažkokiam” rezultatui pasiekti, ką bandote šiuo metu padaryti. Nesuprantu kodėl šiame įraše analizuojate tik tuos “naudotus būdus”, kurie Jūsų nuomone “yra vienodi”, tačiau nepasakote svarbiausio, t.y. kad pasiektas rezultatas yra kardinaliai skirtingas.

   • Tikslas pateisina priemones ?

    • Exelethor

     Na, kaip suprantu, Jūs užsiimate standartų diegimu ir įmonių veiklos efektyvumo didinimu, tad turėtumėte pritarti, kad kai kuriose srityse tikslas iš tiesų gali būti svarbesnis už priemones.

 13. arta

  man atrodo, isvis keista komentuot kazkokius blogus ir pateikinet savo nuomones ar argumentus juose.

  Manot labai svarbu sitam commonsensui atrast kazkokia tiesa ar kazka sukompromituot. Blogeriui svarbu save isreikst per bereiksmi bet pastovu blogo pildyma, jauciantis kazkuo ypatingu, kazkokiu laikmecio archyvaru, kuris “atranda”, “pastebi”, ko nieks nemato! Kvailyste – visi viska prisimena ir be “dokumentuotu” blogu ir turi savo vertinimus. Bet blogeriui idomu, kiek cia dabar suleks visokiu internautu su savo komentarais, kurie, be abejo, visi bus neteisus, nes verdiktas jau paskelbtas :))). Ir as – blogeris – istraukes ir sugretines tokius “dokumentus” busiu “da best”!

  Kam tada isvis toks blogo irasas? Kad pasakyciau savo nuomone, kuri yra negincijama ir teisinga? :) Kiekviens is musu turi savo “negincijamas nuostatas”, tik nemato reikalo gaist laiko blog’inei beprasmybei. Bet stai jei koks commonsensas ar senscomonas (ner skirtumo:) kazka sioj erdvej uzfiksuos, tai bus be galo prasminga visam pasauliui, bent jau Lietuvai. Visi supuls skaitinet, ka cia tokio svarbaus isskirtinis commonsensas pasake. O kas tas commonsensas? O biesas zino?.. :) Eilinis blogeris, kokiu yra simtai, ir kurie, matyt, is neturejimo prasmingesnes veiklos, yra tapes siu dienu technologiju vergu, ir tiek.

  Ir mano sis komentaras yra mazai reiksmingas tarp milijonu blogosferos komentaru, bet gal koks simtas ji perskaitys, ir koks vienas is to simto susipras, kaip beprasmiskai leidzia laika, rasydamas ar komentuodamas blogus.
  Beje si komentara galima galima parasyti po bet kuriuo tokio pobudzio blogu, tiesiog sikart pasimaise sis

 14. balu

  AK kalba apie DP esančių įtariamuosiųjų atribojimą nuo vykdančiosios valdžios ir apie galimą DP paramą balsuojant svarbiais valstybės klausimais. Iš vienos pusės žvelgiant tai atrodo kiek nepadoru – matote, anais laikais tikslui pasiekt įtariamieji tiko, o dabar jau ant jų spjaudo (deja, tai netiesa). Iš kitos pusės AK pademonstravo aukščiausio lygio politinį pilotažą – mainais nenumarino DP bylos (taip pat ir nepaveikė kažkokiais mistiniais svertais greitesnio ir nebūtinai teisingesnio ištyrimo ir nubaudimo) ir pasitarnavo Lietuvai, kurdamas jos gerovę. Beverčiai tie jūsų purpsėjimai, mielieji.

  • apuokas

   Aš palaikau Balu mintį. Norėjau tą patį rašyt

  • ghoul

   Kyla klausimas, ar tikrai AK nepaveikė DP bylos ir ar tiesiog sutapimas, kad per visą jo kadenciją, kol DP tyliai rėmė konservatorius, byla buvo mirtinai įstrigusi ir tai visiškai niekam nekliuvo? :)

 15. dešinysis

  tikri dešinieji Kubiliaus nelaiko nepakeičiamu. aplamai dabartinė TS labai nutolusi nuo konservatizmo, žiauriai susocialdemokratėjusi, 2/3 partijos reiktų išmėžti, tada ir kalbėti apie dešinumą

 16. La femme

  Hm… Iš visų sveiko proto blogų, kuriuos prenumeruoju, šis vienintelis prijaučia šiems valdantiesiems ir dar atvirai tai demonstruoja. Laikas pakoreguot list’ą.

 17. Linas

  Nu jo interneto gadynėje tikrai viskas daug labiau:
  http://www.lrytas.lt/-11458856911145053460-a-paulauskas-v-uspaskichas-ir-r-paksas-u%C5%BEsienio-spectarnyb%C5%B3-instrumentai-papildyta.htm

  Kažkas irgi tokiu metodu prisiminė.

 18. […] Valdžios specifika. Nuomonę keičia visi. Ir dešinieji. Pavyzdžiui, 2008 metais Andrius Kubilius kalba apie Darbo par… Pasirodė įdomu? Pasidalinkite:FacebookDaugiauGoogle +1TwitterPatinka:LikeBe the first to like […]

 19. Ašasas

  Mindaugai, su socdemais (ar socdemams) dabar gal ir nedirbate, bet anksčiau gi dirbote…? (kalbu apie PR) Ar aš kažką painioju?:)

  • Nepainiojat. Linkedin mena net ir šį mano gyvenimo etapą.

 20. sast

  siandien konservai dar viena konkrecia pliucha is EK gavo del duju terminalo. konservai fail.

 21. Diadia Flap

  atsakymas yra labai paprastas per MP metus AK iš institucijų kaip VSD STT ir pan. gavao labai nemažai informacijos ir ataskaitų susijusių su DP, akivaizdu, kad ir Prezidentė tokia informacija disponuoja dėl dabar toks cirkelis vyksta, tik tos informacijos niekas nelaido ir nesidalina nes tada byla taptų “100% politinė”

Jūsų komentaras