Kaip patekti į “Verslo žinių” puslapius? Pataria Rolandas Barysas (video)

Praėjusią savaitę agentūra BNS surengė atlaidus ryšių su visuomene parapijai, į vienos dienos seminarą pakvietusi pasisakyti LNK, “Lietuvos ryto TV”, DELFI, 15min.lt ir “Verslo žinių” oligarchus šulus.

Šulai (išskyrus vieną pranešėją iš gatvės) negailėdami dalijo patarimus, ką ir kaip reikėtų daryti, kad naujiena rastųsi eteryje. Temų pirkėjai mokė temų pardavėjus, ir tai buvo puiku.

Pavyzdžiui, sužinojome, kad su win-win naujiena pas E. Jakilaitį į eterį nepakliūsi:

Be to, paaiškėjo, kodėl padorūs žmonės vis rečiau spokso lietuvišką televizorių:

Gytis Oganauskas, antras žmogus DELFI redakcijoje, trečiu punktu perspėjo visus komercinius apsimetėlius: bandymai prakišti į “Delfi pilietį” tekstą, suraitytą neva skaitytojo Jono, nėra nei originalūs, nei rezultatyvūs. Dar pasakė, kad jis asmeniškai per dieną gauna ~400 pranešimų spaudai. Todėl parengė pageidavimų sąrašiuką, idant temų pardavėjai mažiau šaudytų pro šalį:

Seminare nuskambėjo ir daugiau gerų patarimų, bet didžiausias jų koncentratas buvo užfiksuotas Rolando Baryso, “Verslo žinių” vyr. redaktoriaus, prezentacijoje. Must see pranešimas visiems, kas norėtų dažniau apie save ar savo firmą paskaityti “Verslo žiniose”.

Filmuota buitine kamera, netyčia, neplanuotai.

komentarų yra lygiai 9

 1. bendrai vertinant VZ vyr. redaktoriaus, prezentacijoja totalus primityvas.

  Toks jausmas, kad pakartojo prezentacija kuria buvo paruoshes savo minetiems dvyliktokams.

  ..nors gal auditorija atitinkamai tokio lygio ir buvo ..?

  • Kai tamsta darysite savo totalaus excluzyvo prezentaciją, mes būtinai sudalyvausime, kad pamatytume jūsų auditorijos lygį.

  • sim

   auditorija ir yra tokio lygio, nes zmones baige mokyklas 96-97 puikiai pamena bananu deficita. taigi sedi studenciokai ir lapsi ausimis, klausydami “genialaus” pranesimo apie nieka. svarbu parduoti, nesvarbu koks tai sudas.

 2. šiaip

  įdomiai taip apie “ofisinį planktoną”.. Nepasikuklino sau autorinių teisių prisiskirt..
  O bendrai paėmus – tokio leidinio vadovui tokia prezentacija garbės nedaro..

 3. giedrius

  prezentacija gera tuo, kad ji apie realų gyvenimą. Verta pažiūrėti bet kuriam vadovui, norinčiam suprasti, kodėl ir kaip turi dirbti jo atstovas spaudai

  • bst

   Gera tuo, kad parodo LZ redaktoriaus poziuri i “realu gyvenima”. Neesant specu tos srities sunku tiksliai ivertint ant kiek jo poziuris koreliuoja su kitu (tarkim didesniu) uzsienio redaktoriu poziuriais ir tos srities trendais.
   P.S. Beje jis megsta grupuoti, “taginti (ofisinis plantonas/pensininke bobute ir pan.)” ir “priimti sprendimus” tu “tagintu” kategoriju atzvilgiu.Viskas ore jei tas grupavimas adekvatus.
   Beje nejaugi atstovo spaudai ir LZ redaktoriaus tikslai bei darbo metodai sutampa?

   • giedrius

    bst,

    nelabai suprantu ką nori savo komentaru pasakyti?

    1. jegui tavo verslas Lietuvoje, tai gal tau svarbesnė VŽ, o ne Financial Times redaktoriaus nuomonė???

    2. apie kokių atstovo ir VŽ redaktoriaus tikslų sutapimus klausi? Redaktorius labai paprastai išdėste kas svarbu ir idomu VŽ ir skaitytojams. Taigi jei tavo verslui reikia viešinimo – žinai kaip reikia dirbti su VŽ

 4. Žmogus tuščioj vietoj sukūrė vienintelį ant Lietuvos verslo dienraštį. Kuris eina daug, daug metų, yra nepaperkamas (taip pat ir reklaminiais biudžetais), teikia objektyvią, kiek tai leidžia medijos teorija, informaciją. Visą tą laiką buvo šio leidinio redaktorius.

  Tada žmogus ateina ir papasakoja, kokiais principais jis dirba, ir pasidalija savo patirtimi. Kuria bent jau man, po dviženkio PRe praleistų metų skaičiaus, abejonių nekyla.

  Tiesiog labiau paklausykit, ką sako. Bus naudos.

 5. aš negaliu patikėt, kad tiek daug žmonių siunčiančių pranešimus spaudai nesugeba į subject’ą įrašyti antraštės :)

 6. […] porą savaičių teko paatstovauti blogeriams medijų šulų sliote, kurį sušaukė Artūro Račo vadovaujama BNS. Tokiu būdu, be kitų privalumų, įvairiose […]

Jūsų komentaras