Padėka už grįžtamąjį ryšį

Idėja surengti Tiekimo grandinės konferenciją kilo po to, kai Nerius “Verslo klasėj” parašė šį straipsnį:

Pagrindinė straipsnio mintis – užuot stūmus prekes tiekimo grandine, pradėti jas traukti. Dabar gi gamintojas bruka tiekėjui, tas bruka mažmenininkui (“imk daugiau – duosiu didesnę nuolaidą”), o pastarasis sėdi su vienų prekių perviršiu ir kitų trūkumu, nes prognozės tiesiog neveikia. Prekių traukimo atveju tiekimo grandinė apsieina be prognozių, nes prekybininkas užsako tik tai, kas ką tik buvo nupirkta (vadinasi, turi paklausą), o žemiau esančios grandys turi užtikrinti greitą papildymą. Taip pirkėjai randa tai, ko jiems reikia, o visos grandys ženkliai pasididina pelningumo rodiklius.

Savaime suprantama, šis Neriaus pasiūlymas reiškia absoliutų žaidimo taisyklių pasikeitimą, o kai kam netgi paradigminius pokyčius. Juk tiek metų buvo dirbta stumiant prekes, negi dabar vidury baltos dienos imsi ir pradėsi jas traukti? Tad straipsnis sukėlė ažiotažą rinkoje: skaitytojai siuntė laiškus “Verslo klasei”, jūs komentavote šiame tinklaraštyje, o Nerius sulaukė keliolikos skambučių (tai jau tampa tradicija parašius straipsnį VK) iš pažįstamų. Reikia pastebėti, kad verslininkai dažniausiai skambina ne norėdami pagirti, o paprieštarauti.

Tad tiekimo grandinės konferencija (kuri įvyks 2012 m. balandžio 26 d.) buvo geriausia, ką galėjome sugalvoti siekiant įdiegti efektyvesnį bendradarbiavimo modelį Lietuvos rinkoje.

Pradžioj sukirtom rankomis su “Verslo žiniomis”, kurie turi didelę verslo konferencijų organizavimo patirtį.

Tuomet pakvietėm į Vilnių tris pasaulinio lygio distribucijos ekspertus, daug metų išdirbusius su Dr. E. Goldrattu, key pranešėjais.

Paprašėm pasiruošti pranešimus efektyviausių Lietuvos įmonių, dirbančių gamyboje, distribucijoje ir/ar prekyboje, vadovus. Viename iš anonsų Mindaugas Stankevičius, “Lestos” direktorius, pasakoja, apie ką ketina papasakoti savo pranešime:

Tuomet sukirtom rankom su viena apskritai efektyviausių Lietuvos bendrovių “Tele2”, kad jie bus pagrindinis konferencijos rėmėjas, nes puikiai žino, kas yra orientacija į klientą ir kiek daug vertės suteikia teisingas bendradarbiavimas ir pagarba savo tiekėjams.

Konferencijos bazinę kainą užstatėme 900 Lt + PVM, idant atvyktų aukščiausio lygio vadovai, nes tik jiems dalyvaujant galima pasiekti reikšmingų susitarimų, o ne tik paplepėti ir išsiskirstyti.

Kai viską susidėliojome tam, kad galėtume pakviesti panBaltic įmonių vadovus, beliko tai padaryti. Tad išsiuntėme kvietimus gamybos, didmenos ir mažmenos įmonėms, prašydami perduoti žinutę įmonės vadovui tokiam ir tokiam. Kvietėme lietuvius, latvius ir estus CEO. Per savaitę pakvietėme kelis tūkstančius įmonių, keli mūsų žmonės sėdėjo ant supporto, kad atsakytų į visas užklausas (“Ar bus vertimas į anglų kalbą?”, “Ar duosite nuolaidą, jei dalyvaus 5 žmonės?” ir pan.).

Kadangi kvietėme daugybę įmonių, žinojome, kad dalis jų mus pasiųs ant trijų raidžių. Todėl dar nepradėję kvietimo proceso nusprendėme, kad apdovanosime tą, kuris bus labiausiai nepatenkintas šia konferencija ir mūsų ketinimais. Prizas – nemokamas apsilankymas renginyje.

Viso sulaukėme 9 riebių ir neriebių pasiuntimų. Visi jie parėjo iš lietuvių įmonių vadovų, estai ir latviai nepasiuntė nė karto.

Trečioji vieta

Ją laimi kauniškė firma, katra užsiima didmenine ir mažmenine prekyba daugiau kaip šimtu rūšių lakštinio skaidraus, tonuoto, raštuoto, laminuoto, karščiui ir ugniai atsparaus stiklo, įvairių storių ir atspalvių veidrodžiais, bei teikia stiklo ir veidrodžių apdirbimo paslaugas: šlifavimas, poliravimas, skylių gręžimas, matinimas. Šios firmos vadovo feedback’as buvo toks:

atsikabinkit

Taip ir padarėme – atkabinome.

Antroji vieta

Ją laimi Jurbarko firma, katra užsiima mėsos gaminiais. Į mūsų prašymą užtikrinti, kad laišką gautų įmonės vadovas, jis pats atsakė taip:

Sveiki,

esu  (…).

Pavyzdingai užtikrinsiu pavestą užduotį už kuklius 900lt.

Tiesą sakant, tokie pinigai nesimėto, todėl pavyzdingo pasisiūlymo nepriėmėm, ir šitos firmos kol kas tarp konferencijos dalyvių nėra.

Pirmoji vieta

Pirmąją vietą ir 900 Lt + PVM bilietą į konferenciją laimi vilniečių firma, turinti buitinės technikos parduotuvę ir remonto dirbtuves Laisvės prospekte. Šios firmos vadovas mums atrašė štai taip:

Aciu uz kvietima ,bet  manes net nemokamai tai nedomina.

Sveikiname nugalėtoją ir kviečiame atvykti į pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamą Tiekimo grandinės konferenciją!

komentarų yra lygiai 11

 1. Povilas

  Aš manau turėjote dovanoti kvietimą tam vadovui kuris atsakė “atsikabinkit” :) pirmosios vietos laimėtojas taip ir neapsilankys konferencijoje gavęs šią dovaną, tai aiškiai jis parodė :) Na bet smagiai organizuojate konferencijas..

 2. bst

  Megstamiausias zodis LT turbut yra “chaliava”. Chaliavos kaina auga, jei chaliavinis dalykas ivertintas daug.Smarkiai pagalvos ji gaves – koki sprendima bepriimtu.Dabar kodel sis pasiulymas yra “win-win” rengejams:
  1. jei neateis – niekas “ant chaliavos” nepapuola
  2. jei ateis – reiskia totaliai priestarauja savo parasytam laiskui. Bloge atsiras irasas kad ir netikeliai pasiruose itiket.

  • Skaitot mano mintis :)
   Manau, kad orumas laimės ir įvyks pirmas variantas. Nors labiau džiaugčiausi, jei įvyktų antrasis.

 3. Auris

  Na jei laimėtojas laikysis savo žodžio (kad net už dyka nedomina), tai neateis 😀

 4. niger

  As truputi supykciau jei mano laiskus viesintumet internete, juk tai neetiska – privatus pokalbis el. pastu yra privatus.
  Ir nesakykit, kad neivardijot imoniu, pakankamai apibudinot, kad butu aisku kieno tai laiskai.
  Negrazu!

  • O kaip diskutuoti apie lietuvišką verslo kultūrą – be pavyzdžių?

   • niger

    Su pavyzdziais, bet nebutina ivardinti KAS juo parase.
    Galima buvo parasyti – imone is Kauno parase taip, imone is Jurbarko parase taip, imone is Vilniaus parase taip.

    Koks tikslas buvo ivardinti imones iki tokiu detaliu pagal kurias aisku kas siunte ta laiska?

    Kaip dabar man ar kitam zmogui pasitiket jumis siunciant laiska, kad jisnebus paviesintas visiems su mano imones detaliu aprasymu pagal kuri visi zinos, kad tai as siunciau butent ta laiska.

    • Gruodis(M3)

     kaip čia pasakius, pone Nigeri….jeigu Jūs būsite ant tiek bukas, kad ir Jūs tokias nesąmones korespondencijoje išdarinėsite, tai mes Jus būtinai viešinsime ir iš Jūsų visa Lietuva ilgai juoksis :)

     Ir jokios garantijos čia nepadės. Kaip ten rytuose sako? za durnoi galavoi i nagam nipakoi..

 5. giedrius

  p. Nigeri,

  štai kodėl tai nelengva paaiškinti lietuviškam viarslininkui, kad įvaizdis prasideda nuo elgesio :)

 6. pofka

  Va cia tai sugebejimas, siuntineti spam’a ir dar piktintis, nepagarbiais atsakymais 😀

  • Jei tai buvo spamas, tuomet tai buvo pats efektyviausias spamas interneto istorijoje ir apie jį rašys kronikose.

Jūsų komentaras