Keturių litų koncepcija

Skolas reikia grąžinti ir tai yra svarbiausias antstolių ir labai svarbus teisinės sistemos rūpestis. Tačiau vykdant šį uždavinį reikia neužmiršti, kad net susigrąžinti skolas reikia protingai ir taip, kad pati procedūra ar jos kaina netaptų nereikalinga papildoma bausme skolininkui, dėl kurios jis skatinamas  vengti pačios baudos mokėjimo.

Taip sausį tinklaraštyje rašė ministras Remigijus Šimašius, anonsuodamas Išieškojimų valstybės naudai koncepciją. Toji koncepcija ir ją įgyvendinantys teisės aktai turėtų pastatyti į vietą anstolius, kurie dirba labai sudėtingą, atsakingą, ir didelės pridėtinės vertės darbą. Galbūt taip įvyks jau šioje Seimo sesijoje.

Iš skaitytojo gavom vieną raštą, kurį šiek tiek patiuningavome pagal TB metodiką.

Ko gero, niekas Lietuvoje nesukuria tiek daug pridėtinės vertės, kaip anstoliai.

Ta proga pasitikrinkite, ar nesate skolingi valstybei poros litų.

komentarų yra lygiai 22

 1. Dabar lygtais VMI deklaracijoje (gyventojams) mačiau parašyta, kad jei susidariusi skola yra iki 4 Lt, tai nereikia pervedinėti.

 2. Mindaugas

  Gal antstolė turi savo darbo valandos kainą ir tik nuo jos priklauso, kiek turi susimokėti už tokį priminimą, kurį anstolės sekretorė atprintino? Negi antstolė dirbs už % atlyginimą nuo tokios sumos? Įdomu, kaip skaičiuoja sau bonusą, kai suma viršyja tūkstančius litų? Pagal valandinį, ar tada jau atsiranda %?

 3. vile

  Aš sprendžiu tokį rebusą: iš darbuotojo DU privalau išskaityti 20 proc. nuo išmokamos sumos ir pervesti pagal vykdomuosius dokumentus tą sumą antstoliams. Išskaitau apie 5 Lt. O vykdomųjų dok.irgi 5. Avansu mokėt kažkaip……..vadovas nenusiteikęs, mokėt vieną mėn.vienam antstoliui, kitą mėn. kitam-užsitraukiu atsakomybę už antstolio nurodymų nevykdymą, kaip suprantu pažeidžiu kreditorių teises, bet mokė po litą, kai pavedimas banke kainuoja 1,5 Lt sveikas protas neleidžia. Tad vis dar sprendžiu, bet kaip suprantu pigiau už pavedimą susimokėt bankui, nei bonusą antstoliui….

 4. Aš čia įžiūriu dar vieną dalyką. Dažnai į mažas skolas bei baudas (kad ir „zuikiams“ viešajame transporte) žiūrima atsainiai. 4 litai taip pat yra skola, o ją reikia „išsimušt“. Kaip sako, lašas po lašo ir akmenį pratašo.

  Kas kaltas, jei esi skolingas ir vėliau pyksti, jog iš Tavęs išskaičiavo daugiau?

  • Įdomiausia, kad konkrečiu atveju apie savo skolą sužinai tik po metų, ir ta naujiena kainuoja papildomus 108 litus.

   • O pradžioje neturi būti pranešta „geruoju“, t.y. laišku ar dar kaip? Kitas klausimas, ar tas pranešimas buvo gautas.

    • Laiško VMI, matyt, nesiuntė dėl to, kad dėl tokios skolos neapsimoka daryti pašto išlaidas…

 5. simas

  VMI pries kreipdamasi į anstolius visada informuoja skolininkus, vienintele situacija, kada VMI neinformuoja, kada žmogus gyventoju registrui ar VMI pateikęs gyvenamąjį adresą vieną, o gyvena kitur ir pan. Iš principo GMP ( gyventojo pajamų deklaracijoje) ir jos taisyklėse yra nurodyta ir terminai ir sumos kurias reik mokėti, jei žmogus turi įtarimų, kad yra skoloje, gali juk teirautis VMI ir telefonu ir kitais būdais.
  Problema yra kitur. Lietuvoje į mažas skolas ( ir išvis į skolas ) žiūrima atsainiai. Ir žmonės pradeda dejuoti tik gave anstolio raštą. Anstolio sąnaudas pilnai atitinka suma ( jis juk mokes savo specialybes, moka mokesčius už darbą, samdosi darbuotojus ir pan.) Problema, kad žmonės Lietuvoje yra visiškai neišprusę mokesčių ir asmeninio finansų planavimo reikaluose. O už spragas padarytas gyvenime dažniausiai tenka mokėti. Tai vat toks ir patarimas: skirkit vieną dieną per metus sąžiningai pasidomėti savo mokesčiais ir tokių absurdinių situacijų pavyks išvengti .
  O šitą situaciją sakyčiau win-win modelis – žmogus išleidęs 108lt. tikrai ateityje pasidomės savo mokesčiais ir to nepamirš, anstolis gaus užmokestį už atlikta funkciją ( juk realiai jis tą darytų ar ten suma 4 ar 4000 litų, VMI parodo, kad net ir mažos sumos nesudaro mokesčių vengimo praktikos atsiradimo kažkokio, o gerb. Šimašius pasuks galvą, kaip čia sugalvoti gerą mechanizmą remiantis protingumo ir teisingumo principais įgyvendinant išieškojimo procedūras. Tai va tiek pamąstymo

  • tomas

   nesutinku, del issilavinimo. uz mokymasi specialybes sumoka valstybe – bent jau taip buvo anksciau. pagal tokia logika, kokia piesiat – kiekvienas odontologas galetu vietoj dabar imamo 100 uz danti prasyti po 1000 (paziurekit kokios sanaudos jiems baigti mokslus). cia konkretus sivivaliavimo atvejis, tiesiog tapes iprociu antstoliu gyvenime.

   • simas

    :) Jei pasidomesite, anstoliams kaip ir notarams yra valstybes nustatytos ribos sumu, taip kad anstolis paims tik tiek kiek yra jam leista. O už mokymasi sumoka žmonės kurie moka mokesčius :) valstybė tik perskirsto šitą dalyką. Turėdamas galvoje sąnaudas aš neskaičiuoju mokslo išlaidų, čia kaip kam- kas mokėjo už mokslą, kas ne. Esmė čia yra realios sąnaudos, juk nelabai turbūt norėtumėte gauti anstolio laišką ant tualetinio popieriaus parašytą žaliu pieštuku ir imesta pro Jūsų langą pririšus laišką prie plytos :) O mano post’o idėja buvo tokia, jei domėsitės, kiek esat kam skolingas, ir bent truputi būsite finansiškai išprusęs, paliksit anstolius be darbo. Vat to Jums ir linkėčiau, kaip ir bet kuriam Lietuvos piliečiui.

 6. anoniminis bailys

  Apie teisinguma ir kitus sventus dalykus cia galima skaldyt kiek nori, esme visai ne tame. Sita komiska situacija yra didesnes problemos simptomas. Paziurekim taip, VMI, kuri istatymus vykdo pagal ju raide, pamirso ta dali kuri kalba apie informavima, (laiskas per brangus kvaila gi butu), taciau kita dali, kur reikejo vykdomaji dokumenta perduoti antstoliui, ivykde. Tokie vat va dalykai yra labai negerai.

  • simas

   Na kalbant apie informavimą ir viešosios nuomonės formavimą VMI kartais buksuoja. Tačiau tokiose situacijose reiktų neskubėti su kalbėjimais išsiuntė/neišsiuntė. Jei neišsiuntė ( kuo aš labai abejoju, nes matai klausimas ne kiek laiškas kainuoja, o yra tam tikros procedūros, kurių net jei ir nenorėtų institucija turi laikytis) žmogus 100% teisus ir gali užginčyti anstolio atlygį pilnai. Bet mano asmenine nuomone, čia jau žmogus kžką pražiūrėjo ir kaip minėjau seniau, greičiausias variantas, kad tokio tipo info jo nepasiekė dėl neteisingai nurodytų kontaktų. Geriausiai tokiu atveju žmogui kreiptis į VMI ir išsiaiškinti, nes visi dokumentai išsiunčiami yra registruojami , todėl ne taip jau čia ir sunku kžką jei VMI darbuotojas nepadarė išvengti anstolio priskaičiuotos sumos :) Ka aš bandžiau akcentuoti ankstesniuose komentaruose, esmė yra ne įstatymų vykdymas pagal “jų raidę” ar kžkas kito ką Jūs minėjote, bet tai, kad žmogus VMI turėtų traktuoti elementariai kaip “patarėją” verslo ar mokesčių klausimais ir suderinti visus nuansus iki tos proceso dalies, kai yra kreipiamasi į anstolius ar kžkas panašaus. Todėl pasikartosiu, kad šviestis lietuviams reikia mokestiniais ir finansų valdymo klausimais :) Kžkur net teko girdėti tokį posakį kuris čia galbūt tinka : ” Pasirūpink savimi pats, kol kiti tavimi nepasirūpino” .

 7. Ritas

  Teismas buvo priteisęs valstybės naudai iš manęs 1,55 lt.
  Po metų atėjo antstolio patvarkymas sumokėti tuos 1,55 lt ir 44,60 lt antstoliui (su indeksacija pritaikant kažkokį koeficientą, iki metų būčiau mokėjęs 30 lt).
  Nusispjoviau, sumokėjau po 3 dienų nuo patvarkymo gavimo.
  Dar po dešimties dienų gaunų to paties antstolio patvarkymą nurašyti TUOS 1,55 lt ir JAU 76,60 lt antstoliui bei uždėjo sąskaitos areštą.
  Klausimėlis: kiek galima reikalauti žalos iš antstolio už firmos veiklos sutrikdymą (nes sąskaita ne asmeninė)?
  Kitaip jų kaip “mudakais” nepavadinsi (nuo japonų kalbos žodžio “muda”), nes esi pats priverstas užsiiminėti veikla, nekuriančia pridėtinės vertės.

  • simas

   Iš esmės jei norite kompensacijų už savo situacijoje aptartus nesklandumus, manau tikslinga kreiptis į teisininkus, nes čia vis dėlto blogas ne teisinių konsultacijų ( manau blogo savininkas nebūtų labai patenkintas, jei komentaruose atsirastų konsultacijos įvairiais kausimais ) :) tik pastebėjimas toks, kad įvertinkite LT teismų sistemos procesų trukmę ir sumos ir saskaitos “užšaldymo” svarbą Jums.

 8. nezo

  Kai Remigijus Šimašius paskelbė kad įvairias valstybės skolas galės išieškoti VMI nurašydama nuo banko (ką ji berods daro su savo skolininkais), tai buvo smagu klausytis Žinių radijo, kur anstolių rūmų atstovai aiškino apie tokio sprendimo žalą. Pagal tai, ką jie pasakojo ir kokius skaičius minėjo, tai susiskaičiavus man gavosi, kad jie gauna po 2 LT nuo kiekvieno išieškoto lito vidutiniškai. (Berods 1 mln ieškinių valstybės naudai per metus, didžioji dalis mažiau 50LT skola)
  Sumoje gavosi, kad valstybės ieškiniai jiems atneša 60-100 mln per metus ir valstybė gauna berods 40 mln.
  Pagal statistinio pasiskirstymo tikimybes man gavosi, kad pusę ieškinių mažesni nei 30 LT.

 9. prabegom

  Sauliau, aptariamu atveju valstybė neįspėjo skolininko, nes paprastai 4Lt ir pan. būna teismų išlaidos, nurodytos teismų sprendimuose. Tad, jeigu nesumokėjai operatyviai po teismo sprendimo įsiteisėjimo, viskas siunčiama antstoliams. Nesuprantu, kodėl valstybė, turėdama visų asmenų kodus, negali padaryti visuotinės elektroninės sistemos, kurioje matytum savo įsipareigojimus valstybei. Ir pranešimus gautum laiku, o ne po metų.

 10. direktorius

  Su VMI reikalų dar nebuvo, bet su SODRA viskas einasi puikiai, susidaro skola ~15 Lt ir jie patys iš sąskaitos per banką nurašinėja. Pažiūrėjau, 1,40 už nuskaitymą. Delspinigių 0,10-0,20Lt apsimoka su sąlyga, kad kai pats darau pavedimą moku 2Lt :)
  Esu patenkintas Sodros darbu, tikiuosi ir kitos LT institucijos dirbs tokiu pačiu principu.

 11. ....

  man tai idomu, kodel imones buhateris t.y. privati imone, turi skaiciuoti ir pravesti pinigus anstoliui, t.y kitam privaciam asmeniui, pinigus uz dyka–kainuoja buhalteres darbas, kainuoja, pavedimas bankinis, kodel anstoliai imonei neatlygina nuostoliu????

  • simas

   o kaip tu manai jei situacija truputi kitokia būtų : jei tu man butum skoloje 1000 lt ir pats niekaip nesusiskaičiuotum piniginės turinio savo, pasisamdytum kokį buhalterį ir jam sumokėtum 100 lt. Tai pagal tavo logine grandine as tau 100 Lt, kuriuos sumokėjai buhalteriui nurasyti turėčiau ir skola 900 lt gautusi :) ? Esmė, kad kiek tu skolingas tiek ir gražini, o tai kiek tu išleidai tai jau tavo problema. P.S. įmonės gali skolai administruoti nusisamdyti buhalterį ir taip nurašyti tą sumą į sanaudas, bet manau realiai jei būtų teismas tai tikrai neisirodytu, kad priemonės buvo pasirinktos teisingos :)

 12. Tomas

  O man iškilo klausimas, kodėl aš neturiu galimybės pateikti savo duomenų, elektronine forma per el. bankininkystę, kokiai nors institucijai, tam kad išvengti tokių situacijų. Dabar mano deklaruota gyvenamoji vieta yra Marijampolės apskritis, nes gyvenu nuomojamame bute ir savininkas nenori manęs deklaruoti. Todėl tarkim viršijus greitį ar panašiai baudą gaučiau tik per antstolį ir tai man kainuotų papildomai dar daugiau nei 100 lt.
  Jei būtų įmanoma, kažkur pranešti savo adresą, telefoną ar el. paštą ir taip aš galėčiau išvengti papildomų išlaidų, su mielu noru aš taip padaryčiau. Dabar aš esu priverstas “slapstytis”.
  Vis dėl to antstolio darbas yra išieškoti pinigus iš asmenų, kurie piktybiškai nemoka skolų.

 13. Turim dar vieną raštą – dar logiškesnį: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151401556885314&set=a.121841985313.210505.589410313&type=1&theater

  pasirodo, galima būti skolingu ir 0,00 litų, o tos skolos išieškojimas kainuos 118Lt :)

 14. Ricardas

  Taip pat gavome iš antstolės raštą dėl 4 Lt išieškojimo. Net nepaaiškinta už ką.

Jūsų komentaras