Suaugusiųjų darželis

Visi šiais laikais susiduria su sunkumais. Vieni juos bando spręsti, kiti bando ieškoti, kas juos paguos. Kažkodėl studentai mano, kad juos, tokius gražius ir pukuotus, reikia guosti. O dėstytojai mano, kad dirba savo darbą, ir visiems taisyklės turi būti vienodos. Vienas toks taisyklių paaiškinimas papuolė man, tad dalinuosi.

***

Sveiki, Studentai

Nėra tos dienos, kad negaučiau kurio nors iš jūsų laiško apie tai, kaip jūs labai norite, na, bet niekaip negalite ateiti pas mane į paskaitas :) Kadangi visi tie laiškai yra panašūs, nutariau surašyti “Dažniausiai užduodamus klausimus” į vieną vietą. Taigi, grupių seniūnai (arba kiti asmenys, turintys grupiokų kontaktus), gauna užduotį visiems grupės nariams išplatinti šį sąrašėlį:

1. Negaliu atvykti į paskaitas, nes dirbu. Ką man daryti?

a) Nevykti ir tikėtis, kad viskas bus gerai.

b) Visi studentai, dirbantys ilgiau, negu 17 valanda,  ir patys negalintys/bijantys/nenorintys  tartis su savo vadovu dėl išėjimo anksčiau,  rašo man laiškus su savo vadovo  el.paštu – aš asmeniškai paprašysiu, kad jus išleistų.

c) Žiūrėti 6 punktą.

2. Ar yra galimybė mano dėstomą dalyką studijuoti nuotoliniu būdu?

– Ne, tokios galimybės nėra. Jūs esate dieninio kurso studentai, todėl turite laikytis dieniniam kursui taikomų taisyklių.

3. Ar yra galimybė paskaitas lankyti su kita grupe? Kitu laiku?

a) Vienintelis laikas, tinkantis visoms grupėms, yra suderintas, todėl perkelti paskaitų į kitą dieną nėra galimybės.

b) Paskaitų laikas yra suderintas. Laikas gali būti keičiamas, bet tik bendrai sutarus visoms grupėms.

4. Ar paskaitų lankymas yra privalomas? Ar bus baudžiami studentai, nelankantys paskaitų?

– Paskaitų lankymas yra jūsų asmeninis reikalas. Jokios mano specialiai sugalvotos nuobaudos taikomos nebus. Jei studentas nori ir sugeba dirbti savarankiškai, jis gali tą daryti. Tik “savarankiškai” reikšia savarankiškai – asmeninės konsultacijos teikiamos nebus.

5. Kokias užduotis ir iki kada reikia atlikti?

– Užduočių atlikimo grafikas yra pateiktas www…. skyrelyje “Paskaitų skaidrės” skaidrėse “Kursinio projekto paaiškinimas”. Kursinio projekto atlikimui reikalingi šablonai yra “Kursinis Projektas”.

6. Ką reikia padaryti, kad nereikėtų laikyti egzamino ir daryti kursinio projekto?

– Studentas, iki gegužės 18 dienos išsilaikęs sertifikatą, atleidžiamas nuo kursinio projekto darymo ir nuo egzamino laikymo.

7. Kaip paskaitų lankomumas įtakos egzamino ir kursinio projekto pažymius?

a) Studentai, lankę bent 70 proc. paskaitų, gaus vieną papildomą balą prie egzamino pažymio.

b) Kursinio projekto atsiskaitymų dienomis lankantys studentai turės pirmumo teisę prieš nelankančius, t.y. esant pageidavimui, pirmiausia priimami lankantys, o tik vėliau – nelankantys.

8. Ar bus kokių nors lengvatų studentams, studijuojantiems kaip laisvai pasirenkamą dalyką?

– Ne, kursą laisvai pasirinkę studentai lengvatų neturės. Jiems galioja tokios pat taisyklės, kaip ir privalomo kurso studentams.

9. Kur galiu rasti kurso medžiagą?

– Visa su kursu susijusi medžiaga talpinama svetainėje.

***

Ir tai yra aiškinama magistrams. O po to stebimės, kad didelis kiekis bedarbių su aukštuoju išsilavinimu. Toks įspūdis, kad universitetai vis dar turi elgtis kaip vaikų darželiai, nes visi jaučiasi blogai.

komentarų yra lygiai 12

 1. Martynas

  na jei tai dazniausiai uzduodami klausimai, magistrantai…turbut 95 % siu klausimu jie galetu atsakyti sau patys. Is kitos puses – daug studiju magistrantam buna vakarais, net ir studijuojantiems dieniniam, bet paima ir ipaisko kokia viena paskaitele diena…

 2. pow

  aha “Jokios mano specialiai sugalvotos nuobaudos taikomos nebus”, o 7-ame punkte akivaizdžiai parodo, kad vis tiek reikėtų lankyti, nes būsi gale ir negausi kažkokio tuščio papildomo balo:)) O tai čia blogai, kad tokia atmintinė yra? Kaip tik labai gerai, kad yra toks išaiškinimas, nes kartais post factum sužinai, kad lankymas buvo privalomas(juk ne visur jis yra privalomas) ir tavęs prie egzamino neprileis. Ypač patiko 1b punktas.

 3. Mantas

  nu, jeigu visur butu tokios tvarkos, kaip tas destytojas raso, tai ok. labai geras poziuris, jeigu nori savarankiskai mokytis ir nelankyti paskaitu (nes pvz negali, kadangi tau ipaisyta paskaita 13h dienos, kada iprastai jos daromos nuo kokiu 17-18h), tai prasau mokykis individualiai – tavo reikalas (medziaga mokymuisi pateikta) ir jeigu tau viskas gerai ir sugebi nelankydamas paskaitu, tai busi ivertintas, pagal savo sugebejimus.

  o ne toks atvejis, kada universitetai destytojams (nes kiek zinau, ne patys destytojai jas nusistato tokias, o kai kartais atsizvelgdami i situacijos absurdiskuma ju kaip tik nesilaiko) nustato tokias tvarkas “jei nelankysi paskaitu kazkiek procentu tai viskas – ateisi kitais metais i sita dalyka, gal kitais metais tau grafikas bus geresnis..”

  sitas destytojas is not giving a f*ck, while actually giving a f*ck del to, kad tu lankysi ar nelankysi. Nu ir super.

 4. Mindaugas

  Liūdniausia tai, kad tokie magistrantai ateina darbintis ir nemoka dirbti, jei neturi va tokių pažingsniui instrukcijų, kaip atlikti paprasčiausią darbą, vos ne su kuria ranka nusišluostyti. Labai taiklus pavadinimas.

 5. Romelis

  3 klausimas labai racionalus, o atsakymas ne į temą.

  atsimojama kažkokiais suderintais grafikais ne į temą.

  • Siaip tai cia visos grupes turi bendras paskaitas, tai kad ateisi su kita grupe, tai nereiskia, kad bus kitas laikas. O jeigu netinka laikas, tai reikia neuzmirti, kad ne destytojas sudaro grafikus, o dekanatas. Su juo reikia ir derinti. Arba as jau nesusigaudau kaip grafikai gimsta.

   • Romelis

    kur yra srautinės, tada taip, visas kursas o dažnai ir keli kursai eina kartu, bet ten kur yra smulkensės paskaitos, pvz kalbų, jos dažnai būna mažesnėm grupėm ir skirtingu laiku. todėl klausimas, ar galiu lankyti tą patį dalyką tik kitu laiku (suprask, su kita grupe) yra labai racionalus ir logiškas.

    • Cia kalba eina apie srautines paskaitas. Laboratoriniams yra nurodytas laikas. Jeigu ateini kitu laiku, tai gali nebuti laisvos vietos. Taigi vel tai nepriklauso nuo destytojo. Cia daugiau atvejas, kai nubego i dekana. Ir jam atsake. Atsakymas nepatiko, tada atbego pas destytoja. O destytojas pakartojo dekanato atsakyma. Tokius zaidimus mes vadinama mama-tete. Jeinu pas mama, jeigu atsakymas nepatiko, einu pas tete, o gal gausiu atsakyma kuris patinka :)
     Tiesiog siuo komentaru norejau pasakyti, kad nereikia gyliai knisti, dazniausiai tokie klausimai ateina is studentu kuriu lankomumas ir sesijos rezultatai ne zemiau vidurkio.

 6. Ricardas

  Labai racionalūs klausimai. Nežinau, kaip dabar, tačiau man studijuojant daugelis paskaitų nebuvo vertos lankymo, o dėstytojai prigalvodavo įvairių taisyklių arba kompensuodavo silpną paskaitų turinį įvairiomis represinėmis priemonėmis.
  Ir aukščiau pateiktose taisyklėse yra daug informacijos, kuri nėra savaime suprantama, tokia kaip balai už lankomumą, kažkokie sertifikatai. Taip pat įdomus ir požiūris į asmenines konsultacijas – pvz., Vokietijoje visi dėstytojai, įskaitant geriausius profesorius, teikia asmenines konsultacijas. Toliau jau studento supratingumo reikalas, pas ką kokiu klausimu derėtų eiti.

  • Asmenines konsultacijos yra numatytos visiems destytojams. Problema prasideda tada, kai studentai nori asmenines konsultacijos sekmadienio vakara, o ne pagal grafika. Turbut ne vienas studentas Vokietijoje sekmadienio vakara neskambina telefonu ir nebando priduoti savo kursinio darbo, kurio deadline buvo penktadieni?

   • Ricardas

    Vokietijos dėstytojai paprastai nurodo, kad asmeninės konsultacijos yra teikiamos nustatytu laiku (pvz. ketvirtadieniais nuo 13 iki 14 val.) arba pagal atskirą išankstinį susitarimą. “Atskyras išankstinis susitarimas” faktiškai neįpareigoja dėstytojo tokį laiką skirti.
    Deadlinai Vokietijoje yra šventas reikalas, sutinku.

   • Kai mokiausi Edinburgo universitete, tai darbų pridavimas (ir deadline) buvo laibai paprastai sutvarkytas – buvo didelė pašto dėžė, į kurią iki nutatyto termino reikėjo įdėti atspausdintą darbą. Kai ateidavo deadline – dėžė paprasčiausiai būdavo paimama… Kas nesuspėjo, tas pavėlavo. Ir jokių pridavimų ‘pagal individualią tvarką’

Jūsų komentaras