Grigaitis – ne verslininkas. Štai kas verslininkai!

Verslas - tai vakarėliai, šėlionės ir burbulinė skepetaitė kišenėj. (ELTA foto via balsas.lt)

***

Praėjusią savaitę viena firma viešai pasigyrė, kaip pasiekė neoficialų web-seminaro žiūrimumo rekordą. Tąkart viename laido gale buvau aš, o kitame rekordiškau daug jūsų:

Tiesioginiame vaizdo seminare apsilankė 1512 interneto vartotojų, o visą seminarą stebėjo 721 žiūrovas.

Mano manymu, to webinaro (tema: Penki kertiniai verslo sistematizavimo žingsniai) populiarumą nulėmė pati tema. Daugelis vadovų norėtų sistematizuoti verslą, tačiau nežino, kaip tai padaryti. Todėl daro tai, ką moka: dirba įmonėje, atlieka darbuotojų darbus, užuot dirbę su įmone. Ir dėl to negalėjo atsispirti kvietimui :)

Visus, kas norėtų pažiūrėti rekordinio webinaro įrašą, kviečiu tai padaryti nemokamai užsiregistravus www.versloakademija.lt . Kas nepatiko, ko nesupratote ar nesutinkate – išsakykite komentaruose.

Kad verslo sistematizavimas yra TOP tema smulkiems ir pradedantiems verslininkams – jokia čia ne paslaptis. Pasižiūrėkite į smulkų verslininką ar startuolį:

 • jaučia nuolatinę įtampą dėl prisiimtų įsipareigojimų (algas sumokėt iki 10 dienos, “Sodrai” iki 15, PVM iki 25…),
 • niekada neturi laiko susitikti su draugais, nes “yra daug darbo”,
 • planuoja išsimiegoti šį savaitgalį, bet, ko gero, išsimiegos tik dar kitą.

Tokie žmonės jau pamiršo, ką reiškia dirbti 8 valandas per dieną, nes tiek mažai niekada nedirbo. Dėl savo darbštumo, beje, ir įkūrė savo verslą, kad nereiktų nugaros lenkti ponui. Užtat nugarą lenkia sau.

Ant šių žmonių laikosi Lietuvos ekonomika (ne ant “Vilniaus energijos” ir panašių firmų), nuo jų priklauso darbo biržų eilių ilgis (trumpumas) ir pensijų dydis. Tas, kuris nevertina smulkaus verslo ir negerbia smulkiųjų darbdavių pastangų, tegu tai išbando savo kailiu.

Pernai rengiau mokymus smulkiems verslininkams “Nuo amato prie verslo”, kuriuose dalyvavo virš 50 žmonių (iš įvairiausių sferų – automobilių servisas, IT kompanijos, statybos prekių prekyba, kaimo turizmas, ūkininkas, tekstilės gamyba, maisto prekių gamyba, baldų gamyba ir prekyba, ir tt). Šiemet taip pat rengiu šiuos mokymus, skirtus būtent tokiems neišsimiegojusiems, pavargusiems, bet ambicingiems verslininkams.

Jei kyla minčių mesti savo verslą, tai nedarykite to nepasitarę su manim 😀 Esame ne vieną kartą įrodę, kad išeitį galima surasti bet kurioje situacijoje.

Štai pora video, kuriuose pernykščių kursų dalyviai pasakoja, ko jiems trūko, ir ką jie padarė, kad jų firmos pradėtų uždirbinėti daugiau. Apie verslą gali šnekėti ne tik A. Zabulis (kuris, beje, joks ne verslininkas), A. Šikšta (irgi, beje, ne verslininkas) ir kt. gerbiami kalbėtojai, bet ir štai šie nuostabūs paprasti žmonės:

Taigi programą šiems metams sudariau štai tokią:

Seminarų ciklas “Nuo amato prie verslo” unikalus tuo, jog jis trunka ne dieną ar dvi dienas, o daugiau nei pusę metų. Iš viso cikle yra 6 visos dienos seminarai, kurie vyksta kas mėnesį. Viso ciklo metu aktyviai formuojami reikalingi verslo vystymo įgūdžiai.

Visi ciklo seminarai skirti ne tik suteikti žinių apie verslo sistemų bei procesų efektyvumo didinimą, bet ir suteikti įgūdžius žinių pritaikymui. Viską darome taip, kad dalyviai gautų ne tik teoriją, bet ir atliktų būtinus veiksmus savo firmose, ir gautų išmatuojamus finansinius rezultatus.

O štai šiame video aš pasakoju, kodėl mes darome tokius mokymus, ir kokios naudos gali tikėtis dalyviai:

Praėjusį savaitgalį pirmieji užsiėmimai jau įvyko Kaune ir Klaipėdoje. Pirmasis iš šešių seminarų Vilniuje vyks šį šeštadienį (sausio 21 dieną). Jei norėtumėte prisijungti prie grupių Kaune ir Klaipėdoj, galite atvykti pirmojo seminaro į Vilnių, o vėliau prisijungti prie grupių tuose miestuose. Taip jau padarė, beje, šiauliečiai, panevėžiečiai, mažeikiečiai ir kazlų rūdiečiai!

Tiesa, speciali kaina commonsense.lt skaitytojams yra 2.500 2.100 Lt vienam asmeniui. Jei norite šios spec. kainos, registruodamiesi pas Ievą (ieva@toc.lt) laiške nukopijuokite nuorodą į šį įrašą, ir Ieva neturės kur dėtis, turės atsižvelgti į ryšius. Nuolaida galioja iki sausio 19 dienos 23:59.

Daugiau detalios informacijos apie seminarų ciklą rasite toc.lt saite.

Jeigu savo aplinkoje pažįstate panašių verslininkų, kaip tuose dviejuose video (primenu: Ž. Grigaitis – ne verslininkas), ir norite jiems padėti, pasiūlykite šį mano kursą. Gal pažįstamasis, pasidvigubinęs savo pelną, pastatys jums alaus. O gal užteks to, kad žmogus tiesiog turės laiko išlenkti bokalą su draugais.

komentarų yra lygiai 21

 1. Robertas

  Čia vėl prof. Jasinavičius savo savaime suprantamus dalykus stumdo ar kaip?

  • Dėkui už įvertinimą, bet kolkas esu ne profesorius. Netgi ne daktaras :)
   Beto, jei dalykai savaime suprantami, tai ar jie gali būti ‘savo’ ?

 2. o kas tas Grigaitis? Ką jis tokio padarė kad apie jį išvis šnekėt? Common sence daro meškos paslaugą visokiems pamaivoms, geriausia būtų boikotuoti visai tokius.

  Jei neturit apie ką rašyt- rašykit apie mane… Tiek to , pakentėsiu tinklasklaidos labui

 3. giedrius

  geras apstebėjimas – Zabulis ir Šikšta yra ne verslininkai o vadybininkai

 4. Egidijus

  Manyčiau Lietuvoje dar nenusistovėję pareigybių pavadinimai, todėl ir vadinami žmonės “verslininkais” nors jie dirba tik įmonės vadovais.
  Na tikriausiai būtų gerai pirmiausiai apibrėžti, ką Lietuvoje reiškia žodis “verslininkas”, nes dabar juo vadinami kas tik norima. PVZ. pagal LKŽ Gariūnų prekeivis irgi “verslininkas”.

 5. Coenobite

  Jei Nerius Jasinavičius daro “tokias” prezentacijas, kaip kad čia:
  http://www.toc.lt/lt/nuo-amato-prie-verslo

  tai mielas kolega, mano studentai – bakalaurai tai daro fantastiškai profesionaliai lyginant su jumis…

  Nuo 20 sekundės pagrįskite skaidrių neargumentuotą “mėtymą”… Informacijos vizualinė kaita labai greita, o lektorius nė vienu žodžiu nekalba apie info pokyčius… Klausimas- kam tuomet apskritai tas skaidres dėti ???

  Jūs esate TOC praktikuotojas, bet ar esatę TOC sprendimų sertifikuotas treneris (specialistas), turintis teisę mokyti kitus Apribojimų teorijos?

  • Smagu, kad Lietuvoje daugėja TOC išmanančių žmonių ! Linkiu Jums ir Jūsų bakalaurams sėkmės !

 6. jonas

  Nera ko kabinetis del tu prezentaciju. Nemokam mes dar ju daryti ir tuo labiau pristatineti, taip kaip pvz daro JAV mokytojai.

  Pati mintis mokymu gera, sveikinu. Pats labai svarsciau, bet tikriausiai pasuosiu.

  Manau, kad mokymai yra reikalingi 2 tipams:

  1. Kuriems truksta is esmes ziniu ar kitokio poziurio.
  2. Kuriem truksta spyrio i uzpakali ir lengviau kazka padaryti kai kazkas stebi.

 7. vip

  Prezentacijos prezentacijomis, bet smulkus verslas išgelbėti pasaulio negali, tikėjau seniai tuo, bet paskaitęs Verslo klasėje sistematizuotą straipsnį ta tema tik dar garsiau trimituoju šią tiesą aplinkinimas.

 8. Rokas

  Neaišku kam čia tas Grigaitis ir kiti. O jei tam, kad pritraukti skaitytojus, kad iš paieškos sistemų ateitų Grigaičio ir kitų žinomų pavardžių ieškantys žmonės, ar šiaip norima tuos žmones sunervinti, gal gauti komentarų iš platesnės erdvės, kad ir neigiamų, tai geriau to nedaryti, įvaizdis negerėja nuo to. Jei dirbate savo darbą, dirbkite, jei ir kreipsiuosi į jus, tai dėl to, kad esate profesionalai, o ne dėl to, kad per šitokius įrašus gadinatės įvaizdį.

 9. Rokas

  Ačiū už atsakymą!

  Tai jei jau vedame šiokią tokią diskusiją po įrašu, tai būtų vis vien įdomu argumentai. Tai jei rašote, kad Grigaitis ne verslininkas, tai būtų įdomu sulaukti bent šiek tiek analizės, kad atsakytume į straipsnio temą: tai kodėl jis ne verslininkas, ką jis daro, kad nėra verslininkas, arba ko jis nedaro? Ar ne taip daro, ar ne taip atrodo? Galima susieti šiek tiek ir su apribojimų teorija – paanalizuoti jo veiklą – kurioje jo veiklos vietoje rastume butelio kakliuką, kur reikėtų tobulinti veiklą – ar klientų paieškoje, ar jų aptarnavime.

  Jei rimtai pažiūrėtume, tai galime rasti ir rimtų argumentų – dalyvavimas įvairiuose šou nebūtinai turi būti maivymasis, tai gali būti reklaminė veikla, kurianti įvaizdį, didinanti žinomumą, orientuota į tam tikrą tikslinę rinką – gal prabangos prekių, gal laisvalaikio, gal asmenų, norinčių susisieti su žinomomis asmenybėmis. Tada iš apribojimų teorijos reikėtų pažiūrėti – ar tai efektyvu, ar galima rasti kitų reklamos būtų tiems patiems tikslams pasiekti.

  Taip pat, kadangi parašyta Grigaitis ne verslininkas – pasigedau straipsnyje bent eilutės kodėl ne verslininkas, nes aš asmeniškai su jo veikla susipažinęs minimaliai, todėl norėjau straipsnyje rasti į tai atsakymą. O kol kas neradau. Tai gal rasiu komentaruose? :)

  • Jei Grigaitis būtų verslininkas, tai turėtų egzistuoti kažkokia jo firma, kurios savininkas jis būtų… O jei tokia egzistuotų, tai kas nors Lietuvoje ją žinotų… o dabar niekas nežino tos firmos, bet užtat visi žino (nes taip rašė laikraščiai), kad Grigaitis yra verslininkas!

 10. Rokas

  Jūsų komentaras man pasirodė šiek tiek piktokas kažkodėl. Na, nesvarbu :). Šiaip faina, kad tai yra tikrąja to žodžio prasme tinklaraštis, kuriame įrašų autoriai aktyviai dalyvauja diskusijoje, tai pagirtina, nes aišku, kad nevisi komentarai būna teigiami. Tai malonu, kad šitame tinklaraštyje diskutuoti galima.

  O dėl paskutinio atsakymo – tai šiaip privertė bent 2 minutes pasidomėti Grigaičiu, kadangi aš apie jį žinau beveik nieko – tik atsimenu iš kažkokios tv laidos apie interjera. Tai google įvedus Grigaitį, tarp pirmų 3 įrašų radau tokią pastraipą:

  Verslo žinios:
  Registrų centro (RC) duomenimis, p. Grigaitis yra asociacijų “Lietuvos-Izraelio prekybos rūmai” ir “British Chamber of Commernce” valdybų narys, įmonių “Infigure”, “Arvydų giria” ir “P1 Investicijos” vadovas.

  Tai dėl paskutinio atsakymo: “Jei Grigaitis būtų verslininkas, tai turėtų egzistuoti kažkokia jo firma, kurios savininkas jis būtų … O jei tokia egzistuotų, tai kas nors Lietuvoje ją žinotų …”

  … tai šiuo atveju aš asmeniškai neturiu žinių ar minėtose įmonėse Grigaitis turi akcijų, ar dalį akcijų, ar visas akcijas. Tačiau bent jau yra jų (3) vadovas. Na tai šiuo atveju dėl tos “įmonės turėjimo” – reikėtų apibrėžti turėjimą – ar gali būti dalininku, ar būtinai turi nedirbti toje įmonėje, kad būtum verslininku. Na čia detalės, šiuo atveju aš nelaikau šito išsiaiškinimo savo darbu, tai turėtų jau tikslintis rašantys apie tai.

  Sėkmės darbuose.

  • Na, be Grigaičio šiame straipsnyje paminėtos ir kitos vadovų pavardės. Pvz Šikšta vadovauja didelei įmonei, ir pakankamai sėkmingai. Bet tai nereiškia, kad jis yra savininkas. Mano manymu, verslininkas – tas, kuris rizikuoja savo turtu (pinigais) ir kuria darbo vietas.

 11. Rokas

  :) Na jau buvau nusprendęs diskusijoje nebedalyvaut, tačiau vis tiek minčių ir klausimų sukėlėte. Tai klausimas Jums: kaip jūs žiūrite į pagal įstatymus numatytą nuosavybės ir valdymo atskyrimą?

  Yra verslo formų, kuriose nuosavybė ir verslo valdymas nėra atskirti – pavyzdžiui TUB (tikroji ukine bendrija) ten nariai yra ir savininkai, ir vadovai – atsako visu savo turtu.

  Kita forma – individuali imone – yra imones savininkas, visas imones turtas yra savininko nuosavybė, tačiau jis gali pasamdyti vadova, kuris vystys versla. Tačiau savininkas vis tiek visiškai atsakingas visu savo turtu. Tai šiuo atveju individualios imones savininkas yra verslininkas, o pasamdytas vadovas – labiau administratorius.

  Taciau aiskiai atskirta pavyzdžiui yra UAB, AB – yra akcininkai – jie samdo vadovą. Tai jei aš esu akcininkas, turiu įmonę, ir pasiimu pelną, o viską, kas susiję su verslu, esu perdavęs vadovui, kuris dirba, ir uždirba atlyginimą, tai aš savininkas, nedalyvaudamas veikloje, esu verslininkas, o vadovas ne?

  Šiuo atveju aš būčiau linkęs ginčytis ar paskutinio jūsų sakinio: “Mano manymu, verslininkas – tas, kuris rizikuoja savo turtu (pinigais) ir kuria darbo vietas.”

  Tai skirtingi dalykai – turtu rizikuoja akcininkas, jei direktorius – vadovas – prastai dirba, vadovas gali prarasti atlyginimą, tačiau pinigais rizikuoja akcininkas.

  O tas, kuris kuria darbo vietas – mano manymu – vadovas – jis atsakingas už tikslų išsikėlimą, darbuotojų pasamdymą, jų motyvavimą, sutarčių sudarymą, klientų paiešką, naujų produktų kūrimą. Akcininkas – verslo savininkas – čia ne prie ko.

  Na tai liko neaišku, tačiau spėju, kad Uždarojoje Akcinėje Bendrovėje jūsų verslininko atitikmuo šiuo atveju yra akcininkas (verslo turto savininkas) = verslininkas. Nors akcininkas gali būti visiškai nesusijęs su verslo organizavimu – jis investuoja pinigus (pavyzdžiui savo turimus pinigus, dalį jų investuoja į įmonę, dalį į indėlį, dalį į obligacijas, dalį į auksą). Tačiau jei jis savininkas, ar jis verslininkas?

  • Gerb Rokai, jei visgi noras yra padiskutuoti, tai perskaitykite ką rašo jūsų oponentas.
   Jūs negti cituojate mane, bet neskaitote to ką cituojate.

   Mano manymu, verslininkas – tas, kuris rizikuoja savo turtu (pinigais) IR kuria darbo vietas.

   Programavime ir logikoje jungtukas ‘IR” reiškia, kad abi sąlygos yra BŪTINOS. Jei žmogus tik investuoja (ir rizikuoja pinigais) – jis (dažniausiai) investitorius arba spekuliantas. Jei jis tik vadovauja – jis vadovas.
   O verslininkas daro abi funkcijas.

   O Lietuvos įstatymai neduoda apibrėžimo, kas yra verslininkas.
   Beje, tas atskyrimas labai sąlyginis, nes pvz. bankai dažnai reikalauja, kad akcininkai asmeniškai garantuotų už įmonės paskolas. Va tau ir atskyrimas…

 12. Rokas

  Na ačiū už diskusija, pagaliau išsiaiškinau. Tai išvada “verslininkas = bendrovės akcininkas ir vadovas tame pačiame asmenyje”.

  Norėjau tik išsiaiškinti jūsų (įrašo autoriaus) nuomonę šiuo atveju, ir kiek ji skiriasi nuo šiame įraše įdėtų video seminarų lektoriaus Neriaus Jasinavičiaus nuomone apie tai, kas yra verslininkas – labiau verslininko sąvoką siejant su akcininku – užduodant klausimą “ar jūs galite palikti savo verslą pusei metų, ir jis vis tiek veiks?”. Atsakymas į šį klausimą artimesnis akcininkui, nei vadovui, kadangi vadovas neturėtų galėti išeiti į atostogas pusei metų, o akcininkas gali.

  Na ačiū už diskusiją.

 13. Rokas

  Tik dabar parašęs pastebėjau, kad pradėjau bendrauti su 2 žmonėmis, taigi atsiprašau, jei jūsų abiejų nuomones supainiojau.

 14. Aidas

  Verslumas – tai siekis pasinaudoti galimybe nepaisant to, kad šiuo metu neturi tam išteklių.

  Sėkmė – tai kai galimybė sutinka pasiruošimą.

  Pasiruošimas – tai žinojimas ko nori, t.y. planas.

  Sėkmingas verslininkas – tai žmogus žinantis ko siekia ir pasinaudojantis pasitaikančiomis galimybėmis, netgi tada kai jos atrodo nerealios ir.

 15. Verlsininkas ir dar koks. Vien pagal jo elgesi matosi kad auksciausios prabos verlsininkas..

 16. […] pakvietė 1 bankininką ir 6 nusipelniusius verslininkus, tarp kurių, beje, nėra verslininko Žilvino Grigaičio. Auditorijos laukia proga sužinoti, kaip R. Žylius apskaičiavo “Vilniaus energijos” […]

Jūsų komentaras