Kaip gauti naudą iš debesų sprendimų? (VIDEO)

Su sąlyga, kad ketvirtadienį sėkmingai pasibaigė didžiulė IT konferencija, o mes su Nerium ten skaitėm pranešimą, turime progą pratęsti debesų kompiuterijos temą.

Žiūrint patriotiškai, debesys mums (Lietuvai) įdomūs dėl to, kad jų pagalba iš nedidelių technologinių startup’ų galima išvystyti didžiules pasaulines kompanijas. Tai padaryti nėra paprasta, bet jei turite tokių minčių – būtinai pažiūrėkite mūsų pranešimo įrašą. Pakentėję mūsų narcizavimąsi, išgirsite keletą labai svarbių dalykų: kad juos suformuluotume, turėjome nemažai padžiovinti smegenis.

Kaip įprasta šou biznyje, premjeros neapsieina be padėkų:

– ačiū commonsense.lt skaitytojams, parašiusiems daugybę nuostabių komentarų ir pastebėjimų apie debesų panaudojimą versle. Jūs padėjote prieiti prie tų išvadų, kurias išgirsite pranešime.

– ačiū ATEA, kad išdrįso pasikviesti tinklaraštininkus ir suteikti sceną. Tai drąsus žingsnis, kurį, neabejoju, ATEA klientai įvertins.

– ačiū Google, kad commonsense.lt Youtube paskyrai suteikė galimybę skelbti neribotos trukmės video. Turim naują skaitytojų kankinimo įrankį.

– ačiū “ATEA Action” konferencijos dalyviams, kad klaUsė, klAusė, ir pamiršo laukiantį furšetą. Taip pat ačiū tam dalyviui, kuris apie furšetą priminė.

komentarų yra lygiai 28

 1. japonas

  Jeigu atkreipsite dėmesį, tai klaudo prasme _šiai_ dienai dažniausiai yra parduodami resursai: storage, cpu, ram ir t.t. Jūsų akcentai daug kur teisingi, tačiau nepalietėte itin svarbios vietos kuri dažniausiai sudaro 80 proc. klaudo kainos.

  Kur čia atsiranda problema? Problema atsiranda tada, kai didelės įmonės aplikacijas perkelia į klaudus, perka nustatytus resursus iš tiekėjų ir moka kainą X už juos.

  Problema susiveda ties ten, jog absoliuti dauguma tiekėjų (įskaitant net amazon) resursus parduoda _stipriai_ overselindami. Tai reiškia, kad serverio resursais naudojasi gal net keliasdešimt skirtingų įmonių. Jūs mokate už, tarkime, 4 vcore, tačiau realiai jūs nežinote kiek iš tikro jūsų aplikacija suvalgo resursų kai aplikacija būtų fiziškai dedikuotame serveryje. Jums paslaugos tiekėjas sako: pirkite dar papildomų branduolių nes jūsų aplikaciją naudoja daug žmonių ir tiek branduolių nebeužtenka.

  Jei iškeltumėte į dedikuotą serverį, suprastumėte, kad net ne 4 branduolių reikia, o užtenka 1 tikro branduolio ir net dar dešimčiai skirtingų įmonių. Tai kam mokėti daugiau?

 2. Pirkti/nuomoti reikėtų ne resursus, o paslaugą.

  Jei mano pardavimų skyrius normaliai dirba su savo sistema, jam ji veikia kaip reikia, (resursų prasme “nelagina”, viskas “pakankamai” efektyvu), tai koks man skirtumas kiek ten oversellinta, ar kiek ten branduolių.

  Manau visa esmė debesų ir yra, kad neturėtum rūpinti branduoliais, o tik ar tau viskas sukasi taip efektyviai kaip tau reikia. Kad ne visi būtent tai siūlo, jau kita tema. Pardavinėtojai turėtų pakeisti savo kalbą ir siūlyti galimybes o ne resursus.

  • Gintarai, jeigu Jūsų pardavimų skyrius dirba “normaliai”, vadinasi, skyriui keliami tikslai nepakankamai ambicingi 😀

   • Ne skyrius, o “jo sistema” :). O tikslai visada gali būti ambicingesni ir tai jau atskiros temos reikalas…

 3. pro

  1. labai juokinga kai kalbama apie aukstas technologijas kalbama gatves zargonu
  2. atejo dviese ne todel , kad butu dvigubai trumpiau – o todel kad butu drasiau. Nes vienas bukas kitas dar bukesnis :)
  3. jeigu galite nesneketi apie IT tai neskekekit.

  • gerb. Pro, aš suprantu, kad mes užsimojome prieš “jūsų šventą karvę” – technologijas vardan technologijų, o ypač prieš jūsų taip įvairiuose komentaruose ginamą Apple. Aš galiu suprasti ir tai, kad jums gali būti baisu kalbėti viešai prieš auditoriją (todėl taip drąsu spjaudytis komentaruose), juk daugeliui žmonių viešo kalbėjimo baimė yra didesnė už mirties baimę. Galbūt su Mindaugu mes ir buki, tačiau tikrai ne bailiai – yra tekę kalbėti dešimtyse konferencijų ir pravesti šimtus mokymų, todėl tikrai viešo kalbėjimo baimė mūsų nekankina :).

   • pro

    pasirodo jus netik verslo ekspertai bet ir naujosios kartos psichologai – galite zmoniu baimes per socialini tinkla ivardinti, gal net israsyti vaistu :))

    Vieso snekejimo baimes atsikraciau jau seniai, miegokit ramus :))

    Jus paanalizuokite savo ranku artikuliavimo gestus ir kuno judejimo trajektorija snekejimo metu. Muse ir ta maziau kartu keicia krypty per toki laiko vieneta 😉

 4. pro

  “90% investiciju i IT yra ismesti pinigai – per ta laika as RYSKIAI SUPRATAU, KAD MANO KLAIDA, AS SUPRATAU TAS SKAICIUS RYSKIAI DIDESNIS, as manau 15% yra naudingu investiciju” – cia autorius matematikos pirmoi klasei nelanke ar padaugino mazuma ?

  • Nerius padarė didelę klaidą, nes anksčiau galvojo, kad naudingų yra 10 proc. visų investicijų į IT, o vėliau jam paaiškėjoo, kad šis skaičius siekia NET 15 proc.

 5. pro

  paskutinis komentatorius ryskiai is savos chebros – gelbeja situacija nes prasidejo protingi klausimai 😀 …

  • Visgi kažką vertingo pasakėme, jei išklausėte iki pabaigos :)

   • pro

    ar vertingo tai dar neaisku, bet keleta istoriniu intrigu del verslo optimizavimo procesu numetete – bet butinai reiks dar patikrinti :)

 6. .

  pro, ryškiai esi kompiuterastas nieko nesuprantantis ko reikia verslui. Spėju tau nauja technologija yra zašebis’ vien dėl to, kad ji nauja, o ne kad sprendžia kažkokią problemą. Dėl to visi aplinkui yra lochai nesigaudantys technologijose. Ane?

  • pro

   Ryskiai ne. Verslo procesu analizei ir optimizavimui beigi marketingui skiriu neabejotinai daugiau demesio nei IT. ( cia jeigu kalbet apie savo imone )

   • Alius

    pro, man labai gaila tavo įmonės… Taip mastant, tau turbūt sunkiai sekasi analizuoti procesus (jau nekalbu apie optimizavimą).

    Bet ką aš čia šneku?.. Tu gi viską žinai geriau už visus ir niekas te nedrįsta ginčytis …
    Tyliai nulenkiu galvą prieš specialistą 😉

    • pro

     Kaip tu gali gaileti to ko net nezinai ar neisivaizduoji apie ka kalba eina ? Geriau eik issitirk pas psixologa nesilankstes :)

    • Mielas pro, tai buvo paskutinis tamstos komentaras iš ano IP šiame bloge.

 7. Andrius

  Nepykit chebra, bet taip ir nepasakėte kur tos babkės padėtos.
  Manau, kad pagrindinė pranešimo spraga – aiškiai nesuformuluota problema, kurią debesis, Jūsų nuomone, turėtų išspręsti. Todėl gavosi daug smagių temų, kurios ne visai į temą :)

  • Debesis arba padeda verslui uždirbti daugiau pinigų (problema), arba ne. O kad uždirbtų daugiau, reikia pakeisti dabar galiojančias taisykles. Pinigų uždirbimo problema yra sena kaip verslas, ir verslininkai ją sprendė iki debesų, spręs ir po jų.

   Dėl babkių lokacijos, tai atsiprašau, kad nepasakėme. Papildysiu dabar: jos pas jūsų klientus. Tik sugalvokite, kokią problemą jie turi, kokį sprendimą turite jūs, ir parduokite.

  • O jūs tikitės, kad egzistuoja ta “stebuklinga tablete”, kurios dėka per dieną galima numesti svorį, ar tas vienas stebuklingas atsakymas, kuris pasakys kur yra pinigai ?
   Aš šia prezentacija kėliau tikslą paskatinti klausytojus prieš pasiduodant technologijų blizgesiui, pagalvoti apie verslo naudą (piniginę).
   O jei norite gauti atsakymą apie pelno didinimą jūsų įmonėje, tai negi tikitės tokio atsakymo nemokamai ? :)

   • Vat čia tai į dešimtuką.. iš atskiros temos irgi vertų pasakymų. “negi tikitės tokio atsakymo nemokamai?” Kaip ir bet kuriame nemokamame ar už 150 Lt seminare :) ?

    Tas pats kaip ir tikėtis kad debesiukas už 50 Lt/mėn nebus oversellintas :)

    • Na, ir 150 Lt seminare galima rasti naudos, kad tie 150 Lt atsipirktų. Tačiau reiktų skirti pranešimo turinį konferencijoje, 150 Lt kainuojančius kursus, 2000 Lt kainuojančius kursus, ir individualią konsultaciją. Beje, jei įdomu, tai mes vienos valandos individualią konsultacją teikiame nemokamai http://www.toc.lt/registracija-konsultacijai .

 8. Tomas

  pasiklausius jūsų “žingeidumo” tai apie jus susidariau įdomią nuomonę :)
  jūs ekspertai, bet pasidomėkite ir apie kultūras : low context, high context. Kuo jos skiriasi? :)

  • Gal galėtųmėte būti ‘more specific’ ?
   Kažkaip nesupratau aš jūsų užuominos.

 9. Razbaininkas

  Nepastebėjau pranešime, kad būtų aptariamas duomenų saugumo aspektas. Nesvarbu, kokia debesies kaina, tačiau norisi galvoti, kad jautrūs duomenys saugesni savame serveryje, pastatytame savame pastate. Iš kur galiu žinoti, kas ką daro su mano duomenimis ne savame debesyje?

  • Aš manau, kad duomenų saugumo klausimas panašus į pinigų saugumo klausimą. Kur pinigai saugesni – banke ar namie ? Ir saugesni nuo ko ?
   Juk saugumas gali būti nuo dingimo, pavogimo, dispovanimo, įsilaužimo ir tt. Todėl, saugumo aspektas yra įvairialypis.

   Pvz. vienas mūsų klientas, kuris ne Lietuvoje, kaip tik savo visą buhalterinę apskaitą laiko ‘debesėlyje’, nes tokiu būdu ji saugesnė nuo galimai neprognozuojamų institucijų veiksmų.
   Daugelis verslininkų savo pagrindinius duomenis laiko savo laptope, kurį nešiojasi visur.

  • Valdas

   Dėl saugumo, tai rimti paslaugų tiekėjai savo paslaugoms taiko SLA (service level agreement), kurių pagalba ir saugumo, ir kitus dalykus aprašo ir įsipareigoja.

   Žinoma, saugumas debesyse – labai Svarbu. Ir jautru.

   Bet manau, daugeliu atveju, ypač didžiajai daliai Lietuvos firmų, laikyti duomenis debesyje, ko gero vis dėl to būtų saugiau, nei pas save kur nors “kamurkeje” pastačius kelis serverius ir upsus …;)

   Labai pritariu Neriaus mintims, kad IT ir verslas turi dirbti “ranka rankon” kartu. Laikas vadovams ir IT specialistams pakeist pažiūri vieniem i kitus. žinoma, jei norima, kad IT atsipirktų …

   • Marius

    Ar taip jau būtina lyginant nuklysti į kraštutinumus? Galima statytis serverį pas kokį nors ISP. Tas serveris bus dedikuotas konkrečiai įmonei ir tuo pačiu saugioje serverinėje pastatytas. O su debesimis – išlaužei vieną silpnesnę dalį, skirtą įmonei X, žiūrėk, jau ir N kitų įmonių duomenys tau prieinami, nes ant to paties serverio aplikacijos sukosi ar tuose pačiuose diskuose informacija buvo laikoma.

Jūsų komentaras