Atviras kodas ir kognityvinis disonansas politikoje

Kristinos Brazauskienės vadovaujama Prezidento sąjunga – gera proga humoro mėgėjams pasijuokti.

Kristina – tikrai linksmų plaučių žmogus. Jos ėjimas į politiką užtikrina ilgalaikę kognityvinio disonanso būseną kai kuriems politikams (ypač pataikūnams, kurių nemėgo A. Brazauskas, ir Kristina žino, kad jie tai žino, kad ji žino, kad jie žino), elitui (ypač tiems, kurie prašydavosi arbatėlės pas Kristiną gyvam esant jos vyrui, o po jo mirties arbatėlę siurbia kituose salionuose) beigi daliai rinkėjų (ypač tiems, kurie nesusipras, ar čia gerai, kad Kristina “Lexus” visureigiu vežioja partietes-skarotas senoles, ar čia blogai).

Prieš porą mėnesių Kristina paklausė, ar turėtume pasiūlymų politinei programai. Kaip ir visiems politikams davėm nuorodas į šitą ir į šitą.

Ir ką jūs sau manot?

Toji nauja partija neturi saito, tad negaliu duoti nuorodos į brazauskininkų-šustauskininkų-prezidentininkų programą. Užtat nufotografavau keletą puslapių, kuriuose matyti, kaip Kristina pasinaudojo ‘atviro kodo’ siūlymais.

Taigi pirmoji partija, į savo programą implementavusi commonsense.lt siūlymus, tapo šustauskininkai brazauskininkai! Tikimės, kad artėjant rinkimams ir partijoms atnaujinant savo programas, tokių implementuotojų daugės. Informuosime gerb. skaitytojus!

Ir kad jau reikalas yra politinis (o mes gi politikoje nedalyvaujam), tai trumpas DUK:

Kiek Brazauskienė jums sumokėjo?

Atviro kodo programos, kaip žinia, yra nemokamos, tad nieko nesumokėjo. Įteikė a.a. A. Brazauko rašiklį sidabrine plunksna. Jeigu esate politikas ar norite juo tapti, imkite šitą programą ir naudokite lyg kokį Linux ar OpenOffice.

Ar jūs konsultuojate Brazauskienę?

Ne. Mes konsultuojam firmas, stokojančias efektyvumo – gamybines, distribucines, paslaugų.

Gal jūs esate oligarchai, kurie stovit už Brazauskienės ir Šustausko nugarų?

LOL.

Ar jūsų siūlymus gali naudoti kitos partijos?

Taip, susimildamos. Būtų nuostabu.

Ar jūs balsuosite už Brazauskienę per rinkimus?

Nežinau, kaip Nerius ir Audrius, bet aš tai kaip visad balsuosiu už Užkalnį.

komentarų yra lygiai 22

 1. Davėt populistams progą nesukti galvos ir copy paste metodu pateikti rinkėjams Jūsų idėjas, kurių jie vistiek neketina įgyvendinti. Tačiau bent jau papiarins ir matyt sumedžios papildomus nesusipratėlių balsus. Nes nematau priežasties, kodėl žmonės iš vis turėtų nupirkti jų siūlomas idėjas…

 2. Kotryna

  Galvoju, kodėl vakar per televiziją niekas nekritikuoja naujos partijos programos… Ogi paskaičius žurnalistus ištiko kognityvinis disonansas! 😀

 3. Kažkada Linux ir Apple buvo IT marginalai…

 4. Scroll’inu žemyn pamažu, ką ten Kristina rašo po Carslberg’o skėčiu šalia knygos apie jūrą…

  WTF formuluotė “pridėtinės vertės kūrimo augimas”? “Kūrimo augimas”? Čia koks kokiakalbis redaktorius už šitos programos stovi? 😀 Iš V.Š. ir K.B. lūpų pastarosiom dienom ir tegirdžiu kažką apie “pridėtinę vertę”. Ir dar “didinti, didesnis”. Ir “socdemai, konservatoriai”.

  “Smulkiausi verslininkai, išlaikantys save, turėtų būti neapmokestinti” – visiems po lexusą (bent jau kažką su taksi numeriais) ir šešis su trim nuliais rentos!

  “Mokesčių sistema turi būti supaprastinta, kad smulkusis verslas galėtų būti vykdomas be specialiai samdomų buhalterių” – kiek mokesčių peliekam, tris kokius, užtektų juk? O pavieniui dirbantiems buhalteriams liepkim sudeginti visus segtuvus su niekam nereikalingais popieriais. Kol degintų makulatūrą, galėtų laužan įstriksėti ir patys.

  … Ir tikrai programa IŠDISKUTUOTA suvažiavime?

  • Ponas Bubopx, anksčiau berods tamsta vadinotės Karpieniu? Kodėl uždarėte savo blogą?

   • Ne ne, Rabinovičiau, čia dabar toks atvejis, kai mane su juo maišote, aš Karpieniu niekados nesivadinau; būdavo, kad vietoj Bubopx pasitaikydavo kitokių paukštiškų vardų. Galbūt tam Karpieniui 29 metai kitados buvo, galbūt panelės per pazintis-dot-tv ieškojo, galbūt jis save vyru laikė, galbūt jis blogą su visam uždarė… Iš visų šitų tik du paskutinius galima laikyti sutapimais su mano identitetu (vyriška lytis, šiek tiek restruktūrizuojamas blog`as).

 5. k.

  Yra partiju, kur nesvarbu, kokie geri politikai susirinke, bet programos normalios kaip nera, taip nera. Ir per metu metus jie gali stengtis, bet nieko normalaus nesukurs, nes neturi jokios idejines linijos.

  Ir atvirksciai – yra partiju arba dariniu, kuriu kad ir kokios grazios programos bebutu, nera ten ir nebus zmoniu, kad bent dali tos programos igyvendinti.

  Tai va, juokdariai sustauskininkai-kristutininkai (negalim vadinti ju brazauskiniais – nieko bendro su AMB cia nera ir nebus) papuola i ta antraja kategorija. Ir net iki jos dar tolokai – is to, ka perskaiciau, si programa net iki geros netempia.

  Isvada ir retorinis klausimas: kam kalbeti bloge apie marginalus, kurie ir liks tik marginalai, nieko daugiau?

  • O kokia programa Jums būtų “gera”? Kokie geros programos kriterijai?

   • k.

    Norint pasakyti, kad programa arba partija prasta, nebutina buti sukurus savo idealios programos arba savo partijos. Nenaudokit argumentu is serijos “Padaryk geriau, jei gali” – siuo atveju i politika nesivelsiu, bet kritikuoti ja vis tiek turiu teise. Kaip ir jus :)

    • k.

     PS: Apie geros programos kriterijus. Man patiko jusu aprasyti kriterijai, pagal ka politikos igyvendinima galima laikyti sekmingu. Bet siuo atveju sustauskininkai (arba jus, arba kazkas jiems tai padare) labai prastai adaptavo tai, sumaise su populistiniais lozungais ir gavo tai, ko tikra partijos programa nepavadinsi.
     Kita vertus, cia visada iskyla beda, kai teorines kryptis, net ir teisingas, reikia perkelti i ganetinai praktine partijos programa.

    • Vėlgi sakot, kad anos programos “tikra partijos programa nepavadinsi”, tačiau nepaaiškinot, kokią programą galima būtų pavadinti “tikra”.

     Jei nustatytume kriterijus, gal kitąkart rašydami geriau pataikytų.

 6. Jau antra diena ieškau, kaip įstot į Kristinutės partiją. Gal žinot? Ubagų karaliaus partijos kažkuris telefonas neatsako, o biuras – Kaune, tad negaliu nuvykt. Internetų jie nenaudoja. Gal turit patarimą liūdnam bepartiniui? :(

  • Tai kad, girdėjau, eilės norinčių. Atranką daro. Ponuli, galit nepraeit.

   • Na tada tikrai liūdna, jei net tamstos nežinote… Bet aš savo vis tiek pasieksiu!

 7. Na ir tikrai pritarčiau #pirmam reikėjo programos, ir šekit kaip grūdą aklai vištai.
  O reakcijos džiaugsmai keisti, nors ir socdemai ar DP paimtų jūsų programą, ar darėt analizę kiek % programos įgyvendinama?
  Man visad juokingiausia būna, kai pozicija pasako, štai šito elemento bus tokie pliusai ir tokie minusai, na ir nubalsuoja: pliusai praeina o minusai ne :) absurdas.

 8. azartas

  Ar teisingai suprantu, kad naujoji partija savarankiškai net programos nesugebėjo susikurti, teko „špargalkių“ ieškoti? Tai daug pasako apie šią partiją. Ypač apie tai, kokios jos narių žinios apie eilinių lietuvių gyvenimą.

  • Atviras kodas ir yra savotiška špargalkė. Kam mums programuoti tinklaraštį nuo nulio, jei galime įsidiegti nemokamą WordPress? Tai pasako, kad kažkas (WordPress, šiuo atveju) jau džiovino smegenis, analizavo ir sukūrė produktą, kurį bet kas gali naudoti savo reikmėms. Nemanau, kad tai blogai kam nors.

   Blogai, kai partijos verčiasi per galvą, prisigalvoja belenkokių idėjų ir strategijų, užuot realizavusios tai, kas yra akivaizdu ir būtina. Politikoje trūksta ne idėjų, bet teisingų veiksmų.

   • azartas

    Na, jei imti WordPress’o analogiją: jei aklai įsidiegsite bet kokią WordPress’o versiją ir jos neprižiūrėsit – didelė tikimybė, kad vartotojai matys kokią pornografiją, o ne tai, ką jūs ten įdėjote.
    Pats principas nėra nei blogas nei geras, priklauso nuo kiekvienos konkrečios situacijos. O šioje situacijoje taip ir atrodo: paimsim gražių lozungų ir būsim partija. Nepanašu, kad kažkas ruošiasi ką nors įgyvendinti. Juk jei norėtum kažką padaryti – tai pagalvotum, ką darysi, kaip darysi, kada ir t.t. Ir tokiu atveju nereiktų pašalinių klausti, ką čia programoje įsirašius. Netgi turėtų būti atvirkščiai!
    Argumentas, kad jau kažkas džiovino smegenis, vadinasi man jau nebereikia džiovinti savų… Na patys suprantat, progresu ir tobulėjimu nekvepia. Kaip ir WordPress’e – įsidiegiat ir turit standartines funkcijas, o jos dažnai daro ne tai, ko jums reikia. Tad jei nori turėti kažką efektyvaus – būk malonus, padžiovink savąją pilkają :)
    Dėl veiksmų tai visiška teisybė… Tai gal vis tik apgalvotumėt vyrai tą mintį, kad niekas už jus gerų darbų valstybėje nepadarys, reiktų patiems eiti ir padirbėti :)

    • “Tai gal vis tik apgalvotumėt vyrai tą mintį, kad niekas už jus gerų darbų valstybėje nepadarys, reiktų patiems eiti ir padirbėti”

     Negi turi pult politikon, kad darytum gerus vertingus darbus?

 9. azartas

  Ne. Tik tais atvejais, jei esi nepatenkintas esamos valdžios veiksmais ir sprendimais.
  O jei viskas valstybės valdyme tvarkoj, dirba sąžiningi ir kompetentingi specialistai, tada kiekvienas užsiima savo gerais darbais.

 10. Mauras

  Nori sukompromituoti idėją – duok ją skleisti idiotui.

  Gal manote, kad kas nors iš nesugebančių suregzti nieko išskyrus primityvų popsą ir intrigas, skaitė jūsų atvirą kodą, arba tikitės, kad mėgins jį įgyvendint?

  Galite drąsiai teikti paslaugas prieš rinkimus planuojantiems nugriebt balsų ir kėdžių seime. Gal koks petrikas ar apdainuotasis henytė norėtų?

 11. bst

  Idiotai idejas gali skleist. Svarbu kas jas vykdys.

Jūsų komentaras