Lietuvos žiniasklaidos korumpuotumas skauda amerikiečiams. O mums?

Čia wikileaks dokumento originalas, kurį iškasė 15min.lt, ir kurį pacitavęs ir pakomentavęs Dainius Radzevičius gavo iš “Respublikos” grasinimą arba paneigti (šitą dokumentą), arba ruoštis teismui:


Dokumente yra rašoma šis tas įdomaus, tačiau dar įdomiau yra tai, kas užtušuota.

Smalsumas nugali, tad nesunkiai susirandame originalą ir skaitome:

In another example of playing favorites, Vale Cepleviciute, a journalist who worked at the daily Respublika for 13 years, said at a recent conference on media corruption that for years Vitas Tomkus, Respublikas owner and de facto editor, told staff not to criticize the well-known businessman turned politician Viktor Uspaskich.

(…)

Kristina Kuncinskaite Grudiene, a journalist who worked for Respublika for 8 years and now works for TV3, told us that owners are the problem and journalists work under very bad conditions, including a low basic salary and a constant fear of firing. At Respublika, staff assume that management often eavesdrops on all phones. Grudiene told us that Tomkus, Respublikas owner, often comes to the office late at night to nix any story he does not like. Staff are constantly trying to write stories that will please and not offend him. Grudiene told us that Tomkus once fired 20 people for running a story he did not like.

Labai tikiuosi, kad šiems amerikonų šaltiniams (tiksliau, šaltinėms) Prezidentė artimiausiu metu įteiks po kokį nors ordiną. Juk pati prieš kelias dienas šnekėjo iš Seimo tribūnos:

Sakoma: tauta turi pažinti savo didvyrius. Tačiau būtina pažinti ir savo niekdarius, nemokšas, o ypač – parsidavėlius.

Taigi turim didvyres didmoteris, kurios demaskavo niekdarį. Detalizavo tai, ką “visi žino”, bet detaliai nepasako.

O ar žinote, kodėl “Respublika” bando patraukti vargšą D. Radzevičių, užuot bandžiusi patraukti originalius šaltinius?

Ogi todėl, kad šaltiniai turi stogą – spravkės rašytoją poną Damian Leader, katras šiuo metu vadovauja ginklų kontrolės skyriui JAV misijoje prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos. Tuo metu, kai rašė spravkę, p. Damian Leader turėjo DCA inicialus, kas reiškia, dirbo JAV ambasados Defense Cooperation in Armaments (kažkas apie gynybą ir ginkluotę) skyriuje.

Štai, p. Damian sėdi nuotraukoje antras iš kairės:

Taigi jei yra nepatenkintų wikileaks atskleistais teiginiais, tai prašom nekišti rankų prie Dainiaus Radzevičiaus, o kreiptis tiesiai į šį dėdę diplomatą. Tik, kai eisite aiškintis santykių, pasirūpinkite rimtesniais ginklais, nes minėtas spravkės rašytojas ragatkės gali ir neišsigąsti. Juolab purvo dozės JAV miestelio dydžio laikraštėlyje.

Linkime sėkmės “Respublikai” ir kitiems, susirūpinusiems savo reputacija.

PS. Tiems, kam gali pasirodyti, kad šis įrašas yra ne apie verslą, atkreipiu dėmesį į amerikonų spravkės antraštę: LITHUANIAS CORRUPT MEDIA HURTS EVERYONE, INCLUDING U.S. BUSINESSES.

Šia tema jau pasisakė žinomi Lietuvos blogeriai, kuriems ne dzin, kai vieną iš mūsų viens laikraštis bando paimti už kiaušinių:

Troy

Rokiškis

Dainius Urbanavičius

Maumaz

baltasis vaiduoklis

leolenox

komentarų yra lygiai 8

 1. šaunuoliai, kad spausdinate tokius dalykus

 2. Spam'as

  Che che, “Respublika”, kai jie kritikuoja tai nieko, atseit žodžio laisvė, o kai juos, dar be to vertimu iš kitų šaltinių tai teismu grasina. Dar nuo Pietų Osetijos ir Gruzijos konflikto įsitikinau Lietuvos žiniasklaidos (visos) neįgalumu ir korupcija.
  Šiaip straipsnis įdomus ir manyčiau reikalingas. Tik užkabino manę “asmenys, kurie atstovauja Rusijos kompanijoms Lietuvoje … daro įtaką valstybinėms institucijoms”. Negalima pamiršti mentaliteto – Rusai žaidžia pagal Lietuvos “taisykles” (sako – Cо своим уставом в чужой монастырь не ходят), lygiai taip pat kaip ir lietuviai. Tuo tarpu Amerikiečiai visur kiša savo taisykles, kartais, ypač šiuo atveju tai gerai, bet kartais arba dažnai virsta karu (pavyzdžių per daug).

 3. Asta

  Laukiau šito įrašo.
  Ir ačiū už nuorodą į dokumento originalų tekstą.

 4. azartas

  Na ir kas bus? Nieko. Visiškai nieko. Pabanguos, bet gyventi ir valgyti reikės toliau ir viskas plauks sava vaga.

 5. draugas

  Ir kaip tie žurnalistai gali dirbti pas tokį “redaktorių”?…

 6. Olegas

  Skaitau ir savo akimis netikiu, negi ateis laikas, kai Lietuvoje žmonės nebebijos Tomkaus?

  Stiprybės Radzevičiui ir visiems, kurie keliat galvas!

 7. Smagu, kad palaikai akciją. Ir dar su savo papildu.

 8. VZ.lt:

  Tuo tarpu UAB “Respublikos” leidiniai”, kurios dienraščiui “Respublika” skiriama dėmesio diplomatų ataskaitoje, pastarosios turinį paviešinusius portalus, laikraščius ir tinklaraščius reikalauja paneigti “Wikileaks” nutekintą informaciją.

  Kol kas dar nieko iš “Respubilkos” negavom…

 9. […] mėginami burti po viena vėliava, sujudo. Kol kas paskutinieji (man žinomi) prisijungė commonsense.lt, kinogramas.lt, Edvardas Karzenauskas bei nežinau.lt. Tokiu būdu blogeriai apsunkina kai kuriems […]

 10. […] kad ponas Vitas Tomkus, gal pasiskaitęs Commonsense.lt pasiūlymą, matyt nutarė bylinėtis ne su Dainiumi Radzevičiumi, o su norvegų Aftenposten – matyt, […]

Jūsų komentaras