Mums reikia jūsų palaikymo

Žodžiu, pribrendom.

Kaip jūs žinote, Lietuvoje buvo bandymų apmokestinti interneto tekstus. Tai bandė daryti Artūras Račas, VZ.lt, galbūt dar kas:

Ribodami reklamos invaziją turėjome ieškoti būdų, kaip kompensuoti turinio gamybos ir palaikymo išlaidas. Po pasaulinio interneto burbulo sprogimo 2000-aisiais visi suvokėme, kad “nemokamų pietų nebūna” – kas nors turi dengti išlaidas. Todėl, orientuodamiesi į klientams draugišką, neprikištą reklamos interneto aplinką, buvome priversti apmokestinti turinio vartotojus, o nemokamą prieigą palikti tik dienraščio “Verslo žinios” prenumeratoriams.

Apie turinio apmokestinimą buvo surengta diskusija prieš metus vykusiame “Login2010”, tuomet buvo aiškiai pasakyta, kad turinio apmokestinimas yra tik laiko klausimas. Šiemet, per “Login2011” buvo belikę formalizuoti poreikį.

Žodžiu, šis klausimas išspręstas. Nuo šiol commonsense.lt yra mokamas tinklaraštis. Tapome vienais pirmųjų BATGA-A (Blogosferos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros) narių, kuriai patikėjome turtinio atstovavimo bei rinkliavos klausimus.

Pagal BATGA-A nuostatus, kiekvienas tinklaraštis gali nusistatyti savo kainodarą.

Mūsų yra tokia.

Kainos* **

 • Mėnesinis skaitytojo mokestis – 25 Lt / mėn.
 • Pirmasis komentaras prie įrašo – 0 Lt
 • Antrasis komentaras prie įrašo – 0 Lt
 • Trečiasis ir vėlesni komentarai prie įrašo – 0,15 Lt / komentaras
 • Komentarai iki 140 ženklų (twitter ilgumo) – 0 Lt
 • Komentarai nuo 140 ženklų – 0,15 Lt / komentaras
 • Įrašo perspausdinimas kitame interneto tinklapyje (portale) ar senobiniam spausdintam leidinyje – 400 Lt / įrašas

*Visi įkainiai sumuojami

**Visos kainos kol kas be PVM

Nuolaidos

 • BATGA-A nariams taikoma 50% nuolaida visoms paslaugoms

Suprantame, kad naujoji tvarka gali atbaidyti kai kuriuos skaitytojus, tačiau neabejojame, kad dauguma liks kartu su mumis.

Mūsų paskaičiavimais, aktyvaus skaitytojo išlaidos investicija mūsų tinklaraščiui neturėtų viršyti 30 Lt per mėnesį. Savo ruožtu, siekdami pagerinti ROI rodiklius, savo tekstuose daugiau dėmesio skirsime pardavimų procesų ir atsargų valdymo patarimams, kas suteiktų greitą finansinę naudą skaitytojams iš atitinkamai B2B ir mažmeninės prekybos sektorių. Taip pat motyvuotai atsakysime į kiekvieną mokamą komentarą.

Be to, mažiausiai kartą per mėnesį parengsime “Verslo klasės” lygio įrašą apie asmeninių finansų valdymą, kad jūs kuo greičiau išsivaduotumėte iš finansinės narkomanijos ir neturėtumėte mokumo problemų ne tik mums, bet ir kitiems mokamiems tinklaraščiams.

Suprantame, kad esame vienas brangiausių BATGA-A tinklaraščių, bet turime planą, kaip pateisinti skaitytojų investicijas ir suteikti jums greitą finansinį efektą.

Mokėjimus galėsite atlikti per BATGA-A, kaip numatyta.

Neapmokėti komentarai gali būti ištrinti be atskiro perspėjimo.

Dėkojame, kad esate su commonsense.lt.

BATGA-A nariai, prisijungę prie iniciatyvos:

http://www.kleckas.lt/

http://rokiskis.popo.lt/

http://www.kaspinuotis.lt/

http://www.commonsense.lt/

http://cyvas.wordpress.com/

http://www.kleiva.lt/

http://skirtumas.popo.lt/

http://blog.vsa.lt/

http://uzkalnis.popo.lt/

http://popo.popo.lt/

Papildyta: BATGA-A informaciniu rėmėju, laimėjęs viešinimo konkursą, tapo portalas VZ.lt. Sveikiname!

komentarų yra lygiai 45

 1. Kristupas

  Komentaras pašalintas.

  admin

 2. […] Common Sense – http://www.commonsense.lt/2011/04/01/mums-reikia-jusu-palaikymo/ […]

 3. sure

  Komentaras pašalintas nes neapmokėtas

  Admin

 4. […] Kaspinuotis, Bendrasąmonis, […]

 5. stasas

  Komentaras pašalintas kaip neapmokėtas.

  Admin

 6. […] Common Sense – http://www.commonsense.lt/2011/04/01/mums-reikia-jusu-palaikymo/ […]

 7. […] CommonSense […]

 8. pro

  nuka, skaitysim kitus nemokamus …

 9. Virgis

  Chebra, na nepalaikau as to apmokestinimo nes manau kad per maza ta LT rinka tokiems dalykams, bet noreciau pakomentuoti jusu logotipa, gi reikejo geresni atrasti :) ne nu tikrai jis atrodo baisiai.

 10. :)

  Komentaras pašalintas.

  admin

 11. delfinento*) kodeksas

  1. neskaiciau, neskaitau ir neskaitysiu ka cia priraset – man uzteks to, ka papasakos tie, kurie cia kazka skaite

  2. nerasiau ir nerasysiu komentaru – issilavinimas neleidzia. rasau tik analines recenzijas ir finalinius isaiskinimus, bet jusu runkeliskuose puslapiuose ner jiems isskirta specialios vietos – matyt bijot teisybes

  3. nors nesu aklas, bet kad neapkaltintumet, jog skaiciau, rasau uzsimerkes, todel be lietuvisku raidziu

  4. rasau ne todel, kad nustotumet rasyti savo keverzones – tai nebepataisoma, – bet todel, kad manau, jog vis dar galima pakreipti autoriu mastyma visuomenei, t.y. man, naudinga linkme

  5. kadangi pries rasant recenzijas tenka isklausyti jusu paistalus, o po to sugalvoti savo argumentacija, tai cia gaunasi kaip ir dvigubas darbas, todel bus spmokestinamas dvigubu straipsnio tarifu. mokesciu isieskojimui pasitelksime LATGAA

  6. loginiu klaidu ieskojimui jusu komentaruose ir finaliniu isaiskinimu rasymas augina darbo sanaudas eksponentiskai, todel kiekvienas finalinis isaiskinimas kainuos 50% daugiau negu pries tai ejusiu komentaru skaicius

  7. kad nenuzudyti mokesciais nedaug vertes kuriancius puslapius, kaip pvz. si svetaine, ju autoriams bus suteikiamos dideles lengvatos: uz vieta pirmame irase po straipsniu – 100%; uz irasa, be puslapio autoriaus komentaro i ji (t.y. autorius sutinka su recenzija) – 50%.

  8. visi bandymai cenzuruoti bus prilyginami zmogaus teisiu pazeidimams ir sulauks saukimo i strasburo zmogaus teisiu teisma

  *) tikrasis visu svetainiu vertes kurejas-delfi recenzentas

 12. Neturiu komentarų

 13. Nice :)

 14. O BATGA-A dėl daugiau pinigų savo nariams kovos? Sau priklausantčios dalies nuo diskų, nuo USB, nuo kitų laikmenų pardavimo, taip pat dalies nuo interneto teikimo sutarčių, hostingo sutarčių?
  Nes juk autoriai _privalo_ gauti litų už savo darbą. O jei nieks blogo neskaitys ir nemokės pinigų, tai negaus… netvarka

  😉

 15. aina

  Va ir atėjo galas common sense populiarumui. Sėkmės. Trinu is readerio.

  • Aš tai pavyzdžiui susimokėsiu. O užsienyje (pavyzdžiui JAV) tai tokia informacija, kurią pateikia čia CommonSense tai kainuoja labai daug. Dažnai draugams išverčiu vieną kitą straipsnį. Tik jaučiu tai darydavau nelegaliai?

 16. Tomas G.

  Komentaras pašalintas.

  admin

  • Tomas G.

   Komentaras pašalintas.

   admin

 17. Bazzz

  Komentaras pašalintas (nors ačiū už komplimentus).

  admin

 18. Like.

 19. VSA

  Ačiū mielieji, susimokėjome metams į priekį.

 20. AAA

  Komentaras pašalintas.

  admin

 21. Bazzz

  tai kur pervest shaibas ? arba galiu siandien susimoket shootersuose metams i prieki :)

  • BATGA-A turi sutartį su Shootersais, galima mokėti per juos.

 22. Alius

  O aš manau, kad kaina yra per maža. Tam, kad turinys būtų dar kokybiškesnis reikia kainą padidinti bent iki 100 LT per mėnesį. O tam, kad būtų protingesni komentarai, tai turėtų būti apmokestinami nuo pirmo komentaro ir bent jau po 1 litą už komentarą.

  Taip pat, įvertinant nelengvą Lietuvos finansinę padėtį (o taip pat karą Libijoje), reikėtų reikalauti apmokėjimo bet jau metams į priekį.

  PS1. mes gi visi žinome, kad kuo didesni mokesčiai, tuo daugiau bus surinkta pinigų. Taigi už tokią protingą mintį norėčiau gauti 50% papildomai gautų pajamų.
  PS2. idėja yra užpatentuota, taigi bet kokie panašūs siūlymai, nesuderinti su manimi – žiaurus plagiatas. Kiti blog’ai, norėdami pasinaudoti mano pasiūlymu, turėtų susisiekti su manimi ir gauti mano raštišką patvirtinimą dėl leidimo naudotis šia nuostabia idėja. Procentai aptariami papildomai.

 23. ghoul

  Ar bus taikomos nuolaidos perkant metinį abonementą arba iš anksto užsakant didelės apimties komentarų paketą?

 24. Mes su kolegom nusprendem, kad pirksim vienam vartotojui abonementa, o jis tures daryti nuolat prinscreenus ir deti i pdf, taip mes minimalizuosime islaidas ant gero daikto.

  • Alius

   Tokia praktika yra draudžiama, nes pažeidžia autorių teises surinkti pinigus iš visų, kurie susipažino su turiniu.
   Čia kaip su windows licenzijomis – mokestis turi būti per vartotoją.
   Printscreen’o darymas turėtų būti traktuojamas kaip nelegalus turinio panaudojimas ir prilyginamas vagystei.

   • Bandysim su BATGA-A šitą problemą išspręsti apmokestindami linzes ir akinius, nes pro juos praeina didelė dalis tekstinės info.

 25. Jeigu aš nusiperku Playboy žurnalą ir jame pamatau seną (na ne tokią ir seną) gražią pažįstamą ir noriu parodyti jos nuotrauką draugui, aš tą žurnalą kišu po scaneriu ir siunčiu el. paštu. Padaryta kopija yra asmeniniam naudojimui, tokiu atveju nėra prie ko prikibti. Taip, kad atsiprašau, bet mūsų kolektyvas laikysis pirminės idėjos, o jeigu bandysite užginčyti faktą mus gins geriausi Lietuvos advokatai, dar nežinom kokie, nes nei vienas nepasisiūlė, bet faktas, kad gins.

  • Vadinasi, bus apmokestinti ir scaneriai.

  • Geriausi gins mus, o jus puls… Jus geriausiu atveju gins antri pagal gerumą !

 26. Rimantas

  Mokesiu uz tinklapio turini bet tik, jei dar papildomai publikuosit dienos horoskopus Jauciui, Mergelei ir Skorpionui.
  Ir dar gerai butu skiltis: Naujausios Kamasutros pozos.

  Su pagarba,
  Rimantas

  P.S. Apmokejimas keliauja pervedimu. Tai neskubekit trinti. Aciu.

 27. […] iki šiol rėmė Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje, taip pat Andrius Kleiva, Bendrosios Pajautos Tinklaraštis, Tape-Worm’as, Angry Dwarfas ir Dumpling […]

 28. azartas

  Deja, tikrai teks atsisakyti commonsense.lt. Na, kas čia per įkainis – 30 litų, kokia čia bus kokybė?
  Net jei tarsime, kad vienas straipsnis per mėnesį bus labai aukšto lygio, nematau jokių Jūsų įsipareigojimų: kiek spaudos ženklų galima tikėtis šiame straipsnyje, koks procentinis BVP pokytis numatomas patalpinus straipsnį šiame tinklaraštyje, kokių žinomų ekonominės visuomenės žmonių gyvenimai bus aprašomi?
  Taip pat trūksta informacijos – kokie užsakomųjų straipsnių įkainiai, kiek investorių garantuojate po tokių straipsnių. Nes turiu puikią idėją, kaip generuoti nemokamą energiją iš žemės, todėl mano susidomėjimas šiais klausimais Jums turbūt suprantamas.
  Šis įrašas yra ne komentaras, o nuomonė, todėl prašome jo netrinti, kol savo puslapyje neįdiegėte galimybės atskirai išreikšti nuomones. Atskirkime vieną kartą komentarus nuo nuomonių!

  • Mintis teisinga. Isskirsime atskira kromeli nuomonems, uz atskira taksa. Kaip sakoma, bet kokie jusu norai uz jusu pinigus!

 29. Kur pervest?? :)) Aš pirkčiau.

 30. AUGiS

  Mano kolega praeidamas pro šalį perskaitė porą jūsų tinklalapio eilučių. Atsiųsiu jums privačia žinutę su jo info, kad galėtumėte pareikalauti tinkamo atlygio iš jo.

  Ps. nuo šiol žymiai dažniau refreshinsiu jūsų blog’ą kad galėčiau komentuoti pirmas!

 31. azartas

  Beje, siūlyčiau pagalvoti apie komentarų apmokestinimą progresiniu mokesčiu. Tai nūnai labai populiaru. Dėl apmokestinimo tvarkos kreipkitės į socialdemokratų partiją.

 32. Pirmas susimokėjęs.

 33. Miciuta

  Pažiūrėsim, kiek nuo balandžio 2 d. reikės mokėti, o tada ir spręsim, skaityti toliau, ar ne :)

 34. Simona

  Jej!

  Galit džiaugtis ir didžiuotis, nes šiemet aplenkėt mano mamą! Jai visada garbės reikalas būdavo mane iš pat ryto apgauti, bet šiemet commonsense.lt ėmė ir ją perspjovė! Gal dvi minutes sėdėjau išsižiojus ir galvojau “atia geri straipsniai”. Ir tik tada į datą dirstelėjau.

  Šauniai čia!

 35. […] Common sense stebina su turinio apmokestinimu, tarsi lietuviškoj Blogosferoj būtų už kažką ver… […]

 36. Jūs čia rimtai? :O
  Pradžioj išsigandau, paskui prisiminiau kokia data….
  Bent užrašą “silpnų nervų žmogeliukams neskaityti” uždėtumėt…. :]

  • Jūs čia negalvokit, kad kažkas padarys nuolaidų jums. Čia ne veltui visi blogai jungiasi į bendrą akciją. Niekur nesidėsit. Mokėsit pinigus ir viskas.

 37. pro

  balandzio pirmosios pokstas – o pas mane (Cikagoi) tai dar buvo 8 valandom anksciau – priemiau kap uz gryna :)

Jūsų komentaras