Mūšis prieš kalbainius laimėtas: mums grąžino pardavimus!

Po kurio laiko atsiverčiu VLKK puslapį, ir kad mane pypkės galas, savom akim netikiu:

Ankstesnės išaiškinimo versijos screen-shot’o neturiu, užtat turim tekstinę kopiją. Joje prieš pusantro mėnesio nebuvo matyti jokių rekomendacinio pobūdžio GERIAU VADINTI, o buvo liepama pakasyti sliekui pažastis ir TAISYTI:

Ar veiksmažodinį daiktavardį „pardavimas“ galima vartoti daugiskaita?

Daugiskaitinė forma pardavimai atsirado dėl anglų kalbos įtakos (angl. sales), o bendrinėje lietuvių kalboje abstraktieji daiktavardžiai paprastai vartojami vienaskaita, pvz.:aptarnavimas, balsavimas, finansavimas, registravimas ir pan.

Taigi asmenys, atsakingi už produktų, gaminių ir paslaugų pardavimą, naujų klientų paiešką, nuolatinių ryšių su jais išlaikymą ir plėtojimą, rinkos tyrimą bei analizę, ryšius su tiekėjais, vadinami pardavimo vadybininkais (angl. sales manager). Pvz.: Firma ieško pardavimų (taisoma pardavimoir reklamos vadybininkų.

Asmenys, vadovaujantys pardavimo vadybininkų veiklai, vadinami pardavimo vadovais,prekybos direktoriais. Pvz.: Siūlome darbą programinės įrangos pardavimų (taisoma pardavimoskyriaus vadovui, priimamas į darbą pardavimų (taisoma pardavimoprekybosdirektorius (žr. Lietuvos rytas, 1998-05-29; Vadovai ir vadybininkai: dvikalbis aiškinamasis žodynėlis, Vilnius, 2003, p. 10, 66).

Kalbainių adminai neapsižiūrėjo, gal darbo laikas baigėsi, vienžo jų saite dar valkiojasi 2008 m. sukurtas puslapiukas, priskirtas mažiau prižiūrimai rubrikai “Ar tiesą kad…?”. Tebūnie tai kaip įrodymas, kad LVKK pakeitė savo poziciją pardavimų atžvilgiu.

Taigi mūšis laimėtas, teisingumas atstatytas. Sveikas protas nugalėjo.

Dėmesio, commonsense.lt pareiškimas!

Gerb. verslo žurnalistai ir redaktoriai, mieli stilistai ir korektoriai, jūs galite nebesigėdyti pardavimų vadinti pardavimais, tai nelaikoma klaida, ir LVKK tai raštiškai pripažįsta.

Ponai verslininkai, pardavėjai, pardavimų vadovai! Kai, tarkime, “Verslo žinios” ar koks kitas garbus laikraštis bandys iškraipyti jūsų pareigas, nurodomas vizitinėje kortelėje, ir jus, pardavimų vadovą, padaryti pardavimo vadovu, beskite kompiuteriniu žymekliu į šį įrašą susimildami.

Ačiū VLKK, kad skaitote tinklaraščius, kad reaguojate. Gaila, kad tai darote (reaguojate) paslapčiomis klastodami savo duomenų bazę, bet, kaip sakoma, nugalėtojų niekas neteisia. Nes šį kartą nugalėjome mes visi – įskaitant ir VLKK.

Su pergale, lietuviai!

komentarų yra lygiai 4

 1. Smirdi?

  Nu nebukit kokiais Rokiskiais, uzsicikline del smulkiu problemu, matantys tik siaura krypti ir lojantys i viena puse (cia ne apie jus, cia apie Rokiski – bet pavyzdys, ko nereiketu sekti).
  Nes nu pradeda neskaniai kvepeti.

  • Su Rokiškiu santykius aiškinkitės jo teritorijoje.

   Mes tuo tarpu siekėme, kad pardavimai būtų pardavimai, ir pasiekėme. Kuo niekas netikėjo. Todėl nesumenkinčiau šio laimėjimo.

 2. Sveikinu su pergale, taip po pėdą po pėdą ir atkovosime. Komentaras “Smirdi?” – tikrai, nuo jūsų kvepia neskaniai. Palyginimas su Rokiškiu, beje, yra garbė, tik jūs ten bijote rodytis, nes tokių ten netoleruoja.

 3. Kas sekantis? :)

Jūsų komentaras