Kai pinigai tampa ribojimu

Nesitikėjau, kad mano straipsnis, pasirodęs paskutinėje “Verslo klasėje”, sukels tokį didelį atgarsį vadovų ir įmonių finansininkų ratelyje. Aurelijus ilgai prievartavo, kad parašyčiau, ir kelis kart sulaužęs pažadus, paknopstom vėluodamas lyg studenčiokas, straipsnį atidaviau. Kad straipsnį išspausdino, sužinojau lygiai prieš savaitę, penktadienį, kai jau ryte pasipylė skambučiai. Skambinę pažįstami verslininkai priekaištavo, kad privėliau klaidų. Kokių? Atskleisiu, tik pirma pasicituosiu straipsnio pradžią:

Jau tuoj bus antri metai, kaip du žmonės, direktorius ir finansininkė, darbo dieną biure pradeda ne nuo laikraščio. Spoksoti į direktoriaus monitorių jiedu pradeda apie pusę devynių. Ir taip akių neatitraukia lygiai pusvalandį. Tuo metu į direktoriaus kabinetą geriau neiti. Tačiau apie devintą – jau galima. Strategai jau būna baigę savo rytinį ritualą. Patikrinę įmonės sąskaitą, jiedu ką tik nusprendė, kam sumokėti susidarusias skolas. O kam dar teks luktelti. Dėl pastarųjų bus sprendžiama rytoj. Rytą. Pusę devynių.

Mieli įmonių vadovai ir finansininkai! Jeigu atpažinote save, tai tik atsitiktinumas. Pro langus jūsų nestebėjau, šnipų jūsų bendrovėje neverbavau, jūsų sekretorės nepažįstu. Tiesiog apyvartinių lėšų trūkumas yra toks masinis šiandieninio pokrizinio verslo reiškinys, kad galiu jaustis ekstrasensas nė nepažinodamas jūsų sekretorės.

Taigi žmonės skambino ir badė mano klaidas. Pasirodo, pas vienus strielkė prasideda ne 8:30, o 8:00. O pas kitus tęsiasi ne pusvalandį, bet visą valandą.

Gyvenime esu parašęs keletą straipsnių į žurnalus, bet dar niekada nepavyko sukelti tokio ažiotažo. VK skelbia, kad jų tiražas yra 10.142 egz., ir panašu, kad šį kartą pataikėm į vieną skaudžiausių vietų tiems tūkstančiams kai kuriems šimtams skaitytojų. Nes visą savaitę neturėjau ramybės, nes skirtingiems žmonėms vis kartojau atsakymus į tuos pačius klausimus:

 • Nuolaidų davimas už greitesnį apmokėjimą mažina pelną, tai kodėl tai gerina pinigų srautus?
 • Kokias nuolaidas duoti?
 • Ar brangios paskolos gali būti sprendimas?
 • Turiu pelningą užsakymą, bet ilgas mokėjimo terminas, ar verta imtis?
 • Kas geriau – pigesnis tiekėjas, bet neduodantis atidėjimo, ar brangesnis, bet su atidėjimu?

Ir pan.

Kadangi nuvargau kartoti tuos pačius atsakymus, o ir kai kurie aspektai reikalauja detalesnio aptarimo, nusprendžiau surengti nemokamą webseminarą – Kaip įveikti apyvartinių lėšų apribojimą (2011 m. vasario 15 d., 14:00-15:30).

Tiesa, webseminaras nebus visai nemokamas, nes jums prieš tai reikės perskaityti straipsnį “Verslo klasėje”. Jei nesate prenumeratorius, turite du variantus: arba įsigyti straipsnį už 1 Lt VŽ el. parduotuvėje, arba už 12 Lt kioske nusipirkti visą gražų popierinį žurnalą, kuris atrodo štai taip:

Tiesa, žurnalą galite pavogti iš prenumeratorių arba susirasti bibliotekoje. O gal jau ir torrentuose kas nors pasidalino :)

Taigi per artimiausią savo rytinę strielkę susiplanuokite laiką webseminarui (2011 m. vasario 15 d., 14:00-15:30). Ir būtinai sudalyvaukite kartu su visais strielkėse dalyvaujančiais kolegomis, ypač finansininkais.

Gero skaitymo!

komentarų yra lygiai 14

 1. giedrius

  Neriau,

  o “contribution” reikšmę paaiškinsi seminare?

 2. Beje, klausimus galima ir čia uždavinėti, kad juos įtraukčiau į webseminaro medžiagą.

 3. giedrius

  klausimas-tema.

  ar galite skaičiais (ant didelio lapo) parodyti, kaip “nepelningos” veiklos (nepelningo produkto) nutraukimas tik pablogina tiek gryno pelno rodiklius, tiek cash flow

  • Tikrai galiu, tik matyt tai kito seminaro tema :)

  • Vilgaudas

   Na, manau siam klausimui paskirti visa seminara nera verta :)
   Pridedu nuotrauka, virsuj pratimas, apacioj paaiskinimai.
   Nepelningo produkto nutraukimo sukeliamas pabloginimas ir mazesnis cash-flow atsiranda del to, kad nutraukus produkta ne visas islaidas gali susigrazinti is karto – t.y. darbuotoju atlyginimai, patalpu nuoma, irangos nuoma ir t.t.
   Ir kaip zadejau, nuotrauka: http://img690.imageshack.us/img690/638/79613905.png

   • Viso – ne, bet vieno paveikslėlio pirmam kartui neužtenka.

 4. “Taigi žmonės skambino ir badė mano klaidas. Pasirodo, pas vienus strielkė prasideda ne 8:30, o 8:00. O pas kitus tęsiasi ne pusvalandį, bet visą valandą.”

  Hehehehehehe 😉 Labai norėčiau tik tokias klaidas ateityje daryti 😉

 5. […] This post was mentioned on Twitter by Arturas Kokoskinas, Blog'ų metraštis. Blog'ų metraštis said: Kai pinigai tampa ribojimu: Nesitikėjau, kad mano straipsnis, pasirodęs paskutinėje “Verslo klasėje”, sukels… http://bit.ly/eMCLCV #LT […]

 6. Tamosius

  Labai noreciau ta straipsni perskaityt (prisimint verslavimo metus, kai rytais ir po pietu imones saskaita tikrindavom), bet esu ne Lietuvoje, zurnalo nusipirkt negaliu, o vz tinklapyje sms siusti irgi neturiu kuo, kad straipsni nusipirkt.
  Neriau, jei nesunku, gal gali atsiust emailu?
  Buciau dekingas

 7. Tikrai ,kaip pirstu i aki ! Tiesa, pasisedejma su finansininke
  pradedame apie 10 h , ir o Sudoku vadinasi ,, Kaip 100 lt padalinti taip ,kad liktu visi patenkinti ,kai skolingi 1000 ir dar zaliavas laiku tiektu ” .

 8. Norėjau pasiteirauti, ar yra webinamo įrašas internete? :)

  • Kolkas nera, bet bus kazkada :)

 9. Marius

  Tai visgi kaip ten del iraso? :)

 10. Įrašas yra. Ir bus paskelbtas jau greitai. Kai tik sutvarkysime kaikuriuos techninius klausimus (t.y. naują http://www.toc.lt svetainę), įkelsime visus įrašus. Todėl prašau šiektiek kantrybės :)

 11. […] pusdienio seminaras Vilniuje bus simboliškai mokamas (praėjusį sykį po VK straipsnio webinarą dariau atvirą) idant pritrauktume tuos prekybininkus, kurie ketina aiškintis, kaip tai veikia (o ne tuos, kurie […]

 12. […] to, mažiausiai kartą per mėnesį parengsime “Verslo klasės” lygio įrašą apie asmeninių finansų valdymą, kad jūs kuo greičiau išsivaduotumėte iš finansinės […]

Jūsų komentaras