Po dvejų metų: apie žiemą, nuotaikas ir sąžiningumą

Šiandien sukanka lygiai dveji metai nuo paskutinio įrašo, kurį premjeras Andrius Kubilius mums paliko savo tinklaraštyje.

Štai ką p. Kubilius rašė lygiai prieš dvejus metus:

Vakar atnaujinome įžadus Sąžiningos politikos paktui. Jį dar kartą patvirtinome. Pirmą kartą jį sau ėmėme taikyti berods 2004 metais.Padorios politikos principai ir moralinės vertybės nesensta.

Atnaujintu Sąžiningos politikos paktu dar kartą įsipareigojome paprastiems dalykams: viešai pripažinti savo politines klaidas ir sąžiningos bei atviros politikos principų pažeidimus, politinėje veikloje vadovautis viešaisiais interesais ir rinkimuose piliečių suteiktu mandatu, o ne asmenine ar grupine nauda, sakyti tiesą, nepataikauti ir nedalinti piliečiams neįvykdomų pažadų. Lygiai taip pat įsipareigojome savo tarpe netoleruoti nusižengimų šiems principams.

Jei premjeras netyčia sugalvotų atnaujinti savo tinklaraštį, labai knietėtų paskaityti, kaip jam sekėsi valdyti savo chebrą nesiekti “asmeninės ar grupinės naudos”. Ir kaip sekėsi netoleruoti otkatinių nusižengimų, jei per dvejus metus nors vienas konservatorius buvo sučiuptas už rankos.

O gal per dvejus metus nė vienas konservatorius (beigi koalicijos partneris) nesusigundė, bo užstrigęs www.kubilius.lt jiems kasdien primindavo apie sąžiningos politikos įsipareigojimus?

Štai per 2010 m. biudžetinės įstaigos išleido 10 mlrd. mūsų suneštų pinigų. Kadangi neturime žinių apie nė vieno p. Kubiliaus partijos bičiulio nusižengimus minėtam paktui, belieka patikėti, kad visi 10 mlrd. buvo išleisti efektyviausiu būdu. Nes jei įtariate nors 5% neefektyvumą, vadinasi, žinote, kur paslėpta pusė milijardo.

Best practice būsimiems premjerams: ateini į premjero postą, tuomet parašai straipsnį apie tai, kad kolegos partijos bičiuliai nevogtų, ir straipsnį įšaldai keleriems metams. Ir visi ramūs, nes gi po tokios prevencijos niekas vogti nebedrįsta. Ir gaudyti saviškių nebereikia.

Iš dvejus metus trunkančios tylos galime daryti tam tikras išvadas. Pavyzdžiui, kad p. Kubilius, kaip vadovas ir lyderis, yra beginner’is. Kas reiškia, kad ne finisher’is. Ir, kiek pastebime iš vizijų ir strategijų gausos,  ne tik tinklaraštijos srityje.

O gaila. Mokėti tęsti nesiblaškant ir sugebėti užbaigti – taip pat reikalingos lyderio savybės. Nes kai paleidi vadeles, didėja tikimybė pasukti į šoną. O kur nuklysi, jei vadelių nelaikysi dvejus metus?

komentarų yra lygiai 7

 1. dima

  http://www.lrvk.lt yra nuoroda į Kubiliaus blog’ą – ‘dienoraštis’. Jau laikas būtų pervadinti į ‘metraštis’

 2. pow

  yra gal dar ir tokia knyga apie beginnerius ir finisherius? :)

  • O kam Tau? Taigi vieną jau turi 😀 😀

   • pow

    ką? 😀 kokią? 😀 galvoju, gal būtų kas protingo parašyta, kaip bendrauti su begineriais :))

 3. Firma

  Kubilius is the best. Kazkaip nedrisciau to paneigti, tikrai daug gero daro Lietuvos labui zmogus, deja bet jam atejo galas politikoje, pakeis ji protingesni paksas ir viktorelis.

 4. Gal Kubilius optimizavosi ir atleido tą žmogų, kuris tinklaraštį jo administravo?

Jūsų komentaras