Ar važiuosim į Davosą? Po savaitės sužinosim!

Vakar akis užkliuvo už Monikos Poškaitytės straipsnio Delfi.lt portale, kur ji paskelbė, kad mūsų valdžia dar turi teorinį šansą pakliūti į Davoso forumą.

Gruodžio mėnesį Pasaulio ekonomikos forumas pradėjo Davoso diskusijų 2011 (Davos debate 2011) projektą, kuris leis vienam laimingajam užimti garbingą vietą tarp pasaulio lyderių ir dalyvauti forumo diskusijose. Tereikia nufilmuoti vienos minutės trukmės pasisakymą ekonominio augimo tema „Kaip Jūs įveiktumėte ekonominę atskirtį?“ ir patalpinti jį svetainėje youtube.com.

Deja, lietuvių tarp konkurso dalyvių kol kas nėra, tačiau Davoso diskusijos 2011 truks iki sausio 14 dienos, o laimėtojai bus skelbiami sausio 17-ąją, taigi laiko dar turi ne tik eiliniai Lietuvos piliečiai, bet ir premjeras A. Kubilius.

Tiesą sakant nežinau, ar premjeras bandys pasinaudoti šituo šansu, bet gi mes pamėginsim :)

Praėjo metai nuo paskutinio (vienintelio) mano apsilankymo Šveicarijoje, ir jau 9 metai nuo to momento, kai pasaulio lyderius teko matyti vienoje vietoje. Tąkart, 2002 m. sausį, stebėjau NATO Summit’ą Prahoje, kai Lietuvą pakvietė į NATO.

Ir tuomet, ir visas kitas keliones gyvenime teko apsimokėti pačiam. Gal dėl to Prahoje teko lankytis ne mažiau nei 6 kartus, o štai Šveicarijoje – tik kartą :)

Tačiau viskas gali pasikeisti (t.y. išvykti į kurortą svetima sąskaita) – jei tik, žinoma, sulauksime kvietimo. Nes privalomą sąlygą išpildžiau – nusifilmavau minutės trukmės filmuke. Jei ten kažką Alpėse įtikinsim, gausim kelialapį. Maždaug po savaitės bus aišku.

Taigi ką pasiūliau pasaulio galingiesiems? Nieko naujo, tiesą sakant. Fokusuotis į tris sritis, kurias prieš metus išgryninom su Nerium prie viskio butelio. Visus metus ieškojau klaidingos prielaidos, ir neradau. Vadinasi, tą vakarą išgromuliuota idėja yra teisinga. Ji tinka ir siekiant išeiti iš krizės, ir sumažinti socialinę atskirtį, ir kurti gerovės valstybę, ir t.t. Ir konservatoriams, ir socialistams, ir liberalams. Ir Amerikai, ir Lietuvai, ir Somaliui.

Štai, kokia ji paprasta:

1. Susitarti ir paskelbti valstybės tikslą: Lietuva (Amerika, Somalis, kt.) yra šalis, kur žmonės gyvena laimingai

2. Nustatyti “laimės vienetų” matavimus valstybės tikslui matuoti:

Švietimas:
– Pridėtinės vertės kūrimo augimas
– Atlyginimų augimas (investicijų į švietimą grąža)

Sveikata:
– Gyvenimo trukmė
– Darbingo amžiaus trukmė

Ekonomika:
– Darbo vietų skaičius
– Dirbančiųjų sukuriama pridėtinė vertė

3. Valstybės institucijas subordinuoti (nukreipti) šiems tikslams, t.y. nustatant kiekvienai atitinkamus rodiklius, kurie būtų išmatuojami, viešai skelbiami ir, svarbiausia, artintų prie iškeltų tikslų – “laimės vienetų”.

Plačiau idėja išrutuliota metų senumo vizijoje.

Šią idėją, tik neminėdamas Lietuvos, susakiau, kaip mokėjau, į video. Pasistačiau darbo kambary kamerą ir įšnekėjau. Laikantis reikalavimų, teko bandyti sutilpti į vieną minutę (man gavosi 67 s). Jei nepateksim į Davosą, sakysim, kad dėl to, jog video buvo per ilgas :) O jei pateksim, pažadu karštus reportažus. Panašiai, kaip kepiau iš krepšinio čempionato.

Beje, jei kam dar neaišku, tai politinėj veikloj ar kokiuose rinkimuose nedalyvauju, tautos paskui save vesti ambicijų neturim. Tiesiog labai knietėjo priminti išgvildentą viziją su viltim, kad galbūt ją paskaitys ir mūsų šalies politikai.

Žiūrim, ką turim:

Papildyta:

Blogeriai pateikia detalias instrukcijas tuo atveju, jei sumanytumėte įvertinti mūsų idėją, peršamą pasaulio lyderiams.
Instrukcija, kaip balsuoti: http://rokiskis.popo.lt/2011/01/07/kaip-pabalsuoti-uz-musu-kandidata-i-davos/

komentarų yra lygiai 16

 1. […] This post was mentioned on Twitter by Blog'ų metraštis, Rokiškis Nerokiškis. Rokiškis Nerokiškis said: Common Sense į Davosą vietoj Kubiliaus – http://bit.ly/egdvor […]

 2. Irena

  Šaunuoliai! Tikiuosi, jums pavyks!

 3. pow

  gal pražioplinau, bet kokiu būdu atrinks?

  • Štai kaip surašyta:

   http://www.youtube.com/davos 09.12.2010
   The Davos Debates competition invites everyone to upload a one-minute video highlighting their ideas on the importance of inclusive growth – a key theme at this year’s Annual Meeting of the World Economic Forum. The winner will be the creator of the best video and will be selected as an informal YouTube community representative to participate in the Annual Meeting in Davos and take part in a special panel during the event.

   The Davos Debates provide a unique opportunity to take part in the Annual Meeting from 26 – 30 January 2011. It is an amazing chance for a member of the general public to interact with world leaders and contribute to the discussions.

   The competition runs from 8 December 2010 to 14 January 2011, and the winner will be announced on 17 January. The World Economic Forum will provide the winner with round-trip transportation and hotel accommodation for the event.

   The winner will also co-host the Social Media Corner in the Congress Centre, which will serve as the central social hub to reach out to the general public to discuss a range of topics related to the Meeting’s official theme, “Shared Norms for the New Reality”. The Social Media Corner will have two video stations where participants are encouraged to reply to the videos uploaded by the YouTube community. The aim is to encourage an open and direct dialogue between world leaders and the general public. (less info)

 4. […] rašė: Commonsense.lt skelbia akciją — išsiųsti GalvąŽmogųPuošia į Davosą, vietoj Kubiliaus. Ir žinoma, kad tai įmanoma — Kubilius juk nei už ką nekurs filmukų […]

 5. Reikia būt įsiloginus būtent į Youtube’ą – tai ne tas pats kas į bendrą Google’o account’ą.

 6. […] Belenkas, Blogai, Ekonomika, Politika, Vadyba ir marketingas Commonsense.lt skelbia akciją — išsiųsti GalvąŽmogųPuošia į Davosą, vietoj Kubiliaus. Ir žinoma, kad tai įmanoma — Kubilius juk nei už ką nekurs filmukų Youtube […]

 7. […] skelbia akciją-išsiųsti GalvąŽmogųPuošia į Davosą, vietoj Kubiliaus. Tai kodėl gi nepaplatinus, […]

 8. Skirmanta

  O kodėl į politiką neinat? Manau, žmones patrauktumėt visi trys.

  • Sąžiningai dirbdamas politikoj tiek neuždirbsi, kiek versle. O nesąžiningų yra ir be mūsų.

 9. […] siūlau padaryti tučtuojau? Perskaityti ką rašo idėjos iniciatoriai Commonsense.lt. Nueiti į YouTube šiuo adresu http://www.youtube.com/davos, prisijungti ir balsuoti. Pasidalinti […]

 10. […] Commonsense.lt įrašė minutės trukmės vaizdo medžiagą ir pateikę paraišką jau dalyvauja Davoso forumo organizatorių surengrame konkurse. Jo dalyviai visame pasaulyje per minutę bando pateikti idėją, kaip pasiekti subalanduostą plėtrą (angl. inclusive growth). […]

 11. giedrius

  done

 12. […] blogerių reklamos savaitė. Šiai dar neįpusėjus commonsense.lt paskelbė dar vieną – išsiųsk blogerį į Davosą. Jei nežinote, kas tas Davosas, tai aš jums ir nepasakosiu, bet siūlau tiesiog imti […]

 13. Man atrodo, kad nebloga idėja buvo įrašinėti video knygų fone. O sakykite John’as Irving’as su dviem savo knygom (aiškiausiai įsiskaito) ten specialiai atsiradę? Ar netyčia? :)

  • Netyčia, ten jos gulėjo ir dabar guli. Dabar kai pagalvoju, reikėjo Užkalnio ir H. Daktaro raštus padėti matomesnėj vietoj: dalis tautos būtų pagalvojusi gal, kad product placement’as, ir gal būtų apskundusi kokiai tarnybai. O tai – vėl nauji balsai… 😉

   • Šilas

    Tai tada jau Mein Kampf reikėjo pasidėt :)

 14. Prabalsavau :) Atrodo neblogai jam sekasi :) Bus gerai, kai blogeris i davos vaziuos.

 15. […] Kalbu apie konferenciją Šveicariojje, Davos’e. […]

 16. […] savo idėjų, į kurias gal būt netgi bus atsižvelgta kažkiek. Vienas toks galvažmogųpuošia taip ir padarė. Tada gi Rokiškis pyptelėjo apie tai savo bloge ir aš bei dar nemažai kitų perėmėm estafetę […]

 17. […] nėra čia ką kasyti: žmonės elgiasi taip, kaip juos matuoja. Kadangi deputatai taip pat žmonės, jų elgesį taip pat veikia matavimai. Skaitom Seimo […]

Jūsų komentaras