Investuojate? Vadinasi, verčiatės individualia veikla

Istorija prasidėjo štai taip.

Iš pradžių internetuose buvo paskelbta, kad bankas “DnB Nord” įdiegė šaunią prekybos platformą “DnB NORD Trade”:

Ja banko klientai galės patys tiesiogiai ir realiu laiku prekiauti akcijomis, valiuta ar žaliavomis ir įvairiausiomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis visame pasaulyje už mažiausiai penkis kartus žemesnius komisinius mokesčius.

Po pusmečio paaiškėja, kad šitos prekybos platformos vartotojams, pasak VMI išaiškinimo, reikia susimokėti mokesčius (GPM, PSD, “Sodra”):

VMI mano, kad atsižvelgiant į prekybos platformoje siūlomų produktų ir finansinių operacijų su jais kiekį, pradinio įnašo  dydį bei kitas aplinkybes, galima daryti išvadą, kad šis produktas yra orientuotas į aktyvius investuotojus, todėl bendru atveju šioje platformoje operacijas atliekantys gyventojai laikytini vykdančiais individualią veiklą. (…) Invididualios veiklos pelnas gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinamas taikant tą patį 15 proc. tarifą, tačiau investuotojui papildomai tektų sumokėti privalomojo sveikatos draudimo bei „Sodros“ mokesčius.

Galiausiai bankas, šios modernios prekybos platformos teikėjas, pareiškia (žr. susirašinėjimą su klientu žemiau) dėsiąs pastangas, kad VMI individualia veikla pripažintų bet kurią spekuliacinę veiklą, o ne tik prekybą per jų platformą.

O štai tuomet, kai problema taps visuotinė (t.y. papildomus mokesčius turės susimokėti visi investuotojai), bankas dės pastangas, kad ji būtų išspręsta keičiant įstatymus.

Laisvalaikiu investuojate? Tuomet atidžiai perskaitykite šitai:

Pavyzdžiui, 2010 metais gavus 30 tūkst. litų individualios veiklos pajamų bei patyrus 20 tūkst. litų sąnaudų, tektų sumokėti ne tik 1,5 tūkst. litų siekiantį gyventojų pajamų mokestį, bet ir 1,2 tūkst. litų mokesčių „Sodrai“ bei 0,9 tūkst. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį, o bendra mokesčių našta sudarytų daugiau kaip 36 proc.

Žemiau – į info@commonsense.lt atsiųstas vieno “DnB NORD Trade” kliento susirašinėjimas su savo banku šia tema. Gal iš tiesų individuali veikla kiekvienam investuojančiam nebūtų toks jau baisus velnias?..

KLIENTAS:

Sveiki, kas čia pas jus per bankas? Jūs turit bent kokią kietesnę nuomonę, ar esat visiški ištižėliai, kad iškart šokat pagal VMI dūdelę? Mano sesė, tarkim, pradėjo dnB Trade platforma naudotis tik dėl mažesnių komisinių, tai dabar jai automatiškai pripaišys individualią veiklą, nors nieko panašaus nėra. Aš irgi esu labai nepatenkintas. Jūs iš viso skaitėt tą VMI išaiškinimą? “vertintinos”, “laikytinos”, “manome”, “turėtų būti pripažįstamos”. Tai ar toks turi būti valdiškos įstaigos išaiškinimas?  Kaip su kokia nekalta mergele: “ar duosi? – ne, nežinau, gal”… Kodėl DnB nestojo į pozą “jūs manote taip, bet mes manome kitaip”. Gražiai jūs čia rankas nusiplovėt. Ar neteks ir man nusiplaut nuo banko, kuriam savi klientai nė velnio nerūpi?..

BANKAS:

Spekuliacinė veikla visada buvo laikoma individualia, tik šį kartą VMI viešai ir skaidriai pasakė savo poziciją dėl to. Ką mes išsiaiškinome su VMI – tai kokius duomenis privalėsime jiems teikti, t.y. į jūsų sąskaitą įplaukusias sumas. O pats reikalavimas dėl individualios veiklos yra surašytas Gyventojų pajamų įstatyme, todėl VMI išsakė savo nuomonę pagal galiojančius teisės aktus. Jeigu ir norėtume kad būtų kitaip, deja šiems mokestiniams metams tai neįmanoma.
Bet turiu jums ir raminančių žinių.
Pirma, mes neverčiame jūsų deklaruoti individualios veiklos, tai jūsų pasirinkimas.
Antra, kadangi jūs prekiaujate CFD ir turite iš operacijų ir nuostolių, tai individuali veikla jums gali būti netgi paranki.
Pvz. iš jūsų ataskaitos matyti, kad pelningų operacijų turite beveik 8 EUR, nuostolingų apie -150 EUR. Bendras veiklos rezultatas -142 EUR. Jeigu nėra individualios veiklos, mokėsite 15 proc. nuo 8 EUR. Jeigu yra individuali – mokėsite nulį, nei pajamų, nei PSD, nei SODRA, kadangi neturėjote pelno. Išskyrus tą atvejį, jeigu niekur nedirbate, tada reikia mokėti PSD.
Jeigu spekuliuosite ir kitais metais, ir turėsite pelną, šiuo nuostoliu (-142) galėsite susimažinti 2011 pelną. Jeigu nėra individualios, už 2011 metus vėl mokėsite 15 proc. nuo pelningų sandorių.

KLIENTAS:

Sveiki,
man atrodo, Jūs į pasaulį per rožinius akinius žiūrite. Pirmiausia, PSD reikia mokėti net ir negavus pelno; žinau keletą žmonių, kuriems atėjo reikalavimas sumokėti PSD už vienokios ar kitokios rūšies individualią veiklą NORS JIE IR TURĖJO NUOLATINĮ DARBĄ IR TĄ PSD TVARKINGAI MOKĖJO. Iš kur jūs sugalvojote, kad PSD mokėti nereiktų? Gal galite duoti nuorodą į atitinkamą įstatymą ar jo išaiškinimą?
Asmeniškai juk negarantuosite, kad kitų metų gegužės 3 aš negausiu malonaus pasiūlymo susimokėti PSD, a? Kai aš, prieš atsidarymas visas sąskaitas DnB domėjausi, kokius duomenis bankas siųs mokesčių inspekcijai, tai Mantas Skardžius mane užtikrino, kad tik ataskaitas apie pinigų judėjimą tarp įprastos ir maržinės sąskaitų. Ir kas dabar iš tokio asmeninio užtikrinimo išėjo?
Antra, įregistravus individualią veiklą, pajamoms pasiekus 100 000Lt, reikia mokėti PVM. Regis, šitai irgi užmiršote. O spekuliuojant padaryti 100000Lt apyvartą yra vieni niekai.
O dar visa biurokratija!..
Ir apskritai, aš iš principo esu prieš nuostatą, kad maržinės sąskaitos atsidarymas iš karto prilyginamas individualiai veiklai. JAV indeksais aš ir toliau galėjau spekuliuoti per Swedbank’ą, ir niekas jokios individualios veiklos nepripaišo. O dabar net ir kokio ETF’o nusipirkti negaliu. Operacijų pobūdis tas pats, tik štai traktavimas visiškai kitas. Gražu, nieko nepridursi. Dar ir dabar matau DnB reklamas, maždaug “Oi kokie maži mūsų Trade platformos komisiniai, patys mažiausi!”. Tik užmiršote abonentinį mokestį Sodrai paminėti.
O kad nemestumėte savo kozirio ” VMI priima sprendimą kiekvienu individuliu atveju atskirai, ir tik įvertinus visas gyventojo aplinkybes. Todėl patartina kiekvienam ir asmeniškai išsisiaškinti su mokesčių administratoriumi.”, iškart pasakau: nusileiskite ant žemės.
Kai biudžete yra tooooookio didumo skylė, akivaizdžiai jaučiasi, kad iš viršaus yra duotas įsakymas surinkti viską iš visų. Esu visiškai įsitikinęs, kad visų klientų atvejais bus pripažinta individuali veikla ir nulupti visi mokesčiai. Tam net į VMI eiti nereikia, užtenka į paštą nueiti. Neseniai siunčiausi vieną tokį prietaisėlį. Nesvarbu, kiek pardavėjas buvo jį įvertinęs, nesvarbu, kokius papildomus dokumentus muitininkams siunčiau, jie vis tiek įrašė savo kainą, nulupo PVM, muitus ir dar paėmė 14Lt už patį nulupimą (!). Ir visa tai
padarė net siuntinio neatidarę ir nepasižiūrėję, kas ten iš tikro viduj. Paprasta. Genialu.
Et, o kai iš interneto tiekėjų bandė pareikalauti, kad siųstų ataskaitas, ką klientai siunčiasi ir kokią programinę įrangą vagia, tai didieji tiekėjai iš karto labai garsiai ir aiškiai reikalautojus pasiuntė toli toli. Kad taip DnB būtų padaręs…
Ačiū, išsikalbėjau. Eisiu pro šalį, užsuksiu – sąskaitų užsidaryti.

BANKAS:

Bet kokia spekuliacinė veikla yra individuali veikla, o ne tik prekyba per mūsų platformą. Ir mes dėsime visas pastangas, kad VMI tai paviešintų. O jau vėliau dėsime pastangas, kad būtų pakeistas GPM įstatymas.
Dėl PSD nemokėjimo, kai nėra pelno, man sakė SODRA telefonu vasarą. Tai tinka tuo atveju, jei turite legalų darbą. Galite pasitikrinti, jei netikite.
PVM jokio mokėti nereikės.
Dar kartą sakau, įvertinkite viską racionaliai, paskaičiuokite kas jums, spekuliantui, yra geriau – ar mokėti 15 proc. nuo pliusų (ignoruojant minusus), ar mokėti 26 proc. tik nuo gryno pelno. Jeigu sumokėsite PSD ir SODRA, kitais metais ta suma susimažinsite apmokestinamą pelną. Taip pat jei turėsite nuostolį 2010 m., juo susimažinsite 2011 m. pelną. Viską VMI rašte surašė.
Galų gale nedeklaruokite individualios veiklos, ir pažiūrėsite kas bus 2011 m. gegužę. VMI tikrai smarkiai nebaus.
Aš tris metus deklaravau individualios veiklos pajamas ir viskas buvo be jokių problemų.
Ar dar neįtikinau, kad ne toks jau baisus tas velnias – individuali veikla?

Štai toks banko reklamos atitikimas realybei: “Sakau tiesą ir tik tiesą, tačiau ne visą ir ne visiems”. Štai tokia banko kompetencija konsultuojant savo klientus, štai taip atstovaujami banko klientų interesai prieš VMI. O gal ir šiuo požiūriu bankas ne toks jau baisus velnias?

komentarų yra lygiai 28

 1. šiaip

  kiek man teko susidurt – VMI asmens pajamas skaičiuoja pagal bendrą rezultatą.

  todėl banko atsakymas:

  “iš jūsų ataskaitos matyti, kad pelningų operacijų turite beveik 8 EUR, nuostolingų apie -150 EUR. Bendras veiklos rezultatas -142 EUR. Jeigu nėra individualios veiklos, mokėsite 15 proc. nuo 8 EUR.”

  yra totali nesąmonė..

  pats asmeniškai turėjau nemažų įplaukų, bet išrašais pagrindžiau, kad tos įplaukos gautos už VP pirktus prieš metus ir parduota su nuostoliu. mokėjau GPM tik nuo PELNO.

  galų gale – jei baisu šiemet mokėti GPM – galima gruodžio pabaigoje nusipirkti obligacijų už “pelno” sumą. ir taip kelti pelną vis į kitus metus.

  • Pakomentuokit prašau plačiau – ar obligacijų pirkimas aktualus jau besiverčiantiems ind. veikla bei dar tik nujaučiantiems, kad jie bus priskirti šiai kategorijai? Ar taip tiesiog galima “susimažinti” pelną iš prekybos akcijomis? Gal kas žinote, jei išvestiniais instrumentais neprekiauju per tą platformą, bet turiu pelno iš lietuviškų akcijų išlaikytų trumpiau negu 1 metai) VMI irgi turi pagrindo įtarti besiverčiant ind.veikla?

 2. kritikas

  “iš jūsų ataskaitos matyti, kad pelningų operacijų turite beveik 8 EUR, nuostolingų apie -150 EUR. Bendras veiklos rezultatas -142 EUR. Jeigu nėra individualios veiklos, mokėsite 15 proc. nuo 8 EUR.”

  Na dėl šito galiu pasakyti yra gryna nesąmonė, kad ir turėjus minusą(bendrą) nereikėjo mokėti jokio GPM. Jis yra mokamas tik gavus pelną. O šiuo atveju, kaip nurodyta citatoje pelno nėra. :)

  “o bendra mokesčių našta sudarytų daugiau kaip 36 proc.”

  Niekaip nepavyksta iš kur gauti 36 proc. Gaunu ~31% visų mokesčių indv. neatskaitant 30% išlaidų. Kad ir paimkime pvz.:

  Pelnas per metus yra 20k litų.
  PSD=(20k/2)*9%=900 Lt; Sodrai=10k*28,5%=2850 Lt; GPM=(20k-900-2850)*15%=2437,5 Lt
  Iš viso yra 6187,5 Lt. Visą mokesčių dalis nuo pelno sudarys ~31%.

 3. emka

  Kokią platformą patartumėte naudotis, kad nebūtų traktuojama, kaip Individuali veikla?

  • sburinvest

   jei idomu, turiu pasiulyma su investiciniu projektu kur graza nuo 0.4% iki 0.6% per diena. Yra galimybe tureti sveicarijos banko kortele ir galesi grynint babkes negalvodamas apie VMI. Yra tik vienas minusas – depozitas turi buti 5000EUR(ji galesi panaudoti atidarius saskaita) ir inasas turi buti ne maziau 10 000$.
   Informacija sburinvest@gmail.com.

 4. kritikas

  tinka Lietuvoje esančių bankų platformos(ne dnb trader ir LHV, nes bus maržinės sąsk.). Dnb paprasta web platforma tinka yra ir kiti: UKB, SEB, ORion, Finasta, swed. Pagal savo poreikius(komisinius, funkcionalumą ir panašiai).
  Bet jei repuosi, prekiausi užsienio akcijomis, pardavinėsi skolintas akcijas, CFD, ETF, užsiimsi maržinę prekybą tai, bet kuriuo atveju vmi inv. veiklą pripaišys. Bet šiaip, jei per mėnesį padarysi daugiau nei 10 sandorių, tai jau esi laikomas treideriu(spekuliantu), nesvarbu kokią platformą beturėtum, kadangi nuolat prekiauji – tai VMI irgi gali indv. veiklą pripaišyti. Taip, kad nuo mokesčių taip toli nepabėgsi.

  • Donatas

   Gal nuoroda į įstatymą kasnors galite įmesti, kur parašyta, kas yra “traderis” ir kada investicijos pavirsta ” spekuliacijomi” ir reik mokėti kitokius mokesčius?

 5. emkai: super klausimas !!!!

  … kokį automobilį nusipirkti, kad nereikėtų laikytis kelių eismo taisyklių.
  Atsakymas: žaislinį.

  Todėl platforma turi būti DEMO. :).

  O jeigu rimtai: PSD, GPM ir sodra esant draustu ar valstybės lėšomis (studentas) ar darbdavio (darbuotojas) spekuliacijų atveju mokama NUO PELNO. tai parašyta aiškiai, vienareikšmiškai ir suprantamai netgi tik vidurinį nebaigtą turintiems 9-okams.
  http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000087478&tree_id=1000001564

  o pats fainumas yra tame, kad kuo didesnis pelnas, tuo santykinai mažiau mokesčių moki, nes tiek PSD tiek Sodros mokesčiai turi LUBAS – ir nuo 300kilolitų ir nuo 2 mln. pelno mokėsi 5054,40 Lt PSD ir 16005,60Lt sodros.

  regresinė pas mus mokesčių suistema,,,Praktiškai off-shore’as…

 6. ghoul

  O šiaip, nelabai suprantu, kur problema? Jei gaunamos pajamos, natūralu, kad reikia mokėti ir mokesčius. Principas, kai darbo pajamos apmokestinamos, o investicinės – ne man atrodo labai ydingas, jau vien dėl to, kad skatina imtis ne realų produktą (BVP) sukuriančios veiklos, o finansinių spekuliacijų.
  Apskritai teisingiausia būtų bendra tvarka ir vienodais tarifais apmokestinti visas asmens pajamas, nepriklausomai nuo jų šaltinio, vienintelė problema, kad tai gan sunkiai įgyvendinama dėl komplikuotos apskaitos ir kontrolės.

  • kritikas

   truputi galvok galvą, o ne dar kažkuo. Pagal tave išeina taip, kad perki, parduodi(gauni pajamas), ir vėl perki-parduodi(vėl pajamos), pelnas lieka tarkim 200lt taip susumavus gausi apyvarta ir nuo jos mokėti mokesčius ?! O pardavimas(ale pajamos) tavo minėtų atvejus ženkliai keleriopai didesnės. Ir iš pajamų(pardavimo) mokėsi GPM ir kt., kur logika?
   O investicinės pajamos yra uždirbtas pelnas. Šiuo atveju, pelnas = pajamos. Ir mokami visi priklausomi mokesčiai nuo pajamų(pelno).
   Kaip matau, neteisingai supratai.

   Problema – ta, kad neskiri kur pajamos, o – kur pelnas(investicinės pajamos).

   :)

   • ghoul

    Galvojimas galva paprastai duoda labai gerų rezultatų, jei remiamasi gerai patikrintais faktais, o ne „galva išgalvotomis“ fantazijomis. Mokant GPM egzistuoja toks dalykas kaip „leistini atskaitymai“, taigi, faktiškai GPM mokama ne nuo apyvartos, o nuo grynojo pelno. Būkite geri, pasiskaitykite įstatymus prieš rašydami savo įžvalgas.

 7. giedrius

  yra tokia patarlė “nemoki p..t, nereikia lyst”

 8. Vienas vargas su tokio tipo klientais, kaip pacituotoje susirašinėjimo ištraukoje. Dvelkia runkeliu, išmokusiu skaičiuoti pinigus.

  • Taip. Taip būtų paprasta, jei ne tie klientai….

  • sim

   o bankelio lygelis tai… kaip darzines, kur vien blondines mesla eda. labiausiai patiko banko “darbuotojo” raginimas/pasiulymas vykdyti nusikalstama veika: “Galų gale nedeklaruokite individualios veiklos, ir pažiūrėsite kas bus 2011 m. gegužę. VMI tikrai smarkiai nebaus.” beto sokiruoja totalus subordinacijos nebuvimas ir nesusivokimas, kad ne banko pimpalas kazkas tauzyti apie mokescius ir VMI. ar juolab reiksti savo nuomone, dalintis “patirtimi”. total kosmar!
   p.s. reiks ir man mokesciu klausimais su bankeliais pradeti konsultuotis.
   p.s.s. apsaugok dieve nuo tokiu banke dirbanciu kaimieciu. ivaizdis yra viskas, tik kad kaimas ne miestas, sudas ne sviestas… privaziuoja kaimieciu i vilniu, po metu kitu jie tokie kietuciukai. tik va beda is kaimo mergaite isvaryti galima, bet kaimo is mergaites niekaip.

 9. Andrius

  Na taip, pirmiausia investuotojus “baudžia” visais įmanomais mokesčiais, o paskui stebisi, kodėl Lietuvos gyventojai tokie neaktyvūs investavime ..

 10. Vasia

  Dovydai, geriau tu klientu nebutu :) Ir dirbt nereikia ir alga gautum!

 11. bst

  Gali ir nepatenkintas, gal ir klientas, bet chamas.
  “Kas cia pas jus per bankas ..visiski istizeliai .. pagal VMI dudele .. kokia nekalta mergele”
  Tipiskas litovskas chamavotas viarslynyks.

  • Neatspejai. Laisko autorius yra studentas, ir tai visiskai nekeicia esmes, kad kitiems klijuoti etiketes, yra tas pats kaip paciam savo isprusima viesai isstatyti.

   • bst

    Kaip sauki taip ir atsiliepia. Etikeciu siulyciau paieskot ir gerb. studento rasliavoj. Ir truputi etikos pradmenu pasiskaityt.

    P.S. Taip, esmes nekeicia.

 12. anoniminis bailys

  Na, jei uzsiimi individualia veikla, tai nuo pelno gali “atminusuoti” kuro islaidas, interneto islaidas, telefono islaidas, automobilio remonta, galu gale ta pacia kede ant kurios sedi. Deja su tam tikrais apribojimais, bet turint noro galima stipriai susimazinti pelno mokesti.

  Del sodros ir kitu nesamoniu tai cia jau problema pacios individualios veiklos savokos, kaip ji apibrezta istatymuose.

 13. Noreciau komentuotojus sugrazinti prie tekste paliestos temos. Tai banku suteikiamu paslaugu kokybe.

  Taip pat tekste kalbama apie PSD minalia imoka kuri yra 72 litai nepriklausomai ar gavai pelna. Ir taip pat nereikia pateikti pavyzdziu kur operuojama sumomis su 20K, o paskaiciuoti kiek reiks moketi nuo 150 euru mokesciu per metus.
  Is savo patirties galiu sakyti, kad minimalu PSD reikia moketi kartais, kaip aprasyta siame straipsnyje http://www.grant.lt/2010/09/24/psd-mokestis-skaiciuojamas-kartais/
  Aisku internete pasitaiko ir su detaliais paaiskinimais http://www.alfa.lt/straipsnis/10420108/?Dienorastis..individualios.veiklos.pradzia=2010-11-08_17-00 , bet neuzmirskite pasiskaityti komentaru :) Gali stipriai geguzes 3 diena nustebti.

 14. komentarai

  O čia tasai mokestis: http://rokiskis.popo.lt

 15. Teisingiau būtų pavadinti “Spekuliuojate? Vadinasi verčiatės individualia veikla.”, nes tokios veiklos esmė būtent ne investavimas, o spekuliavimas.

 16. AT

  Pats idiotiskiausias Premjero K. zingsnis po bemiegiu nakciu. Po ju pamate kaip individualios imomes uzsidaro, individualios veiklos verslo forma praktiskai lietuvoje isnyko. Iplauku i biudzeta efektas priesingas! Dabar Ukminas priverstas kurti naujas verslo formas, kad smulku versla atgaivintu. Tas gal nera blogai. Nors ir tie patys konservatoriai poste sedi, bet tarsi Aspirinas Lietuva nuo Premjero K. pagiriu gydo.

  Spekite, koks efektas bus po tokiu mokesciu uzdejimo ant investuotoju? Ogi visi prades vaikscioti su kokios nors konkurencines valstybes (ale Bermudu) banku Visa kortelemis, o Ukminas, vargsas, suks galva kaip sita versla vel sugrazinti i LT. O gerbiamas Premjeras K. vel ieskos naujo mokesciu padidinimo objekto, bet objetu po kiekvieno padidinimo kaskart liks vis maziau ir maziau.

  Negana to kad musu bankai besaikius tarpininkavimo mokescius ima, dar ir valstybe nutare neatsilikti.

  Supraskime teisingai, daznas investuotojas, o ypac ilgalaikis tikrai nera linkes slepti mokesciu, ar nenori Lietuvos tarpinikams duoti uzdirbti, taciau kai apetitas pradeda skirtis kartais, tuomet patriotizmas isgaruoja. Turetu gerbiamas Premjeras K. ir kiti suvokti kad sitas verslas virtualus, jis ypatingai lengvai persikelia i kita, malonesne mokestine aplinka.

 17. Keli pastebejimai:
  1. Mano galva studentas tikrai pakankamai naglus laiskus siunte.
  2. Aiskintis kokius mokescius reikia moketi nuo 150 eu. tiek pelno, tiek nuostolio nera prasmes, cia problema yra ne mokesciu dydis, o uzdarbio dydis.
  3. Jei nepatinka Kubiliaus mokesciai Lietuvoje, registruokit imone Anglijoje, ar Airijoje, idarbinkit save ten, ir turesit 20 000 lt./ metini NPD, o nuo likusi suma bus apmokestinta pagal vietinius istatymus. Imones registravimas per kontora ~500-1000 lt. Metine buhalterija ~1000 lt. (As ne mokesciu konsultantas, taigi cia pateikta tik mano nuomone)
  4. Su visa pagarba commonsense.lt(be cinizmo), kam rasyti apie tai ko negalima pakeisti? Jums mazai blogu naujienu? Pasiulykit kazkoki sprendima, idekit biurokratu, atsakingu organizaciju el. pastus, telefonus. Mes skaitytojai pasiusim jiems laisku, paskambinesim. Nera spaudimo – nera pasikeitimu.

  • admin

   4. Rašyti reikia tam, kad informuoti žmones. Aš gruodžio 5d. buvau susitaręs dėl DnB NORD Trade sutarties pasirašymo. Pasirašymą atidėjau neribotam laikui. Ačiū šiam blog’ui už informaciją ir už už tuos netikėtus mokesčius kurių man nereiks sumokėt. Tikiuosi nuo sutaupytų pinigų nereiks sumokėt mokesčių ar ne? :)

 18. Netyčia radau gera paaiškinimą Bodo Schafer’io knygoje “Gerovė be streso”. Taip ir vadinasi “Supraskite, kada investuojate, o kada spekuliuojate”
  “Investuotojas gauna pelno tuomet, kai perka, o ne kai parduoda. Spekuliantas negali pasipelnyti tol, kol sėkmingai neparduoda.
  Investavus nuo pat pradžių reguliariai gaunama investicinė grąža. Jei jos negaunate, galbūt tik pasidėjote savo pinigus, bet neinvestavote. Investuotojai iš savo investicijų reguliariai gauna pinigų. Tas, kuris pačiupinėja pinigus tik tada, kai parduoda, yra ne investuotojas, o spekuliantas.”

  Paaiškinimas siejasi su GPM įstatymo nuostatomis, kas yra individuali veikla.
  Nežinau tiksliai ką daro spekuliantas-prekiautojas Trade platformoje, bet numanau, kad ieško pelningų sandorių, stebi, analizuoja reitingus, perka-parduoda, tai yra kažką tikrai VEIKIA.
  Tai kodėl jis neturėtų mokėti mokesčių nuo savo veiklos, a?

Jūsų komentaras