Ryklys 2010 – finalas

Greičiausiai pavargau nuo spekuliavimo (ankstesni įspūdžiai čia, čia ir čia), todėl nebuvo labai daug įspūdžių. Gal tik tiek, kad eilinį kartą teko įsitikinti, kad visas pasaulis – tai ne JAV. Tik antradienį supratau, kad JAV laiko tai nepasuko, ir todėl mano pirmi pirkimai atnešė tik minusą. Kažkaip spekuliavimą akcijomis aš pradėjau vadinti nuostoliavimu. O ir prieš paskutinę dieną pasikeitęs dolerio kursas dar nubraukė 300 EUR. Todėl nelabai tikėjausi pabaigti žaidimą su pliusu. Bet pliusas buvo, cieli 142 eurai. Jeigu skaičiuotume, kad buvo žaidžiama su 30 tūkstančių eurų, tai grąža bus 0.47%. Visai neseniai tiek duodavo bankai už terminuotą indėlį. Tik rizika visai kita.

Kadangi neturiu ką daugiau pasakoti, imsiuosi skaičių.

Iš viso žaidime dalyvavo 1932 dalyvis. Pakankamai daug, kad būtų galima pabandyti padaryti kokius nors statistinius tyrimus. Taigi žaidėjams buvo išdalinta 57.960 mln. EUR. Kai žaidimas buvo užbaigtas, dalyviai disponavo tik 58.276 mln. EUR. Grąža sudarė 0.55%. Reiškia, mano vidurkis mažesnis negu bendras visų žaidėjų. Įdomu ar šį faktą galima būtų panaudoti prieš susidariusi mitą, kad biržoje galima uždirbti masines babkes?

Dar vienas įdomus faktas, kad 990 dalyvių jau uždirbo daugiau, negu gavo. Tipo gavosi, kad 51.2% kažką uždirbo. Tas vienas procentas turbūt nieko nereiškia, nors jeigu ir realioje rinkoje būtų toks pats santykis, tada tai paaiškintų, kodėl vidutiniškai yra visai mažas prieaugis. Bet ar tikrai mažas? Rinka per tą laikotarpį paaugo 7% pagal NASDAQ  (^IXIC). Jooo, reikėjo investuoti, o ne spekuliuoti. Tiesiog pirkti indekso akcijas ir bučiau uždirbęs gerokai daugiau. Bet tokių gudrių buvo tik vienetai.

Užtat yra kiti skaičiai, kurie jau veržia susimąstyti. Nors aš ir nebuvau labai aktyvus spekuliantas bet sugebėjau padaryti pirkimo-pardavimo operacijomis milijono USD apyvartą. Ir komisiniams išleidau 1.000 USD. Gaila, nesigauna greitai paskaičiuoti, kiek dar dėl kurso svyravimų praradau arba išlošiau. Bet išvada peršasi pati. Geriausia spekuliuojant biržoje būti tarpininku. Rizika minimali ir vien tik pliusai.

Taigi ką man davė šis žaidimas? Galima išlikti prie savų žaidžiant biržoje. Bet tai sunku ir reikia skirti nors 4 valandas per dieną. Labai lengva per pusvalandį viską prarasti, o, va, atgauti labai sunku. Komisiniai drastiškai mažiną pelną. Ir atsirado supratimas, kad biržoje pats nespekuliuosiu. Bet tai nereiškia, kad neužsiimsiu ilgalaikiu investavimu.

Ar dalyvausiu žaidime kitais metais? Tikriausiai taip. Vien tam, kad įsitikinčiau, kad nėra stebuklingo sprendimo greitai pralobti biržoje. O jeigu jie yra, tai – neetiški. Nors viltis lieka.

komentarų yra lygiai 5

 1. piranija

  aš likau patenkintas savo užimta 390 vieta. Juolab, kad iki tol neturėjau visiškai jokios patirties tokio tipo investavime. Mano tikslas buvo palyginti kaip skirsis rezultatas jei ne spekuliuosiu, o investuosiu. Pasirinkau 8 įmones, kurios mano manymu turėjo potencialą kilti. Eigoje 2 pozicijas pardaviau ir papildžiau jau esamų kiekį. Tuo pat metu investavau realiai OMXV į keturias pozicijas. Tiklas – po metų turėti tarp 10 ir 20 proc. prieaugį. Ateitis parodys koks iš manęs ryklys ar tik maža piranija…

  • Va va panasu, kas investuoja gali gauti didesnia graza, negu spekuliuojant. Laikas yra kritinis elementas.

 2. Eziukas

  Cia jau kaip seksis. Jokiam zaidime neesu dalyvaves, bet per pastaruosius 3 metus mazesnio “prispekuliavimo” kaip 15% neturejau. Faktas, kad rizika prarasti buvo didesne. Tam tikrais laikotarpiais budavo i -50% portfelio. Bet paemus uz metus, visada smagus rezultatas :)

  • Nu metu begyje ir man buvo tokiu situaciju. O va menesio begyje 50% atgauti jau yra problematiska. Tada tenka spekuliuoti, o tai jau loterija.

 3. pro

  kaip jau minejau kazkuriame senesniame poste – islosi tik is “investicinio spekuliavimo” ( reiktu uzpatentuoti savoka )
  “buy when blood is running in the streets”
  sakytum mazai veiksmo ? bet per metus gali padaryti viena-du-tris sekmingus uzsipirkimus kurie needa daug laiko ir nervu. O per likusi laisva laika gali analizuoti sekmingas kompanijas ir ruostis apsipirkimui. Panasiai kaip amerikietiski SEILAI – lauki metus laiko ir matuojiesi drabuzius, renkiesi daigtus kol prasides nuolaidu metas :)

Jūsų komentaras