Ryklys 2010 – trečioji savaitė

Savaitė prasidėjo motyvuojančiai. Kas pamena, jau turėjau 1.000 EUR nuostolį ir pačiu pirmu sandėriu šį nuostolį padidinau iki 1.500 EUR.

O dabar truputį paverkšlensiu. Buvau išsirinkęs 6 akcijas. Deja, pirmomis dviem neleido prekiauti, o, va, trečia ir buvo ta geriausioji. Ir ji vienintelė sugebėjo nukristi. Taigi fiksavau nuostolį ir pirkau kitą pagal sąrašą.

Man tai dienai emocijų užteko, bet aš dar nežinojau, kas manęs laukia kitą dieną. Ne veltui liaudis sako, kad visada gali būti blogiau. Taigi kitą dieną aš gaunu papildomą 1000 EUR porciją ir pasirenku, kur investuoti. Dabar turiu akcijų diversifikaciją, nors iki to laiko viską sudėdavau į vieną poziciją. Įsivaizduokite mano reakciją, kai pamatau, kad pozicija su 1.000 EUR per valandą pakyla 10%, o pozicija su 20.000 eurų praranda 4%. Taigi priimu sprendimą viską permesti į augančią poziciją. Kol taip padarau, pozicija priauga dar 4% (čia per tą pusvalandį, kol pardaviau vieną poziciją ir nusipirkau antrą).

O tolimesnį vaizdelį skaitytojai jau gali atspėti. Pozicija, į kurią viską permečiau, pradėjo kristi, o toji, iš kurios išėjau, pradėjo kilti. Jeigu nieko nebūčiau keitęs, tai kitą dieną būčiau galėjęs drąsiai fiksuoti didesnį negu 2.000 EUR pelną.

Blogam šokėjui kiaušiniai trukdo, o kas man trukdė tiesiog nieko nedaryti? Turbūt du velniukai: godumas ir baimė. Kai kalbame apie didvyriškus poelgius, mes niekada nepasiduosime godumui ir neprisipažinsime, kad bijome. Bet kai yra aplinka, kad niekam blogo arba gero nepadarysime, mes pasiduodam savo emocijoms. Nes jeigu laimėtume, tai sakytume, kad intuicija, o jeigu pralošime, visada turėsime pasiaiškinimą, kad nelikimas arba koks velnias mane nešė į tas galeras.

Va, velnias mane ir nešė. Tai turbūt pati geriausia pamoka, kurią aš gavau, ir dar nesu tikras, kad išmokau. Sako, kad sumanus žmogus mokosi iš svetimų klaidų, pats iš savų, o kvailys iš viso nesimoko.

Prieš 4 metus grįžus namo teko labai nustebti, kai pamačiau, kad abiejų sunų abiejų rankų rodomieji pirštai pleistru apklijuoti. Klausiu auklės, kas atsitiko? Vyresnysis rado drožtuką, aišku įkišo pirštą ir pasuko. Skauda, sako, nesupratau, gal ne tą pirštą įkišau. Taigi pakartojo tą pati veiksmą ir su kitos rankos pirštu. Skauda, nepatiko, numetė drožtuką ir nuėjo pas auklę aiškintis, kodėl kraujas bėga. Tegul dabar sutaiso. Jaunesnysis pamatė, kad vyresniojo brolio žaislas guli ant žemės ir pakartojo tą pačią veiksmų seka. Pas auklę susidarė eilė. Na, nesigauna mokintis iš kitų klaidų, jeigu svetimos klaidos pačiam asmeniškai nesukelia emocijų. Ir nebandyk nušauti dviejų zuikių, ypač jeigu bandai juos pagauti tik dėl savo godumo arba baimės.

O likusi savaitės dalis jau niekuo ypatingu nepasižymėjo. Nusprendžiau laikytis plano ir pasinaudoti savo patarimu. Akcijos dažniausiai kyla, iki kol Amerikoje prasideda pietus. Taigi mūsų laiku apie 19 valandą. Reiškia, reikia pirkti maždaug tarp 17 ir 18 valandos, o prieš 19 valandą parduoti. Geriausios akcijos yra tos, kurios skelbiasi, kad šiandien paskelbs finansinius pasiekimus. Jeigu norite sužaisti ruletę, galite poziciją uždaryti kitą dieną, kai tik atsidaro birža. Galite lengvai gauti 5% portfelio prieaugį. Naudodamasis šiais principais savaitę užbaigiau su visais 50 EUR pliusu. Taigi pagaliau aplenkiau tuos, kurie nieko nebūtų darę. Liko paskutinė savaitė ir reiks pabandyti paskutines idėjas spekuliuojant akcijomis.

Per savaitę buvo prigooglinta daug informacijos, gal kas nors ir skaitytojams privers prie ūkio:

 • www.synergy-finance.com puslapis, kuris rašo lietuviškai apie akcijas. Yra keletas straipsnių, kurie suteikia peno pamąstymams;
 • barchart yra akcijų screeneris, kurį galima lengvai prisitaikyti savo strategijai. Būtent jis ir padėjo man savaitę užbaigti su pliusu. Nors tas pliusas ir labai mažas. Kai turėjau 10.000 EUR ir praradau 1.000 EUR, tai buvo apie 10%. Dabar, kai jau atsiauginau tą patį 1.000 EUR, tai jau nuo 25.000 eurų sumos. Na, net nėra 5%.
 • Atsisiunčiau knyga “The complete guide to day trading”. Turinys patiko, ypač kur kalbama apie klaidas. Nes galiu jau savo pavyzdžiais iliustruoti, bet tikriausiai baigsiu skaityti jau pasibaigus žaidimui. Užtat užbaigsiu „Nuogas biržos prekeivis“, nes grafikai jau dabar sukelia emocijas ir pradedi ne tik suprasti, bet ir jausti, ką autorius norėjo pasakyti.

Bet kokiu atveju visiems, kurie prisijungė prie žaidimo, linkiu paskutinę savaitę fiksuoti vien tik pelnus!

komentarų yra lygiai 6

 1. Prasalaitis

  Nevveltui -> Neveltui

 2. Čia kaip taip posakyje… Neturėjo boba vargo, nusipirko … :)

  O šiaip guostis gali – nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.. :)

  Linkim ir lauksim to gero..

 3. O kaip dėl tokio filosofinio požiūrio apie žaidimus biržose:

  “Numatyti, kuri akcija kils arba leisis iš empirinių duomenų yra tas pats kas numatyti kokie tiksliai orai bus klausiant boružės ant piršto. Ar nevertėtų “pasiknaisioti” duomenų išeigoje, t.y. realias ir objektyvias priežastis dėl kurių akcijos kils arba leisis. Gal būt problema tik tame, kad tą informaciją pasiekti labai sunku ir net nelabai aišku kur ieškoti?”

 4. Bet kurios matematinės statistikos ir prognozės tikslios tik tiek kiek tikslūs įeinantys duomenys ir dar priklauso nuo jų kiekio…

  Ne veltui šitas dalykas ir užvardintas kaip “žaidimas” :) Taip vadina investavimą ir nemažai mano pažystamų kurie tuo užsiima. “žaidžiam biržoje” :)

 5. don

  tamstele, uzsiimi kazkokiu marazmu, net nezinau kaip tai pavadint, bet tikrai ne spekuliavimu. Jei nori tuo uzsiimti realiai turi is esmes viska pakeisti o pirmiausia savo mastyma.

  • Pasiulymas puikus ir isamus. Mastyma pakeiciau, liko tik marazmas.

Jūsų komentaras