Sveikatos priežiūros mitas arba politikų sąžinės testas

Nuo senų laikų mes žinome, kad nemokamas sūris būna tik pelėkautuose, tačiau patys labai aktyviai reikalaujame visokių nemokamų dalykų iš valstybės. Ir tokiu būdų susidaro įspūdis, kad yra kai kurios sferos, kur mums kažkas PRIVALO kažką duoti NEMOKAMAI. O jeigu negauname nemokamai, tai jau priežastis piktintis.

Viena iš sferų, kur labai jau įprasta tikėtis nemokamų dalykų yra sveikatos priežiūros sistema. Nors visi juokaujame, kad nemokamai gydydamasis veltui gydaisi, bet visgi poliklinikoje paprašius už ką nors susimokėti, puolame piktintis, grasinti skundais ir skųstis. Ir mano manymu, visa tai dėl to, kad politikai palaiko NEMOKAMOS  sveikatos priežiūros mitą.

Pirmiausiai susitarkime, ką mes vadiname nemokama paslauga. Visai neseniai viena jaunimo grupė susiorganizavo stovyklą ir paprašė keleto verslininkų (manęs irgi) jiems paskaityti paskaitas. Tas paskaitas visi skaitėme (paslaugas teikėme) nemokamai. Arba pavasarį daug Lietuvos žmonių dalyvavo akcijoje “Darom”. Jei ir jūs ten dalyvavote, vadinasi, savo paslaugas suteikėte nemokamai.

Taigi tai yra nemokamos paslaugos. Tačiau ar sveikatos priežiūros paslaugos taip pat yra nemokamos? Nieko panašaus (tiesą pasakius, ir ačiū Dievui). Sveikatos priežiūros paslaugos kainuoja brangiai. Tai ir pastatai, tai ir įvairūs aparatai/įrengimai/prietaisai, tai ir medikamentai, instrumentai, reagentai bei dar visokiausi dalyk-entai. O kur dar šildymas, apšvietimas, ryšio paslaugos, kompiuteriai ir t. t?. Beje, reikėtų nepamiršti ir darbuotojų, juk jie negali būti gyvi vien šventa dvasia, jiems reikia valgyti, rengtis, kelti kvalifikaciją ir pan. Taigi, sveikatos priežiūra kainuoja labai daug. Tikiuosi dėl to nieks neprieštaraus.

Jeigu sveikatos priežiūros paslaugos kainuoja, vadinasi jos nėra nemokamos. Bet !.. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 53 straipsnis skelbia :

Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

Va čia ir kyla kazusas – juk net LR Konstitucijoje pavartotas terminas “nemokama medicinos pagalba”. Vadinasi, mus privalo gydyti nemokamai. Juk mes mokame mokesčius.

Dalis Lietuvos gyventojų iš tikrųjų moka mokesčius, ir todėl šis straipsnis taikomas būtent jiems: “Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus.” Aš manau, kad žodis laiduoja yra kertinis. Mano supratimu, tai reiškia, kad valstybė KOMPENSUOS tam tikrą sveikatos priežiūros kainos dalį.  Todėl reikia vadinti KOMPENSUOJAMA sveikatos priežiūra.

Koks skirtumas, nemokama ar kompensuojama? Gal kažkam ir ne didelis, tačiau mano manymu – esminis.

Pirma, tai sveikatos priežiūros darbuotojų darbas bus pradėtas vertinti. Nes nemokamas dalykas (darbas) nieko vertas.

Antra, jei kažkas kažką kompensuoja, tai labai normalu ir tikėtina, kad kompensuoja tik tam tikrą dalį iš visų paslaugų. Tokiu atveju būtų paprasčiau nustatyti kompensavimo ribas ir žmonėms/pacientams jas išaiškinti. Pvz.: kai mane kviečiasi kokia nors organizacija paskaityti paskaitą/pranešimą, tai dažniausiai kompensuoja kelionės bei apgyvendinimo išlaidas. Tačiau į šią kompensaciją naudojimasis viešbučio baru (ar mini baru) neįtraukiamas.

Beje, su vaistais jau sistema veikia – yra vaistų kompensuojama dalis ir nekompensuojama. Nori brandinių vaistų – primokėk, o, va, generikas gali būti ir 100% kompensuojamas.

O dabar susidaro problema, kai pacientai įsitikinę, kad jiems VISKAS priklauso nemokamai. Idealiame pasaulyje, galbūt tai ir įmanoma, tačiau mes gyvename realiame pasaulyje, kur viskas yra ribota (finansiniai ištekliai irgi), todėl valstybė negali VISKO kompensuoti. Ji kompensuoja tik dalį, būtiną minimumą (tikėkimės, kad tas minimumas yra pakankamas), tačiau jei nori daugiau – susimokėk. Ir ne daktarui į kišenę, bet į ligoninės kasą. Juk sveikatos priežiūros paslaugos nėra nemokamos. Nes su požiūriu VISKAS NEMOKAMAI galima prisigalvoti, kad ir karštų medicinos seselių paslaugos turi būti nemokamos, kaip gydymo dalis.

Ir nereikia apgaudinėt nei savęs, nei kitų. Bet pirmiausia – neapgaudinėkime savęs. Sakykime tiesą.

Mano manymu, pirmiausiai atsakomybę už teisybės sakymą turėtų prisiimti politikai ir valdininkai. Juk jie turi tribūną (ne tik Seimo, bet televizija, radijas, spauda…). Tačiau dauguma politikų neturi atsakomybės jausmo nei už šalies, nei už gyventojų ateitį. Jie ir toliau stengiasi palaikyti nemokamos sveikatos priežiūros mitą, kabindami tautai makaronusapie VISKĄ NEMOKAMAI. Juk reikia rinktis rinkėjų balsus dar vienai kadencijai, o po to – kaip nors…

Ta pati Sveikatos Apsaugos ministerija ir VLK turėtų aiškiai apibrėžti, kokią kiekvienos sveikatos priežiūros paslaugos apimtį ji kompensuoja, o kas yra papildomi pribumbasai, už kuriuos reikia susimokėt. Tačiau jie ne tik nenustato tokių dalykų, bet aktyviai palaiko VISKAS NEMOKAMAI mitą.

Kuris politikas pirmasis išdrįs viešai pasakyti, kad “nemokama sveikatos priežiūra numirė, tegyvuoja KOMPENSUOJAMOJI sveikatos priežiūra!”?

komentarų yra lygiai 33

 1. albis

  Manau reiketu dar truputeli patikslinti – sveikatos apsauga ne nemokama, o – “teikimo momentu nemokama”. Jau uz ja esame susimokeje – mokesciais; o realizuojama – draudimo principu.
  Kaip ir kiekvienos draudimo rusies atveju – draudimo esme – apsisaugoti nuo netiketu ir neplanuotu dideliu islaidu, taip ir sveikatos draudimo atveju – ivykus nelaimei – patys visko greitai neissimoketumeme.
  Na o Konstitucijos straipsni visgi reiketu paredaguoti, ir mano manymu yrasyti – “sveikatos paslaugos teikimo momentu – nemokama”

 2. Žodis “laiduoti” reiškia “garantuoti, užtikrinti” (galite pasitikslinti žodyne – aš taip radau). Taigi, aš manau, kad pagal įstatymą, valstybė turi garantuotai suteikti žmonėms, kurie moka privalomąj draudimą, sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas, be reikalavimo pacientui apmokėti. Čia turi įeiti tos paslaugos (ir medžiagos, reikalingos paslaugoms suteikti), kurios būtinos žmogaus normalioms gyvenimo funkcijoms ir sveikatai užtikrinti (kitaip sakant, atstatyti sveikatos buklei į tą, kuri buvo iki susirgimo).

  Apsurdas iš paciento reikalauti pinigų už gydymo medžiagas, kuris visą laiką mokėjo privalomąj draudimą tam, kad netikėtai sutrikus sveikatai, būtų ramus dėl gydymo, jei tuo metu neturėtų pinigų.

  Negalima staiga taip paimti ir sugalvoti reikalauti pinigų ar jų dalies už gydymą, juk įstatymas atgal negalioja, ir pvz jei aš būčiau prieš kiek tai metų žinojęs, kad iš manęs vistiek prašis susimokėti nors mokėjau PSD, tai aš to PSD būčiau visai nemokėjęs valstybei o kaupęs galbūt pats ar kokioje privačioje struktūroje kuri dabar padengtų tas išlaidas.

  • Ar sutinkate, kad už VISKĄ kompensuoti neprivalo ?
   Nes (kaip aš supratau) Jūsų klausimai apie tai, kiek privalo kompensuoti – t.y. kas yra būtinos paslaugos. Pvz palata – būtina sąlyga. Tačiau – ar būtinai ji privalo būti vienvietė ? Ar visgi už papildomą komfortą pacientas privalo damokėti ?

  • “valstybė turi garantuotai suteikti žmonėms, kurie moka privalomąji draudimą” – apie kokias paslaugas cia kalbate, nes yra tokia savoka, kaip “butinoji pagalba” ir ji teikiama visai neprikausomai nuo to moki tu koki nors draudima, ar ne. Ir jei koks bomzelis prisgeres odekolono per metus papuola po 10-20 kartu i reanimacija, tai uz kiekviena jo gydyma istaiga gauna is VLK nei daug nei mazai, po 2000 lt.

   Labai patinka autoriaus straipsnis, nes pagaliau ir ne medikai pradeda sneketi apie tai, kad “karalius nuogas”. Juk “nemokama” medicinia yra pati brangiausia, nes visi delsia pagaliau imti ir suskaiciuoti, kiek ir kas kainuoja. Visi zino, kiek % nuo BVP skiriama sveikatai ir kiek “reikia” duoti daktarui, kad nenugydytu. Taciau nera prieinamu jokiu paviesintu suprantama forma pateiktu duomenu apie tai, kiek buvo gydoma bomzu, kiek sienu istinkuota, kiek kompensuojamiems vaistams skirta pinigu, kiek ismoketa algoms. Kol situ duomenu nera, neimanoma kalbeti apie sistemos efektyvuma. Nes net ir pateikus naujausias ir pazangiausias rekomendacijas (kaip antai 2002m. svedu rekomendacijos ar 2008m psichikos sveikatos strategija), jos tiesiog atsigula i stalcius ir laukia. Laukia, kol pasibaigs “reforma”, idant galima butu is esmes pagerinti sistema.

 3. mod

  Oj, gerbiamasis, be reikalo kisat trigrasi i tema, kur, kaip matyti, ne per daugiausiai gaudotes.. Pirmiausia tai nesuprantama, kaip galite ignoruoti fakta, jog kiekvienas dirbantis moka socialinio draudimo imokas? Taigi, nereikia niekinti zmoniu, kurie nenori antra karta moketi uz sveikatos apsauga. Na, o meginimo “aiskinti” konstitucija net nekomentuosiu, tiesiog kaip replika uzdesiu sia sypsenele – :)

  • O kur aš sakiau, kad valstybė neprivalo būtinų dalykų kompensuoti ?
   Gal prieš kaltinant nesigaudymu, reiktų perskaityti tekstą :)

 4. mod

  P.s. del sito: “Ta pati Sveikatos Apsaugos ministerija ir VLK turėtų aiškiai apibrėžti, kokią kiekvienos sveikatos priežiūros paslaugos apimtį ji kompensuoja, o kas yra papildomi pribumbasai, už kuriuos reikia susimokėt. Tačiau jie ne tik nenustato tokių dalykų, bet aktyviai palaiko VISKAS NEMOKAMAI mitą.”

  Yra nustatyta ;]

  • Kadangi Jūs taip gerai viską žinote, pasakykite kur man rasti, tą apibrėžimą. Nes aš neradau. Būsiu dėkingas.

 5. pasipildysiu, kad manau, jog kaip ir su vaistais taip ir su gydymo paslaugom ir medžiagom, valstybė turi suteikti ta “generic” aptarnavimo lygį be reikalavimo sumokėti, tiems, kurie moka PSD mokas. Pacientui nesvarbu, ar ten eįeis “seselių paslaugos” ar ne, bet svarbu, kad medicinos sistema jai įmanomais būdais turi pilnai atstatyti žmogaus sveikatos būkle, o ne prašyti už kažkokią dalį mokėti, antraip ten ko nors nedadarys…

  • Karvė

   Įrašą bent jau skaitei?

 6. Eina na… farmacija, tegyvuoja liaudies medicina, o ir traumatologija! ;]

 7. azartas

  >“Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus.” … Mano supratimu, tai reiškia, kad valstybė KOMPENSUOS tam tikrą sveikatos priežiūros kainos dalį.

  O gal štai mano supratimu tai reiškia, kad kompensuos VISĄ, o ne tam tikrą kainos dalį. Nes konstitucijoje nematau parašyta apie dalis.
  Ir jei jau kalbam apie dalis, tai gal valstybė “biedna” ir kompensuos tik 2%? O aš kas mėnesį mokėsiu PSD ir reikalui esant primokėsiu likusius 98%. Ir taip toliau pateorizuoti galima…
  Šiaip akivaizdu, kad mūsų (ne)sveikatos apsauga šlubuoja… abiem kojom… na, kaip ir visos kitos sritys, nieko naujo :)

  • Dėkui už komentarą, nes tai tik patvirtino šio įrašo svarbą. Juk taip mąstančių yra dauguma. Ir dėl to kyla problemos, nes VISKAS yra toks “konkretus” žodis…

 8. Ru

  Kas neaisku ?
  Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

  Taigi, nustatoma nemokamos pagalbos teikimo tvarka. Valstybinese istaigose. Sis istatymas nenustato MOKAMOS pagalbos teikimo tvarkos, kuri taipogi gali buti teikiama. Ir taipogi valstybinese istaigose.

  Nemokama medicinos pagalba yra teikiama VISOSE medicinos istaigose, tik tam tikrose ribose t.y. BUTINOJI medicinos pagalba.

 9. Tiesiog

  Tiesa pasakius, kuo toliau tuo dažniau pagalvoju apie tai, kad už viską mielai mokėčiau pati (turiu omeny ir pensiją sau ir sveikatos aps. ir visą kitą), tik tokiu atveju neturėčiau mokėti ir didesnės dalies mokesčių, nes juk juos skaičiuoja būtent šių sistemų poreikiu ir prisidengdami. Sutinku, kad reikia kažkokia mokesčių dalimi padėti tiems kas padėti sau negali, bet jei už visą kitą tenka mokėt du kartus – vieną kartą per mokesčius, o kitą kai vis tiek eini į privačią ligoninę, moki už mokslą ar supranti, kad jau tuoj tuoj turėsi pradėti atidedinėti ir pensiją ir tt- tai aš jaučiuosi kaip apgauta ir išmetusi pinigus į balą…

  • Adomas

   Tikra tiesa, tik viena problema – kaip minimaliai skausmingai pereiti nuo dabartinės pensijų draudimo sistemos prie savarankiško kaupimo? Kuo žmogus jaunesnis, tuo jam toks perėjimas atsilieptų mažiau, o labiausiai nukentėtų dabartiniai pensininkai, kurie mokėję įmokas visą gyvenimą liktų ant ledo. Su sveikatos priežiūra kiek paprasčiau.

 10. pow

  tai ne nemokamai mes gauname, gi mokame PSD. Viskas yra mokama, kartais ir dvigubai, kai paprašo į kišenę. Jau geriau pakeistų tą konstituciją ir parašytų, kad skubi pagalba nemokama, o visa kita – mokama :) Gal kokybė pagerėtų…

 11. lllll

  Atsipeikekit zmones viena dieną. Jeigu aš pvz PSD per metus sumoku 10 000 Lt. Pas šeimos gydytoja apsilankau maždaug 5 kartus per metus. Tai taip gaunasi kad viena konsultacija man kainuoja 2000 Lt ir dar papildomai susimoku užprofilaktinius tyrimus. Paslaugų kokybė taip pat labai abejotina, nes aš sau problemą (kompiuterio ir interneto pagalba) geriau nustatau nei dauguma daktarų. Tai ar ne perbrangiai už abejotinos kokybės paslaugą sumoku.

  Man žymiai būtų priimtinesnis variantas nemokėti PSD ir už visas med. paslaugas susimokėti realią kainą. Nes nereikia mulkinti žmonių, dauguma surinktų PSD skiriami ne gydytojų atlyginiams, vaistams ir įrangai, o išplovimui į suinteresuotų žmonių kišenes. Kiekvieną dieną iš mūsų vagia ir dauguma žmonių to nesupranta. Jeigu sutvarkius normaliai sąžiningai sistemą, surenkamų pinigų užtektų visoms nemokamoms paslaugoms ir dar atliktų.

  Tokie straipsniai tik prisideda prie visuomenės mulkinimo.

  • asta

   “nes aš sau problemą (kompiuterio ir interneto pagalba) geriau nustatau nei dauguma daktarų.”

   nuoširdžiai patariu keisti savo gydytojus, jei geriau nei jie diagnozuojate sau ligas. juolab, kad pas gydytoją lankotės net 5 kartus per metus. nejuokaukite su savo sveikata.

   • lllll

    As jeigu teisingai suprantu Jūsų komentaras yra niekinis. Nes diskusija yra ne apie mano sveikatą, o apie Sveikatos apsaugos sistemą. Lietuvoje gerų gydytojų yra vienetai ir pas juos patekti yra labai sunku. Man svarbiau, kad laiku būtų išrašytas reikalingas receptas blogo gydytojo, nei kad pas gerą aš laukčiau eilėje mėn. ir nuo paprasto gripo turėčiau keletą komplikacijų ir mėnesius gydyčiaus liginoninėj.

    Savo sveikatą aš vertinu labai už tai šalia tų 10 000 Lt mokesčių – dar apie 3000 Lt aš sumoku privatiems gydytojams ir tyrimams. I kurių viena konsultacija man kainuoja nuo 100 Lt iki 200 Lt. Bet kokybė su valstybinių įstaigų yra nepalyginima.

    Aš esu tas žmogus, kuris yra visiškai už PSD panaikinimą. Nebent jį palikti tik kokį 1-2 proc. nuo atlyginimo ir tada vissiškai nemokamai teikti pirmą privalomą med. pagalbą – kai nutinka nelaimės, yra staigūs susirgimai, kurie kelią pavojų sveikatai, skiepus, vaikų gydymą ir ligų profilaktiką.

    Aš niekada nesuprasiu, kodėl aš turiu mokėti už kažkokios pensininkės norą pasišnekėti su gydytoju, kuri visą gyvenimą valgė druską nerealiais kiekiais ir dabar nuo to skundžiasi ligomis. Pati kalta – tai tegul pati ir susimoka. Aišku tai grubus pvz. bet tokių situacijų yra labai daug.

    Aš taip pat niekaip nesuprantu, kaip aš sumokėdama tiek pinigų patenku pas apgailėtinus II lygmens daktarus į kažkokias poliklinikas, o ne tiesiai į santariškes. Kai aš noriu į ten pakliūti aš sumoku labai daug.

    • asta

     Lietuvos viena iš bėdų yra ta, kad visi yra visų galų meistrai. va Jūs įsivaizduojate, kad medicinoje gaudotės geriau nei kokie 90% žmonių, kurie gerus 10 metų mokėsi mediko amato.

     o Jūs bent jau įsivaizduojate, kiek Jums kainuotų, jei už viską reikėtų susimokėti pačiam? galiu užtikrinti, kad 10000 metams neužtektų (juolab, kad turite pretenzijų patekti pas aukščiausios klasės specialistus).

     nesakau, kad dabartinė Lietuvos gydymo sistema yra tobula, tačiau kalbos “už viską galiu susimokėti pats” rodo labai menką supratimą, kiek kai kurios paslaugos kainuoja. net tokioje socialinių garantijų neturinčioje šalyje kaip JAV, egzistuoja sveikatos draudimas, kadangi medicinos paslaugos yra pasakiškai brangios.

    • Zaratustras

     O gal ta pensininke (as) kuris rijo druska, tau tiese kelius, kuriais tu vazineji, state mokykla kur tavo vaikai lanko, ar tu manai kad pats gali ir kelio gabala, kuris tau reikalingas nusiteist, nemokedamas akczu, ir mokykla pasistatyt atskirai savo vaikams ir t.t. Tai gal nemokekim ir policijai is biudzeto, juk tai irgi socialine paslauga, tave apvogs suras vagi ir pateiks tau saskaita uz sunaudotas medziagas tyrimo metu… Juk pagal tavo logika yra zmoniu kurie savo automobilyje net signalizacijos neįsirengia, bet vagystes atveju uz nusikaltimo tyrima sumokam visi..

    • lllll

     Čia diskusija yra tik apie PSD, o ne apskritai mokesčių sistemą.

 12. Like.

 13. asta rašė:

  “o Jūs bent jau įsivaizduojate, kiek Jums kainuotų, jei už viską reikėtų susimokėti pačiam? galiu užtikrinti, kad 10000 metams neužtektų”

  Aš asmeniškai nematau jokio pagrindo manyti, kad Astos teiginys yra teisingas. Bet vardan diskusijos tarkim, kad jis teisingas, t.y. kad iš tiesų lllll gauna daugiau sveikatos apsaugos paslaugų nei kad už jas sumoka. Klausimas tada KAS ir KAIP už jas sumoka ir ar tai yra teisinga? Jei Asta nežino (ar nesupranta) kas ir kaip už jas sumoka – galiu paaiškinti. Valdžia grasindama fiziniu susidorojimu atima iš kitų žmonių pinigų ir jais apmoka už lllll gydymą. Ar tokie veiksmai teisingi, tikiuosi nuspręsi pati.

 14. azartas

  “va Jūs įsivaizduojate, kad medicinoje gaudotės geriau nei kokie 90% žmonių, kurie gerus 10 metų mokėsi mediko amato.”

  Keista, kaip aš čia patenku irgi pas tuos 10%, kurie 10 metų mokėsi, 30 metų dirbo ir nesugeba nieko protingo man pasakyti, tenka internete ieškotis informacijos. Gerai tik, kad pats pakankamai savim rūpinuosi ir netenka turėti daug reikalų su mūsų sveikatos apsaugos sistema.
  Šiaip gal reikėtų pasižiūrėti, kiek iš gydytojų yra jau gerokai senstelėję ir jų kvalifikacija kelia abejonių, o jauni randa geresnių alternatyvų, nei dirbti kokioj Balbieriškio poliklinikoj.

 15. Sakyčiau, kad autorius iškreipė citatos iš konstitucijos prasmę.

  ” Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.”
  “Va čia ir kyla kazusas – juk net LR Konstitucijoje pavartotas terminas “nemokama medicinos pagalba”. Vadinasi, mus privalo gydyti nemokamai. ”

  Pagal tokią logiką išeina, jei “Įstatymas nustato piliečiams priverstinio gydymo psichinėse ligoninėse tvarką.” (o koks nors tikrai nustato), tai “vadinasi, mus visus privalo gydyti psichinėse ligoninėse”? :)

  O šiaip tema aktuali, kaip ir daugelis kitų lėtinių valstybės problemų.

 16. Iraso autorius tikrai teisingai masto manau. taciau toks modelis butu imanomas, jei visi turetu privatu sveikatos draudima, kuo daugiau moki, tuo daugiau gauni. bet tiesa ta, kad, sakykime, mazesnio socialinio sluoksnio asmenims dazniausiai reikalinga medicinine pagalba. jei egzistuotu toks modelis, kuriame reiketu primoket, jie praktiskai negaletu sau leisti gydytis. Negaletu leisti susirgti, tai reiskia, reiketu imtis prevencijos, kuri SAM’ai dar tik gongais is vakaru gaudzia. Is esmes, jau seniai reiketu SAM pervadinti i Ligu gydymo ministerija, nes tokia politika, kuri yra dabar sveikatos tikrai nesaugo.
  bet sutikim ir tai, jog geriausia sveikatos politika yra ten, kur jos nera. o tai yra kur?….

  • Aš gi nesakiau, kiek valstybė turėtų kompensuoti. Manau kad kompensuojama medicina kaip tik būtų naudingesnė, nes ir dabar spec. sąlygas gauna ne paprasti mirtingieji… O tuomet jie turėtų susimokėti už tas spec. sąlygas.

   • pradziai uztektu pagalvoti kaip visa seseline medicinos ekonomika perkelti i vandens pavirsiu. IQ-Economist rugsejo numeryje geras straipsnis apie tai yra.

 17. Algirdas

  Mieli kolegos,
  kai kuriama buvo ši Konstitucinė dalis,atleiskite,nebuvome išprusę tiek nei teisėje nei vadyboje.Aplinkos sąlygos ir laikmetis reikalavo spresti greitai(nebuvo nei Konstitucijos nei konstitucinės teisės specialistų su kuriais galima konsultuotis).Tikslas buvo aiškus-susirgę turi gauti kvalifikuotą ir to metu(1989-92mm.) nemokamą kvalifikuotą medicinos pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose.Neturėjome sveikatos politikų ir mokslininkų,kurie,galėjo numatyti.kad po 20metų ši nuostata taps,kliūtimi…”mokamai”.

  Dėl klaipėdos universiteto ligoninės-ji reikalinga ir gali būti savarankiška,nes Klaipėdoje dirbantys medikai visais laikais buvo ir yra iniciatyvūs ir gali sukurti sveiką konkurenciją kitiems universitetams.

 18. […] ir akmenį pratašo, todėl nusprendžiau pratęsti “nemokamos medicinos” temą. Kai rašiau pirmąjį įrašą, buvau nusiteikęs sulaukti vos ne visuotinio pasmerkimo už nemokamos medicinos mirties […]

 19. perkraustymo paslaugos

  Dar 2010 buvo normaliai, vat dabar net med.apžiūra į darbą mokama…. O tuoj ir registracija pas gydytoją bus mokama…. Baisu

  • na ir banaliai jūs čia SEO mėginate daryti.

Jūsų komentaras