UAB “Kreditas5000” – šūdmaliai

Neseniai blogeris Rokiškis parašė, ką galvoja apie SEO.

Įsiskaitykite į paprastą dalyką, kurį skelbia ir patys Google atstovai: Google paieška veikia taip, kad atrinktų geriausius rezultatus pagal tokius kriterijus, kokiais vadovautųsi ir žmonės, atsirenkantys informaciją, kurios ieško. Tai reiškia, kad Google ieško ne tegų, o informacijos, kuri kiek įmanoma geriau atitiktų kriterijus.

Žodžiu, neišsiplečiant, paieškos monopolininkui google svarbiausia yra, įdomus saito turinys ar ne. Jei žmonės skaito (lanko) ir deda nuorodas (kiti tinklapiai ar tinklaraščiai) į tai, ką įdomaus perskaitė, tai ir google tuomet nusprendžia, kad tas turinys yra, akivaizdu, įdomus, ir kodėl gi neparodžius to turinio žmogeliui, kuris kaip tik kažką panašaus gūglina.

Pavyzdžiui, buvo laikas, kai į commonsense.lt daug lankytojų ateidavo tiesiog per paieškos raktažodžius, tokius kaip omnitel, statoil, adamkus, švyturys ir kt., nes google kažkodėl mus pastatydavo į TOP3, TOP4 poziciją. Su adamkus, kažkada žiūrėjau, tai stovėjom antroje vietoje tarp Vikipedijos ir www.adamkus.lt.  Dabar nukritom, nes gi nieko įdomaus apie Prezidentą nebeparašom. Užtat aukštai tupim su vilniaus savivaldybės administracija, nes gi neseniai juos paminėjom.

Tas pats yra ir su kitais tinklaraščiais, nieko naujo čia nepasakiau. Čia ateina žmonės, kuriuos iš tikrųjų domina atitinkamas turinys, ir dėl to mes galim nieko nežinoti apie SEO, juolab iš blogo neuždirbinėjam. Todėl apie SEO mes nieko ir nenusimanom.

Tačiau ką tik pamačiau, kad yra žmonės, kurie iš tiesų nusimano. Toliau aprašysiu ką tik pastebėtą būdą, kaip su “Verslo žinių” portalo pagalba galima apipypinti googlą.

Tarkime, kad esame kokia nors šūdų greitų kreditų firma, su pavadinimu UAB “Kreditas5000”.  Ir gyvenam iš dibilų ar šiaip žmonių su nelaime. Ir štai reikia kažkaip prasimušti pro tą googlą į viršų, bo tokių šūdų firmų esant tokiam nelaimėlių skaičiui yra baisiai daug. Ir tada mes pasamdom firmą “SEO Tyrimai”, kuri mus tuoj pastatys į google olimpą.

Ir tuomet “SEO Tyrimai” ištiria, kad gi vz.lt portalas turi tokį dalyką, kaip pranešimų spaudai įkėlimo funkciją, kur PR specialistai įmeta savo atstovaujamų firmų presrelyzus. Ten taipogi galima įmesti linkus ir beleką, ką leidžia HTML editorius. Naudinga paslauga firmoms, juolab nemokama (ačiū neskūpiems VŽ). Naudojasi bankai, mobilieji operatoriai, o taip pat ir smulkios firmos. Į sveikatą.

Ir štai “SEO Tyrimai” sugalvoja, kad davai mes įmesim kokį tai tekstą apie kokį tai šūdą UAB “Kreditas5000” vardu ir padėsime linką į jų saitą. Tuomet paspaudinėsim tą padėtą linką ir google galvos, kad čiagi patikimas portalas vz.lt parašė, palinkino, o be to dar ir žmonės pamaigė. Ir pyst tokiu būdu pakelsim “Kreditas5000” į viršų.

Kaip tarėm, taip padarėm. Tik problema: o tai ką rašyti apie šūdų firmą? Bet tam yra galvos ant pečių, greit randamas sprendimas:

2010-07-13 – Paskola gali padėti įgyvendinti svajonę

2010-07-09 – Greitos paskolos – kas, kur ir kaip?

2010-07-21 – Paskolos ir toliau populiarėja

2010-08-05 – Būsto kreditas

2010-08-10 – Paskolos studijų įmokai susimokėti – kas ir kaip?

Jei paskaitysit tas žinutes, pamatysite, kad tas neturi beveik nieko bendro su greitaisiais kreditais. Juolab nekvepia pranešimais spaudai. Linksmiausia – paskaitykit apie paskolas studijų įmokoms. Nuoroda ant ‘paskolos antrajam semestrui’ veda tiesiai į greitos paskolos SMS žinute firmos puslapėlį. Mieli studentai, gi turit po kelis ežius ar pildykus, pavarykit, a? (Sorry, nededu linkų, tegul į google viršų ropščiasi per VŽ galvą, ne mūsų.)

Ką gi, ne veltui sakoma, kad tu gali trumpą laiką apgaudinėti visus arba ilgą laiką apgaudinėti kažką vieną. Bet tu negali ilgą laiką apgaudinėti visų.

Antraštę užkaliau kaip kompensaciją už tą srautą, kuris papildomai susigeneruos per mano paistalus. Beje, dalį antraštės nusikopijavau nuo legendinio Karolio įrašo.

komentarų yra lygiai 36

 1. japonas

  su seotyrimais tai viskas aisku. jie nededa daug pastangu i turinio optimizavima, pasirenka lengva kelia – isorini optimizavima pagrista nuorodomis. greitai pakilsi rezultatuose, bet taip pat greitai ir krisi, uzteks viena diena vz.lt ismesti nuorodas, arba nofollow ikalti ir savo rezultatus matysi kaip savo ausis…

  Geda peleda.

 2. Lame

  pasakykit kas nors vz.lt, kad nofollow imestu nes matosi kad jie juodi lameriai siuo metu

 3. Paieškojau dar. Naudojasi ne tik VŽ:

  Diena.lt blogoferma: http://www.diena.lt/blogas/kreditas1/
  Delfi.lt blogoferma: http://tinyurl.com/38ndkda

  nice

 4. Darius

  Už tokis straipsnius mane ir veža commonsense.lt 😉

 5. pliusas

  Tai šitie Seo Tyrimai ir kitus savo klientus kiša į VŽ:

  UAB “Kinnarps” – http://vz.lt/straipsnis/2010/07/27/Pertvaros_biure__pigu_ir_efektyvu

  UAB Ivo ir ko – http://vz.lt/straipsnis/2010/06/11/Lova_ir_ciuzinys__gero_miego_pagrindas

  net įdomu pasidarė pabrouwsinti :)
  Ir kai kur uždeda , kad nesimatytų, kad linką uždėjo :)

  OPTIMIZATORIAI daro gėdą savo klientams

 6. Olegz

  O as galvoju, kodėl tiek nesamoningų pranešimų spaudai VZ.lt publikuoja pastaruoju metu… Taigi čia SEO optimizatoriai taškosi.

  Perėjau per kelis klientus:

  http://vz.lt/straipsnis/2010/05/04/Kam_reikalingos_valymo_paslaugos – UAB “ŠVAROS ARTELĖ“

  http://vz.lt/straipsnis/2010/02/04/Verslo_pardavimo_procesas – UAB IREC LT

  smagiai išdurinėja verslo žinias jau mažiausiai pusmetį :) Neaišku tik ar su klientų žinia, ar savarankiškai

 7. Jaunyla

  SEO optimizatoriai, gaunasi, yra lygu interneto šiukšlintojai.
  Grįš Seimas po atostogų galės imtis reguliuoti ir šią sritį 😀

 8. Patiko. Nežinojau.

 9. Įdomu keliems dabar pateikei idėją ir šiukšlių vž atsiras daugiau? :)

  • Manau, užtektų paprašyti varnelės prieš postinant pas juos tekstą, kad VŽ pasilieka teisę, pastebėję SEO optimizatorių šūdmaliavimą, užbaninti tą prekės ženklą visuose savo saituose dabar ir ateityje :)

 10. […] blogeris galvazmogupuosia commonsense.lt paskelbė įrašą UAB “Kreditas5000″ – šūdmaliai. Gale įdėjo nuorodą į 2008 metų Karolio “legendinį straipsnį” HANSABANKAS IR PAYPAL – […]

 11. lllll

  Bėkite nuo tokių žmonių kaip Seotyrimai kuo toliau. Nieko gero tikrai negausite, o tik išdurs.

 12. Arši kova greitųjų kreditų SEO reikaluose :>

  Detaliau patyrinėjus atrastumėt ne vieną tinklaraštį ar ale puslapiuką, kur visi linkai veda į tam tikras greitų kreditų bendroves.

 13. Savo susikurtuose saituose lai šiukšlina, kiek nori, bet kai dergia portalus, tai toks čia ir biznis.

 14. Pastebėjimas iš šalies

  Kaip teigia šio tinklaraščio taisyklės:

  1. Subjektyvumas – autoriai pasilieka teisę būti šališki sveiko proto atžvilgiu.
  2. Netolerancija – tinklaraštyje toleruojamos kitokios nuomonės, bet netoleruojamos kvailystės – šmeižtas, įžeidinėjimai, keiksmažodžiai ir kt. Panašaus turinio komentarai bus šalinami.

  Perskaičius straipsnį ir šio blogo taisykles kyla klausimas:

  Jei UAB “Kreditas 5000” yra “šūdų” firma, o visame straipsnyje nėra nei vieno argumento ar istorijos, kodėl gi ta firma (šūdas) tapo “šūdų” medalio turėtoja, kyla klausimas ar tik kažkam nebuvo užlipta ant skaudžios vietos perimant Google lankytojus į savo pusę? Bandau įžvelgti sveiką protą iš šalies, bet kažko čia trūksta, kažkas iki galo nepasakyta. Kaži ar nepasipils panašių straipsnių (“varymo” į vieną pusę) ir ateityje?

  • “kyla klausimas ar tik kažkam nebuvo užlipta ant skaudžios vietos perimant Google lankytojus į savo pusę?”
   :)))

   Jeigu galvojate, kad parašyti “pranešimą spaudai” į vz.lt apie studentų paskolas studijoms susimokėti, ir padėti linką ant ‘paskolos’ į https://www.kreditas5000.lt/lt/greitos-paskolos, nėra šūdinas reikalas, tai, matyt, tiesiog skiriasi mūsų nuomonės.

   ***
   Jei studentas po pirmo semestro nusprendžia, jog jam nebereikia paskolos antram semestrui, jis turi galimybę ją nutraukti – tereikia parašyti prašymą kredito įstaigai, kuri teikia paskolą.
   ***

   Tai gal pradėkim šiukšlinti ir kakoti ne tik internetuose, bet ir realybėje, tiesiog gatvėje, ir vadinkime tai SEO, KAKO ar dar kokiomis nors optimizacijomis.

 15. Dėl vz.lt cia jus ka pirma karta suzinojote, kad i vz galima skelbti ka nori? Taip jau yra 5 metus turbut. Ot naujiena atrado. Tiesa, common sence, tai matyt pasieme kredita is kredito5000, dabar negali atiduoti 😀

  • Bus naujiena, kai lietuviškieji portalai uždarys skyles SEO šiukšlintojams.

 16. Tadas

  Senai ta skylė buvo vz :) Jiems tai irgi naudinga nes formuoja turinį nors ir š. šiuo atveju 😀 Vargu ar vž uždarys šią landa, bet jeigu uždarytų yra daugybė kitų skylių. Tik nesupratau prie ko čia kredit 5K kai visas str. apie seotyrimus?

  • Nemanau, kad vz.lt ta skylė naudinga. Turėtų greitai paaiškėti, manau.

   Jei 5k pasakys, kad jie apie šitą SEO šiukšlinimą nieko nežinojo, ir kad juos “SEO tyrimai” išdūrė rašinėdami apie juos nesąmones savavališkai, tai antraštę tikrai pakeisiu.

 17. Snobas

  Jie šitą periodinį kakojimą vadina išoriniu optimizavimu :)

  Citata paimta iš čia

  Išorinio optimizavimo esmė – sukurti kuo daugiau nuorodų į Jūsų tinklapį, išoriniuose tinklapiuose. Sudėtingiausia šio proceso dalis – sukurti nuorodas su tiksliomis raktinėmis frazėmis, kurios vestų ne į pagrindinį Jūsų tinklapio puslapį, o į konkrečiai frazei paruoštą puslapį. Taip pat labai svarbu, kad nuorodos būtų iš svetainių susijusių su turiniu rašomu Jūsų svetainėje.

  Pvz.: Tarkim Jūsų tinklapyje yra puslapis: http://jusudomenas.lt/serviso-paslaugos/

  Jūsų tikslinis raktažodis yra “serviso paslaugos”, reiškia išoriniuose puslapiuose turi atsirasti nuoroda, kurios html kodas atrodytų štai taip:
  [skipped]

  Tai yra kokybiškos html nuorodos kodas. Kad ši nuoroda būtų dar kokybiškesnė, ji turi atsidurti autoritetą internete turinčiame puslapyje. Google puslapio autoritetui matuoti įvedė tokį parametrą, kaip PageRank. Kiekvienam puslapiui, kuris yra įtraukiamas į Google indeksą yra suteikiamas PageRank dydis, jis gali būti joks t.y. N/A arba nuo 0 iki 10. Realiai šis skaičius yra kiek kitoks, bet apie tai bus plačiau kalbama kitame straipsnyje.

  Taigi išorinio optimizavimo tikslas – sukurti kuo daugiau tikslingų nuorodų į Jūsų puslapius. Tam į pagalba pasitelkiama:

  Svetainių direktorijos;
  Paslaugų/prekių katalogas;
  Straipsnių direktorijos;
  Blogai;
  Forumai;
  Skelbimų portalai;
  Partnerių svetainės.


  Nuorodos į Jūsų svetainę turi būti kuriamas pastoviai.

  Nerekomenduojama iš karto sukurti atgalinių nuorodų visuose nuorodų šaltiniuose. Geriau tai daryti palaipsniui, laikui bėgant.

 18. xxl

  nemanau jog 5k nieko nežinojo. Paskaitykit tame jų šūdiname psl skyrelį “naudinga”. :)

 19. įvardinkim

  Tai remiantis vz.lt straisniais galima įvardinti didžiuosius SEO šiušklintojus:
  Martynas Jokubauskas (seotyrimai) ir Andrius Senkus (seopro) kažkaip tendencingai jų keliami kreditas5000 ir paskoliukas.

  Bet jie jums pasakytų, pažiūrėkit mūsų klientų pozicijas!

 20. a

  tai kad seotyrimai su p. martynu priešaky visus savo klientus taip kelia googlėj pagal reitingą 😀 ten matyt kitaip neišeina. prikuria daxren blogų apie vieną ir tą patį, turinio originalumo ar naudingumo nulis, o tada toliau daro darbelį. ir už tai dar čiūju geras babkes lupa :) o juk dar skalambija, kad dirba tik su srities lyderiais LOL 😀

 21. b

  Kažin jie toje savo “akademijoje” to ir moko, šiukšlinti internetą ir kelti š į viršų?

 22. ggg

  apsiverke vargsai blogeriai, kad kazkas is interneto sugeba pinigus uzdirbti :)

 23. #ta#

  Manau,kad šiuo pareiškimu žlugdote įmonės K5 reputaciją,naudojate nepagrįstus(nešvankius) šūkius.Siūlome nuimti paskelbtą šūkį,nes iš Jūsų parašyto straipsnio yra aišku,kad pretenzijos nukreiptos visai kitai organizacijai-SEO,o šmeižiate K5.
  Jeigu K5 įrodytų, kad dėl Jūsų skelbiamos informacijos nukentėjo finansiškai,galite
  sulaukti ieškinio dėl žalos atlyginimo už šmeižtą.
  O savo priešiškumą Seo reikškite tiksliniu adresu.

  • Jo, čia tiekėjas blogas, o Kreditas 5000 – balti ir pūkuoti ?
   Tai kodėl neišstojo su oficialiu pareiškimu, kad tai daroma be jų žinios, ir kad jie atsiriboja nuo tokių veiksmų ?

   • Man rodos, kad pagal įstatymus, prieš ieškinį pirma prašoma paneigimo. Tokio prašymo nesulaukėme.

   • #ta#

    Dabar supratau,kad esate už švarų internetą ir už švarą kovojate purvinais žodžiais.
    Perskaičiau Jūsų ir VZ staipsnį, paistalų “vėžimas” vienas ir kitas,tik kad VZ nieko nešmeižią,o Jūsų paistalai turi tikslą. Akivaizdu, kad veikiate K5 konkurentų užsakymu.

    • Aha, dar ir Mosado bei FSB užsakymu :)

 24. bigg

  Mazai cia jus ismanot apie seo, tokie dalykai yra praktiskai visiskas white hat jei kalbetume apie ilgamete pasaulio seo specialistu patirti. Press releasai su linkais, article submitinimai su linkais ir tt.. Cia vaiku zaidimai tik. Kokia 85% Seo veiksmu yra dar nesvaresni uz tokius. Juokingai is muses drambli padaret :)) Mokytis ir tobuleti :)

 25. seo paslaugos

  Dažnai žmonės maišo, kas yra SEO optimizacija, tai tikrai nėra nuorodų dėliojimas,. Tai vertingo turinio kūrimas ne paieškos sistemos, bet ir lankytojams. Na įsivaizduokite įmonė užsako seo paslaugas, svetainė iškeliamam, o pardavimų nėra, tai išeina, kad visi sumokėti pinigai už seo nuėjo veltui. todėl pirmiausia reikalinga tvarkyti svetainę, žiūrėint į klientą o tik paskui į paieškos sistemas.

 26. Domantas

  Jooo, dabar dirbu su SEO ir teko domėtis būtent “greitieji kreditai” rezultatasi. Ten tokių nesamonių pridaryta kad žiauru

 27. […] verta skaidrė. Su sąlyga, kad kažkada buvom užšokę ant vienos greitų kreditų firmos SEO […]

 28. Milda

  Visos SEO paslaugos http://www.goseo.lt

 29. gerb Jonai, o kodel tamstos IP itrauktas i SPAM lista ? http://programmer.lt/en/spam/?q=78.60.16.63

Jūsų komentaras