Klauso ir veikia

jigsaw_people

Nepraėjo nė metai nuo keleto straipsnių spaudoje, ir jau galima surasti žmonių, kurie mažai kalba, bet daug daro.

Taigi per šią savaite mane pasiekė du atvejai, kai vadovai, atrodo, padarė neįmanomus dalykus. Visu pirma „Biuro baldai rytoj“ – jie įsipareigoja baldus pristatyti per dvi dienas. Visi puls aiškinti, kad pas juos specifika, bet net ir tie, kurie neturi specifikos baldų gamyboje, geriausiu atveju, pagamina baldus per 4 savaites.

Ir kitas pavyzdys, apie kurį sužinojau, tai įmonė, pasikeitusi po konferencijos. Vadovai tiesiog nusprendė, kad būti kaip visiems, reiškia, turėti tokias pačias problemas,  kaip visi. Ir todėl nusprendė užsakymus vykdyti greičiau, ir užsakymų laiką sutrumpino nuo 28 dienų iki 8. Užsakymais nesiskundžia. Aišku, pas juos vėlgi specifika. Bet kažkaip jau gaunasi, kad visur kur tik nepažiūri, vien tik specifika.

Bet turbūt taip visada atrodys, nes yra 20% žmonių, kurie kalba, kaip darys. Yra 70%, kurie žiūri į tuos, kurie skelbiasi, kad darys, ir aiškins, kaip aniems nepasiseks. Ir yra 10% žmonių, kurie nekalba, o daro. Beje, jiems sekasi. Gal todėl taip sunku surasti gerus pavyzdžius, nes jų savininkai neturi laiko kalboms apie specifiką…

komentarų yra lygiai 4

  1. gato

    Na, šiaip jie čia stebuklų nesiūlo, per kelias dienas pristato tik vieną baldų liniją, kurios daugiau prisigamino ir laiko sandėliuose. Visa kita standartinė pristatymo trukmė- iki 4 sav. Tokiu principu dirba dauguma baldų parduotuvių, tik, deja, ne visos suvokia tai pristatyti kaip privalumą.

    • Nu sandeliuose tai tikrai nelaiko, nes net jeigu tik keli stalai, tai prasideda, kad reikia skirtingu ismatavimo, toliau desninis ar kairinis, ir dar pridek spalvos. Jau gausis, kad turi koki 50 variantu. O kai ateini pirkti biurui baldus, tai gali ramiai paimti kokiu 4 stalus. Tai, ka dabar visu variantus laikyti sandelyje ir taip panasiai kokius 200? Sprendimas tik vienas – moketi greitai gaminti. Nes realiai toks stalas, net jeigu ir neskubant gaminasi kokia valanda.

  2. Siandiena autobusu pravazavau pro baldu parduotuve kuri turejo skelbima kad nemokamai pristato jau kita diena

    • Visai neseniai, teko irgi su baldu pirkimu susidurti. Tai tikrai, jeigu sandelyje tai sekancia diena, bet jeigu reikia gaminti tai iki 3 savaiciu :(

Jūsų komentaras