Tinklaraštininkai primena, kur mėtosi pinigai

“Verslo žinios” šiandien paskutiniame puslapyje rašo apie netyčinę tinklaraštininkų iniciatyvą solidariai priminti Premjerui jo žodžius, iš kur galima paimti “3-4 milijardus litų”.

Straipsnyje paminėti dansu.lt, mes, ir darbasonline.lt. Gaila, kad netilpo į laikraštį nulis.lt, anarchistas.lt, dali.us, kuriuos iš straipsnio išstūmė “kita pusė” – Premjero atstovas spaudai ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovas.

Nežinau, kaip kiti tinklaraščiai, bet mes šią viešumo dozę norėtume išnaudoti. Yra didelė tikimybė, kad dalis VŽ skaitytojų, paskaitę minėtą straipsnį, šiandien į mūsų tinklaraštį užklydo pirmą kartą. Todėl mes norėtume, kad jūs pasiliktumėte.

Kodėl turėtumėte?

 • Čia, commonsense.lt,  buriasi labai įdomūs žmonės. Komentaruose. Mes jų nepažįstame, bet jie turi ką pasakyti apie tai, kaip uždirbti pinigus.
 • Apie pinigų uždirbimą rašome ir mes. Gamyba, distribucija, pardavimai – jokių teorinių paistalų ar copy-paste iš guru vadovėlių. Gyvų temų netrūks tol, kol tiesiogiai dirbsime su įvairiausio profilio įmonėmis Lietuvoje ir patys būsime vartotojai. Yra didelė tikimybė, kad susiduriate su panašiomis problemomis, laužote galvą, ieškote sprendimo. O mes tuo tarpu netyčia apie tai parašome čia. Pasitaiko.
 • Išsakome tai, ką jaučiame patys dirbdami Lietuvos rinkoje. Būna pasiūlymų ir valdžiai, tik ji nelabai klauso. Verslas turi geresnes ausis.
 • Nieko nereklamuojame (na, tik “Verslo klasę”), neproteguojame, nors pastaruoju metu ir gauname visokių pranešimų spaudai ir prašymų. Bet objektyvumo irgi nesivaikome, sakome, kaip mums atrodo. Objektyvumo ieškokite “Verslo žiniose”. Ten išklausomos visos pusės. Galbūt dėl to, kad popieriniame laikraštyje negalima komentuoti :)

Kodėl mes tai darome?

 • Norime, kad sveikas protas paplistų kuo plačiau po verslą (būtų gerai, jei ir po valdžią). Kuo jis bus populiaresnis, tuo lengviau verslo žmonės supras LEAN, 6Sigma, Apribojimų teorijos naudą ir mūsų, kaip konsultantų, galimybes padėti įmonėms uždirbti.
 • Mums tai patinka.

Kaip jūs galite pasilikti su commonsense.lt?

 • RSS. Lengviausia yra užsiprenumeruoti įrašų RSS. Jei naudojate naujausią “Microsoft Outlook”, ten galima numygti porą mygtukų ir įrašus gausite į programą. Jei naudojatės Apple, tai turbtūt ir RSS jau naudojatės :) Apie RSS naudą ir būdus juo naudotis trumpai-drūtai yra aprašęs vienastoks. Commonsense.lt srautas pasiekiamas adresu http://feeds.feedburner.com/commonsense/cSWC

  Kai užsiprenumeruosite, tą patį padarykite ir su dansu.lt, nulis.lt, urbokida.private.lt, racas.lt ir kt. Jei patiks, užsiprenumeruokite ir vertus dėmesio simasius.blogas.lt (teisingumo ministro tinklaraštis), kitukampu.blogspot.com (ūkio ministro tinklaraštis). www.kubilius.lt galite neprenumeruoti, nes Premjeras jau trys ketvirčiai nieko neparašo. Jau vėl žiema atėjo :)

  Manau, pagausite kablį ir atrasite dar daugybę įdomių tinklaraščių, kurie aukoja savo laisvą laiką (dažniausiai atimdami iš šeimos) vardan jūsų. Beje, per RSS galima skaityti netgi portalus, pavyzdžiui, balsas.lt, kuris karts nuo karto perpublikuoja ir mūsų įrašus.

 • El. paštu. Sekite šia nuoroda, įveskite savo el. pašto adresą ir kas rytą gausite mūsų įrašus į savo paštą. Žinoma, jei mes būsime ką nors parašę. Šiaip esame pakankamai užsiėmę, tai jei neturim ką, tai ir nerašom.
 • Tiesiog. Jūsų naršyklė turi “bookmark” arba “favorites” funkciją. Kartais padeda prisiminti patikusį tinklapį 😉

Pabaigoj grįžtu prie to, nuo ko pradėjau – VŽ ir A. Kubiliaus. Korespondentei paprašius mano komentaro, papasakojau tokią “istoriją”. Apie tikrus bachūrus, kurie savo mobiliakuose turi tik du mygtukus:

1. ответить

2. ответить за базар

Taigi dar kartelį spaudžiam antrąjį mygtuką:

Beje, netyčinė tinklaraštininkų akcija nesibaigė. Jei įsidėsite šį video į savo tinklaraščius, paremsite Vyriausybės veiksmus, kuriais ji skaidrina ir efektyvina viešuosius pirkimus. Suprantame, kaip tai sudėtinga, todėl ir remiame.

komentarų yra lygiai 8

 1. Sveikinu. Jei jau tinklastis i “didziaja” spauda islipo reiskia uzmynei tiksliai.

 2. Darius Damalakas

  Tikiuosi susilaukti iniciatyvios reakcijos iš valdžios žmonių pastebėjus tokią iniciatyvą. Pasidalinau linku facebooke

 3. audrius

  imeciau i gelzinis.lt

 4. Nu fainuoliai :} Ačiū ačiū :]

 5. […] solidarizuojamės su “Verslo žiniomis“, tinklaraščiais ir valdžia, kuri prašo padėti surasti laisvų […]

 6. […] kas tai sugebės net buvo žadėta nobelio premija. Bet kažkas žino kaip ją pasiimti, bet ar pasiims? Priedai Kaip valstybinė įmonė be priedų? Kadangi esu buvau “casual” darbuotojas […]

 7. vakar per Lietuvos radiją:

  SEB: tvarka viešuosiuose pirkimuose sutaupytų 3 mlrd. litų
  LR1 (Ryto garsai), 2009-10-15, aut. Alvyda Bajarūnaitė

  Ministrų kabinetas pritarė kitų metų valstybės biudžetui. Ekonomikos ekspertai vertindami 2010 metų Nacionalinį biudžetą nesutaria, ar būsimos išlaidos suplanuotos realistiškai, ar kitąmet turėtų būti dar labiau viskas mažinama.

  Pasak Gitano Nausėdos, SEB banko prezidento patarėjo, kitąmet vidaus rinka bus labai silpna, lūkesčiai prislėgti, nedarbo lygis aukštas. Tokiomis aplinkybės negalima tikėtis didelių įplaukų ir iš vartojimo mokesčių, kurių sudaro biudžeto pagrindą.

  Sakoma, kad jeigu pajamos dar įvertintos gana realistiškai, tai išlaidų sumažėjimas yra pernelyg mažas.

  “Mes jau buvome pateikę duomenis, kuriuose buvo nurodyta, kad antakį metų ketvirtį darbo užmokesčio fondas privačiame sektoriuje sumažėjo daugiau kaip 20 proc. Valstybės sektoriuje sumažėjimas buvo šiek tiek daugiau nei 2 proc. Šie skaičiai leidžia suvokti ir palyginti, kokiais mąstais prisitaiko prie krizės verslas ir valstybė. Neabejoju, kad šiais metasi darbo užmokesčio fondas privačiame sektoriuje sumažės dar daugiau, tuo tarpu valstybės sektoriuje darbo užmokestis mažės tik 10 proc.,” – sako Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas.

  Anot G.Nausėdos biudžetą gali išgelbėti ir susidorojimas su viešųjų pirkimų problema. Susidorojimas su korupcija šioje srityje leistų sutaupyti apie 3 mlrd. litų. Visgi, nuo rinkimų pradžios jokių konkrečių veiksmų šioje srityje nematyti, o ir kalbos nutilo.

  • Krescencijus :)

   Jeigu tiesa, ką sako Kirkilas (http://www.kirkilas.eu/mintys/pasiulymai-valdziai/50-kodl-akubilius-nepritaria-nacionalinio-komercinio-banko-steigimui), kad Kubilius klauso tik “nepriklausomų bankų ekspertų”, tai galimas daiktas, kad išgirs iš šitą Nausėdos frazę dėl viešųjų pirkimų.

   Šaunuolis Nausėda, jei savo įtaką šitai Vyriausybei išnaudos spausdamas dėl skaidrumo, bus Lietuvai padaręs bent vieną gerą darbą.

  • Balsas.lt dar papildė:

   „Mes visi žinome, koks klondaikas yra tie visi viešieji pirkimai ir kokią didelę kainą mes mokame už įvairiausius reikmenis, kai pirkėjas yra valstybė. Valstybei, kaip tokiam dideliam pirkėjui, turėtų būti didžiulės nuolaidos, tačiau susidaro įspūdis, kad perkama brangiau nei perka eiliniai pirkėjai“, – sako G. Nausėda.

 8. kestutis

  zinoma, reikia daugiau pasitiketi nauseda ir bankais, gal vel pigiu kreditu pametes
  😀

Jūsų komentaras