Vienas daiktas – 2 kainos?

jw_kainos

Ar galima tą pati produktą parduoti skirtingomis kainomis? “Žinoma, jei pirkėjas, perkantis brangiau, nežino apie mažesnę kainą”, – atsakys daugelis.

O ar galima parduoti tą patį produktą brangiau, jei pirkėjas žino apie mažesnę kainą ?

Aišku, kad galima. Kaip pavyzdys galėtų būti lietuviškas pasas.  Juk pats pasas nesiskiria, ar perki jį už 100, ar už 200 litų. Taip pat aviakompanijos tai daro – jei pirksi bilietą labai iš anksto, sumokėsi mažiau nei paskutinę dieną. Nesvarbu, kada (ir už kiek) nusipirkai bilietą, bet gausi tą patį lėktuvą, stiuardesę ir lakūną.

Bet minėtais atvejais, nors pats produktas buvo toks pats, tačiau visame pakete kažkas skyrėsi, todėl logiškai galima paaiškinti kainų skirtumą.

Tačiau savaitgalį susidūriau su atveju, kai parduotuvės lentynoje (RIMI) toks pats produktas pateikimas 2 skirtingomis kainomis (žr. foto). Kadangi alkoholio versle praleidau ne vienerius metus, tai esu įsitikinęs, kad vienintelis tų produktų skirtumas – barkodo numeris. Tiek litražas, tiek stiprumas visiškai vienodi. Net gamintojas tas pats (kitaip ir būti negali).

Nors kainos skirtumas labai nedidelis, kodėl tokiu atveju klientas rinksis (?) brangesnę prekę, tikrai nežinau. Bet atvejis įdomus.

komentarų yra lygiai 10

 1. lolas

  Paprasciausia klaida, neverta del to straipsnio rasyti, visiems pasitaiko.

  • Siunčiu pritarimą šiam komentarui.

 2. Klaida lentynoje ir kasos aparatuose ?

 3. skirtumas vistik yra. kairė – dešinė. na, ir suprantama, levakas pigesnis

 4. Produktas tas pats, bet iš skirtingų tiekėjų.

  • Gamintojas tas pats. Gal tik tarpininkas, kuris iveze i LT kitas, taciau argi tai turetu itakoti produkto kaina ? :)

   • pirkėjas kitas, ir pardavėjas kitas. gėrimas tas pats.

 5. Geras būdas sužinoti kaip pirkėjai vertina produkto kainą, ar jie tikrai ieško pigiau.

 6. :)

  He he, kiek pažįstu savo brolį, jis rinktųsi brangesnį daiktą :) Na nebent turėtų daug laiko ir nepatingėtų pastudijuoti etiketes, įsitikintų kad tikrai gamyba nėra iš skirtingų šalių ir t.t. O šiaip jis nusistatęs, kad pigesnė prekė matyt yra kažkuo blogesnė, ir dažniausiai perka brangiausią prekę jam priimtinos kainos ribose..
  Šiuo atveju juokinga, bet manau taip ir būtų :)

 7. Spam'as

  Man buvo panaši situacija, tik… Vienoje batų parduotuvėje, už tą pačią kainą buvo parduodami identiški batai, tačiau su skirtingu prekiniu ženklu. Į mano klausimą ar čia skirtingi gamintojai ir kaip taip gali būti, pardavėja atsakė jog gamintojas vienas. O paskui pradėjo neaiškiai murmenti apie skirtingus tiekėjus, rinkas, bla bla ir pan… Man tai labai priminė Kiniją, kur elektronikos prekės buvo be “brand’o”. O jei pirkėjas nori SONY, PANASONIC ar bet ką kitą, tai jo akyse jam užklijuos norimą vardą (už atitinkamą kainą, atseit kokybė pasikeis) :)

Jūsų komentaras