Gitaros pamokos #1: kol kas daugiau šnekų nei darbų

mano_gitara

Štai taip atrodo mano gitara. Įsigijau prieš tris dienas. Praėjus savaitei po pirmosios ir kol kas vienintelės mano pamokos pas Mokytoją – Darių, bičiulio bičiulį. Draugiškai nuvykome į muzikos prekių parduotuvę Subačiaus gatvėje ir išrinkome šitą daiktą (330 Lt, jei ką). Beje, panašu, kad muzikos prekių parduotuvė neturi jokių problemų su asortimentu, priešingai nei kiti mažmenininkai nūdien. Jei pavyks išsiaiškinti, kaip jiems pavyksta – būtinai parašysiu.

Taigi aš iš tikrųjų pradėjau mokytis groti gitara, nors kol kas apie tai daugiau laiko kalbu, nei repetuoju. Jei atvirai, susiduriu su visais simptomais, su kuriais susiduria žmonės, kai reikia dėti dideles pastangas, kad padarytų kažkokį pokytį.

– Man atrodo, kad neišmoksiu.

– Norėčiau ką nors pasamdyti, kas išmoktų už mane.

– Dabar neturiu laiko, pamėginsiu vėliau.

– Kur kas smagiau kalbėti apie tai, kaip aš kada nors išmoksiu, nei mokytis realiai, nes man iš tikrųjų atrodo, kad aš neišmoksiu.

– Turiu du labai rimtus pasiteisinimus: 1. per trumpi pirštai, 2. neturiu talento

Kadangi Darius už pamokas iš manęs neima (matyt, kol kas) nė lito, esu priverstas susigalvoti kitą priemonę, kuri verstų mane tobulėti. Kitaip tariant, kažkas turi spardyti man į minkštą vietą. Jei mokėčiau po 300 Lt/val., papildomų spardymų nereikėtų. Taigi karts nuo karto parašysiu į commonsense.lt, kaip man einasi progresas. Jei su Dariumi, bičiulio bičiuliu, sutarsime matavimus, tyčia juos paskelbsiu – kaip minėjau, tai bus spardymo į mano sėdynę pakaitalas.

O jei išmoksiu groti gitara (man atrodo, kad neišmoksiu), tai bus gera žinia ne tik mano sugėrovams, bet ir tiems, kurie susiduria su panašiais, aukščiau paminėtais, simptomais susidūrę su pokyčiais. Aš žinau, kad gitara groja tūkstančiai, o gal milijonai žmonių – bet kažkodėl, pradėjus asmeniškai čiupinėti akordus, man atrodo, kad darau kažkokį žygdarbį. O tie tūkstančiai ar milijonai groti išmoko todėl, kad jie buvo kitokie (turėjo ilgesnius pirštus ir talentą).

komentarų yra lygiai 17

 1. Ech, aš irgi gitarą turiu jau 3 mėnesiai, bet laiko mokintis 0 :(

 2. Aušra

  Mini, man abiem prasmėm tavo teigiami rezultatai bus naudingi! Aš irgi kurpiu mintį, kaip parsivešiu iš tėvų savo pianiną….

 3. labai geras postas. nes 100%-tiniu tikslumu aprašo mano pastangas mokytis anglų kalbos, kuria laisvai kalba milijonai.

 4. Teikiu paslaugą: spardau į minkštą vietą už 299,80Lt/val. 😉

  arba, susirask mokslo draugą, darbas drauge neblogai motyvuoja.

  • Kirai, dėl bendradarbiavimo: atsiųsk bent porą ‘happy customer’ referensų, kas jau naudojasi ta paslauga – aš rimtai pasvarstysiu :)

 5. Oni

  Ooooi, jeigu aš su savo trumpais pirštais sugebu pagroti, taviškiai Tau neturėtų būti pasiteisinimas. ; )

  • Beje, žmonai pirmą kartą paėmus gitarą, sekėsi kur kas geriau: jos plonesni pirštai ir ji turi talentą (vaikystėje netgi grojo kanklėmis) :)

 6. Nežinau, talento muzikai neturėjau, pirštai irgi neilgi, bet per keltą mėnesių, vakarais, išmokau pagrindinius akordus.. O tada jau pasidarė lengviau :) Dabar jau nebebijau tokių baisių žodžių kaip barre ir pan. :)

  • Vaidotai, pas Tave, matyt, yra kažkokie kiti niuansai. Gal vakarai ilgesni, gal dar kas… 😉

 7. Almansoras

  Dėkui autoriui, netgi motyvuoja pačiam pabanndyti, juolab pirštai ilgoki. :)

 8. O aš jau du metus mokaus,po 80lt per mėn po keturias pamokas, bet kažkaip kuo toliau, tuo labiau blėsta entuziazmas, o ir draugai graužt pradeda, maždaug “nu tai pagrok ką nors, tiek laiko mokaisi” 😀 svarbiausia yra kartot, čia panašiai kaip sporte – treniruotis 😉

 9. Geras nusibaudimas – rašyt į blogą :) Sėkmės mokantis :))

 10. Darius, bičiulio bičiulis

  Visi man žinomi tvarios motyvacijos atvejai remiasi mokėjimu save pamaloninti ir… patikėti savo žodžiu. Pvz., kai vasarą nesinori lįsti į šaltą vandenį, o įlindęs džiaugiesi, sakai sau: “būtinai taip ir kitą kartą darysiu”. Ateina tas kitas kartas, žmogus protu jau žino, kad bus gėris, tačiau, drįstu teigti, kad jis savim netiki! 😀 Paradoksas.

  Kas nori lažintis, kad galvazmogupuosia išmoks bent 20 dainų užtikrintai akompanuoti? Statau 500 Lt. 😉 O kiek turi talento, žmogus sužino tik… jau išmokęs LABAI daug. Visa kita – atidus ir rutiniškas darbas. Užtenka apie 4 kartų per savaitę po 30 min., tik jų metu negalima “grybauti” ir kartoti to, ką jau moki.

 11. […] kartą noriu sureaguoti į galvazmogupuosia straipsnį Commonsense.lt, nes jame paliesta anaiptol ne tik gitara besimokantiems itin jautri tema – savęs […]

 12. Dar padeda mažiau dėmesio skirti “negaliu” temai. Mažiau apie tai kalbėti. O daugiau galvoti, kalbėti (nesvarbu ar tiki): galiu, sugebėsiu… t.y. įtikinti kitus, kad sugebėsi. Ilgainiui ir pats patiki, kad gali :]

 13. Martynas

  gerbiamas, autoriau, :)

  Jus nenorit ismokti groti, o tik svajojate, kad butu gerai jei moketumet.

  motyvacijos nenusipirksi, nes trintis per didele ir anksciau ar veliau vistiek sustosit, o gitara liks interjero detale…

  ar verta testi pamokas ? :)

  • Darius, bičiulio bičiulis

   Neleisiu pralošti mano 500 Lt!.. Jis ĮKLIUVO! 😀

 14. […] mano bičiuliui (berods, jis tokiu tapo iš „bičiulio bičiulio“ ) galvazmogupuosia. Po ilgos publikacijų pauzės turbūt susidaro įspūdis, kad jis lengvai pasidavė. Tikrai […]

 15. […] mokytis groti gitara rašiau, kad turiu du pasiteisinimus, kodėl sunkiai […]

 16. […] avantiūrą – gitaros pamokos mainais į perspektyvą. Iki šiol buvo tik pamokos (rašiau čia ir čia), o šiandien atsirado ir perspektyva mano mokytojui […]

 17. Aivaras

  baiki užsiiminėti “muda”: susigalvoti sau pasiteisinimus, kodėl neišmoksi. nebūk mudakas ir eik mokintis. va taip ir išmoksi 😉

Jūsų komentaras