Prisirink uogų pats

Ramūno Matonio foto

Beveik nuolat su savimi žaidžiu tokį žaidimą. Vadinasi jis “O kaip daryčiau aš?”. Tarkime, skaitau laikraštį, bendrauju su kokiais nors žmonėmis, keliauju – probleminių situacijų nors vežimu vešk. Jei geriau pasigilinus, gyvenimas susideda iš daugybės įvairiausių problemų, o minėtas žaidimas, nors ir vyksta mintyse, padeda ne tik puoselėti win-win mąstymą, bet ir realiai išspręsti bent jau tas problemas dalį problemų, kurios supa mane patį.

Taigi prieš dvi savaites besilankydamas Žemaitijoje netyčia susiduriu su vienu ūkininku. Tiksliau, su ūkininko kaimynais. Augina tasai kaimynas ūkininkas šilauoges, tai tokios kultūriškai patiuninguotos mėlynės. Dilema – uogos gražios, gardžios, tačiau pardavinėti nesiseka, nes “ne visi žmonės ir mėsai randa pinigų, ką ten uogoms” (RIMI kaina siekia ~20 Lt/kg). Taigi jeigu nepavyksta sutarti su prekybos tinklu, tai prisirinkęs uogų (ir susimokėjęs rinkėjams, o jei dar legaliai…) gali būti netyčia pasmerktas pats jas ir valgyti. Žodžiu, krizė.

Pradedu žaisti tą žaidimą. Pirma mintis – užsienio rinkos. Gal švedai mėgsta šilauoges, gal suomiai. Bet laiko rinkų paieškai nelabai yra, uogos jau prisirpusios. Antra mintis – mokėti uogų rinkėjams juodais. Bet, mąstau, šį sąnaudų optimizacijos būdą ūkininkas, neabejotinai, žino geriau už mane. Nagi, mąstyk. Trečia mintis – gaminti galutinį produktą (uogienes) ir mėginti jį pardavinėti. Hm, jei žmonės neįperka šviežių uogų, ar įpirks uogienes? Be to, mes gi su prekybos centrais nedraugaujam. Kokie dar variantai? Ketvirta mintis – kitąmet auginti rugius ir virti samagoną, jei krizė dar tęsis – paklausa garantuota. Žodžiu, pasiduodu, žaidimą pralošiau. Tokiais atvejais visada turiu pasiteisinimą – “nepakako informacijos geram sprendimui sugalvoti”.

Tačiau dzūkai, matyt, labiau tikėjo, kad šį žaidimą galima laimėti:

Ramūno Matonio foto

Veiksmas vyksta Dargužių kaimo apylinkėse. Įėjimas nemokamas, užėjus galima rinktis ir valgyti kiek nori. Išėjus iš lauko pasveriamas prisirinktų uogų kiekis. Kaina – 8 Lt/kg.

Ar tai sprendimas? Sprendžiant iš to, kad vienas pažįstamas, prisirinkęs čia šilauogių, tiesiog tryško teigiamomis emocijomis Facebook’e, matyt, nueita teisingu keliu. Kodėl aš to nesugalvojau? Matyt, pritrūko informacijos 😉

P.S. Ištrauka iš draugo laiško:

Adreso tikslaus nėra, bet rasti labai paprasta.
Važiuoji iš Vilniaus link Druskininkų, kol maždaug 45 km privažiuoji ženklą (Dargužiai – 1 km), čia yra tarp Pirčiupių ir Valkininkų, be to tenai yra geltonas reklaminis stendas su informacija.
Indus galima atsivežti savo, galima nusipirkti ir tenai.
Taip pat galima nusipirkti jau priskintų uogų. Kaina – 12 Lt/kg.

Rinkti labai paprasta ir greita.

Tiesa, šilauogės baigsis už kokių dviejų savaičių, maždaug iki rugpjūčio 20 d.”

Ramūno Matonio foto

Ramūno Matonio nuotraukos

komentarų yra lygiai 23

 1. na, dar kartą pasitvirtino taisyklė, kad jeigu nori inkšti ir kaltinti taves laimingu nepadariusią valdžią, tai visada rasi dėl ko, o jeigu nori uždirbti – visada rasi būdą. fainas postas, dėkui.

 2. Silauoges daug geriau nei melynes. Amerikieciai isvis nustate, kad tai viena geriausiu naturaliu antiveziniu priemoniu. Beje, sios uogos pakankamai jautrios chemikalams, todel yra mazai tresiamos.

 3. Apyt

  nuostabiai sugalvota, nereikėtų tiek toli važiuoti, tai mielai rinkčiausi, mėlynes dievinu

 4. Pirmą kart girdžiu apie šilauoges.

 5. Prie Valkininku tą patį su braškėm daro. Atkeliauji, prisiskini, susimoki ir išvažiuoji. Garantuotai – lietuviškos braškės, tik be sertifikato :]

 6. Cool, pakeliui į kaimą reikės užsuktu :)

 7. Amt

  Ech, gerą vietą išplepėjai :) Jei rimtai, pernai metais mano vaikiui smagi vieta buvo tenais – uogų pilnos rankos ir burna :) O ir šiaip originali akcija atrakcija.

 8. mat kaip… kai prieš du metus ten bulves kasiau, tai nei tų negavau…
  na, bet čia kita istorija :)
  o idėja šauni. įtariu, kas sumanytoja, reikės pasitikslinti ir nuvažiuoti :)

 9. mėlynės visvien arčiau prie dūšios…

 10. Monika P.

  Pati vakar buvau Darguziu kaime ir sias uogas skyniau, su kompanija per valanda pilnus kibirus prisirinkom, labai greitai renkasi, taip pat buvo nepamineta, kad siu uogu saldumui negali prilygti jokios melynes, o silauogiu dydis vos mazesnis uz vysnia:)))
  Taigi zmones imkit draugus, gimines ir pazystamus ir vaziuokite ju skinti, nes gaila ziureti i tuos nusvirusius, prisirpusiu uogu krumus:))

  • Olia-lia

   Gal žinot koki nors telefona pasiskambinti ar tu uogų dar yra

 11. aidas

  siulymas patiems/ klientams/ prisirinkti uogu, gudru, bet tik pradziai…teko man 1991 m. dirbti Belgijoje vaismedžių ūkiuose. Belgai ūkininkai / čia kalba eina tik apie obuolių ir kriaušių augintoju/, susibūrė į kooperatyvą. Savo ar skolintomis lėšomis pasistatė saugyklas ir puikiai išlaikytus obuolius parduoda bemaž dešimteriopai brangiau pavasarį.Tie patys ūkininkai turi ir biržą, kur vietoje at virtualiai galima sudalyvauti ir sudaryti ateities kontraktus . Viskas tvarkinga ir kultūringa. Bėda pas mus ta, kad daug kas tik kuriasi, nelabai bendrauja, o ir papildomų lėšų sudėtinga gauti…

 12. uogų valgytoja

  Sveikinu protigus žmones.Ir tuos kurie šilauoges augina ir tuos, kurie jas valgo.Tikrai labai skanios ir vertingos uogos.Ir nauda abipusė, ir poilsis bei prekių kokybė užtikrinta.

 13. Mėgstu

  Super! Šiandien ir mes važiuojam :)

 14. Karolina

  Ar yra ten dar uogu siais metais?

 15. Karolina

  O kada ju sezonas prasideda?

 16. Vilma

  Sezonas prasidės maždaug po dviejų savaičių, liepos 23d.
  Daugiau info http://www.sodui.lt, skiltis – šilauogės. Tel.: 8-5-2652585

 17. Inga

  Iki kada tesis silauogiu sezonas, t.y iki kada galima atvaziuoti ju prisirinkti?

 18. Miesto vaikis

  Mažas patikslinimas,
  Įėjimas 2 lt. žmogui, čia už tai kiek suvalgysite :)

  • Agne

   Gal kas kokius tikslius kontaktus gali parasyti, belstis toki kelia… ir nieko negauti… ir kiek siemet kainuoja kg uogu, kuomet pats prisiskini?

 19. an

  gaila, kad tik dabar perskaičiau šį komentarą. Šiemet buvau gavusi šilauogių už 15lt/kg. Nereikėjo niekur važiuoti, patys atvežė :)

 20. vilius

  Ar siuo metu yra galimybiu
  nusipirkti siu uogu saldytu ar kitokiame pavydale,gal kas zinote.Parasykite adresa ar telefono nr reikia vienai mociutei

 21. as

  ARIMAIČIŲ UOGA, ŽŪK

  Įm. kodas: 171768583
  Adresas: Velžių k., Šeduvos sen., Radviliškio r.
  Pašto kodas: .
  Telefonas: 8 442 43384
  Faksas: 8 442 43384
  El. paštas: sleve@takas.lt

  cia kur mociutei reikia :)

Jūsų komentaras