Rimantas Žylius: Norime būti Vyriausybe, kuri nesislepia

skatinimoplanas

Vakar į mano straipsnį VZ.lt apie skatinimo plano matavimus atsiliepė ūkio viceministras Rimantas Žylius.

Parašęs išsamų komentarą prie straipsnio, pasiūlė susitikti ir pasitarti, gal galėtume prisidėti prie geresnių valstybės veikimo matavimo būdų:

Esu Rimantas Žylius, Ūkio viceministras – daug prisidėjau prie skatinimoplanas.lt pradinės minties ir įgyvendinimo, tad šio pastabos didele dalimi skirtos ir man.

Mūsų pradinis užmojis buvo dvejopas.

Pirma, sukurti matavimų sistemą, kur galėtume bent dalinai pamatuoti tai, ką darome. Pavyzdžiui, skatinimo plano viena vienas pagrindinių siekių buvo – “pinigai rinkai”. Tad ir matuojame kaip sekasi pinigus pateikti rinkai. Kol kas nesiėmėme matuoti kokį poveikį jie padaro.

Antra, su užduotimis ir etapų matavimais norėjome parodyti, kad didelė dalis darbų vyksta nematant jų rezultatų. Tai akivaizdu Saulėtekyje, kaip ir kitose priemonėse. Tad mūsų tikslas buvo parodyti viešai darbus kuriuos turi atlikti ministerijų žmonės. Čia siekėme, kad jie jaudintųsi dėl vėluojančių darbų ir, turiu pasakyti iš to ką matau, jie asmeniškai labai stengiasi.

Bendrai paėmus norėjome duoti viešą pažadą ir parodyti kaip mums sekasi jį įgyvendinti – net jei ir prastai. Bent jau palengvinam darbą žurnalistams kai jie ieško “kokių įsipareigojimų Vyriasuybė neįvykdė”. Norime būti vyriausybe, kuri nesislepia.

Jums spręsti kaip mums pavyksta.

Bendrai ginčyčiausi su kai kuriais komentuotojo teiginiais – kaip pavyzdžiui 30% naštos mažinimas yra normaliai racionaliai pagrįstas – kalbama apie biurokratinės naštos piniginės išraiškos mažinimą (t.y. išraiška kiek įmonių kiek dažnai ir kokio dydžio naštą patiria paverstą į litus). Tačiau sutinku, kad tinklalapyje nėra tinkamai išaiškintas.

Dar noriu pabrėžti, kad atviromis ausimis klausomės ką sakote. Mūsų užmojis buvo sukurti netobulą tinklalapį labai greitai (jį paleidome berods per dvi savaites), o paskui nuolatos žiūrėti ką reikia pakeisti, patobulint. Tad jis keičiamas kas kelias savaites.

O straipsnio autoriaus norėčiau paprašyti atsiųsti savo kontaktus ir savo įžvalgomis prisidėti prie to ką darome.

Pagarbiai,

rimantas

Kiek netikėtas kvietimas. Susitikimo laiką jau suderinome.

komentarų yra lygiai 12

 1. Manau, jau vien gauti tokią reakciją yra labai geras ženklas.
  Žinoma, jei susitikimo tema nebus – arba Jūs tylit, arba kalbėt negalėsit :]
  Bet norisi tikėtis, kad į gerą :]

 2. Eziukas

  Na, galiu tik pagirti Rimanta. Reik tiketis, kad geri norai virs ir darbais! Tikiuosi, kad po keliu savaiziu ir bendro jusu darbo pamatysim geriau matuojamus darbus o po keliu menesiu geresnius tu matavimu rezultatus :)

 3. HexDee

  Pagarba Ūkio viceministrui!

 4. Edita

  pradziugino si zinia :)

 5. Marius

  Šaunuolis mūsų Ūkio viceministras, čia tikrai maloniai netikėta reakcija. Produktyvaus Jums susitikimo!

  p.s. Audriau, aišku, lauksime komentarų kaip sekėsi susitikimas :)

 6. Komentatorius

  jumoristai, pasake davai pasikalbam ir jau giriate.
  Kaip bus rezultatai tada ir galima bus girti. Kiba pirma valdininka matote? Ju darbas pakalbeti kad atsikabintum ir nieko nedaryti o vaizdas, kad labai jam rupi. Deja tik vaizdas.

  Klasika: DEJAU, dedu ir desiu visas pastangas isspresti jusu problema.

  taip, kad geriau girkime ne iniciatyvas o konkrecius nuveiktus darbus.

  • Apie susitikima papasakosiu veliau, bet kokiu atveju konkreciai siuo atveju as nesutinku su tuo, kad cia bus tik vaizdelis. Kaip irodymas yra http://www.skatinimoplanas.lt ir tenai matosi, kad is tikro dedamos nemazos pastangos, kad dauguma daiktu butu ispresta. As suprantu, kad vienas zmogus viso valstybes aparato per nakti nepakeis, bet nors siuo konkreciu atveju mes galima apie zmogu spresti pagal jo darbus.
   Beje as buvau labai susijas su armija, galiu pasakyti, kad apie 97% karininku, nepatenka i jokius musu supratimus apie normalius zmones. Bet tie 2-3% ir veza visa armija. Tas pats ir su biurokratais, jeigu kalbeti aplamai, tai mano nuomone sutampa su Komentatoriaus, bet jeigu kalbeti konkreciai ir tenai pasitaiko zmoniu kurie yra tikri tarnautojai. Gal gaila kad ju mazuma.
   Beje jeigu kalbeti apie medicinos sistema, mes irgi turesime neigiama nuomone, bet ir tokioje sistemoje yra genealiu gydytoju.

 7. iš Ūkio ministerijos

  eeech, jei tik del tokiu problemu ukio ministerijoje visiems galvas skaudetu… as irgi dziaugiuos, kad nors stengiasi ir nors kazka daro. kritikuoti — lengviausia.

 8. Puiku, kad p. Rimantas ne tik priima kritika, taciau ir imasi veiksmu! Taciau ar veiksmai duos rezultatu – visai kitas klausimas..:)

 9. Jurgis Gylys

  pradeda vis labiau imponuoti Ukio ministerija.
  Turejome (ir vis dar turime) cia tokia didele problema, aprasyta: http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=116996433112&h=lTq0i&u=j4O85&ref=mf
  atkreipiau demesi, kad UkMin’e yra surinkta labai nebloga komanda, kuri sugeba aiskiai suvokti problematika ir dirbti ne valstybiniais, o labiau verslui budingais tempais bei principais. Si p. Rimanto reakcija mano teigiama nuomone tik dar labiau sustiprino.

 10. Pazistama

  Komentatoriui ir visiems kitiems, kuriems atrodo, kad ministrai ir ju komanda yra valdininkai, sedintys ten metu metus, noriu priminti, kad tai zmones, kurie vos keleta menesiu dirba valstybineje tarnyboje. Visa ju pries tai tureta patirtis yra is verslo, tad neverta siems zmonems kabinti “valdininku” – suprask, nieko nedaranciu ir tik savimi besirupinanciu-etikeciu. Man kartais atrodo, kad mums patiems pirmiausia reikia pasikeisti savo “stampu” pilna mastyma ir tada galesim pamatyti ka nors pozityvaus, o ne pilstytis beprasmiais kaltinimais. Saunuoliai, UKminai, kad darote!

 11. Šiaip D.Kreivys, kuo toliau, labiau patinka. Reakcija savalaikė, ne po mėnesio, ne kažkada. Viskas dabar. Čia labai gerai. Gal ir D.Jankauskas kiek už Dagį bus geriau… Laikas parodys.
  PS: Audriau, kaip tas susitikimas? Gal jau yra kokių žinių :]

 12. […] susitikimas su Rymantu Žyliu įvyko. Per tą valandą suspėjome paliesti tris temas. Tai mano straipsnį […]

Jūsų komentaras