Jurgis Razma tikrai gavo mokesčių mokėtojo atvirą laišką

Mokesčių mokėtojo atviras laiškas, pasirodo, tapo ir direct e-mail’u.

Greičiausią reakciją – ir kol kas vienintelę – pademonstravo Seimo narys Jurgis Razma:

Ačiū už atsiųstą nuomuonę. Užtikrinu, kad galutinai apsisprendžiant dėl vyriausybės teikiamų mokestinių ir biudžeto pataisų visi argumentai bus atidžiai vertinami. Jurgis Razma

Tokiu atveju, būtų nekuklus prašymas atidžiai vertinti ne tik Jurgio Gylio laišką, bet ir lankytojų komentarus.

Skaityti iš apačios į viršų (publikuojam gavę direct e-mail’o autoriaus leidimą).

From: Zigmantas Orvidas [mailto:Zigmantas.Orvidas@zorvidas.lt] Sent: Friday, June 26, 2009 9:55 AM
To: Jurgis Gylys [ICG] Subject: [Fwd: Re: Mokesčių mokėtojo atviras laiškas politikams]

——– Forwarded Message ——–
From: Jurgis Razma <Jurgis.Razma@lrs.lt>
Reply-to: “Jurgis Razma” <Jurgis.Razma@lrs.lt>
To: Zigmantas Orvidas <Zigmantas.Orvidas@zorvidas.lt>
Subject: Re: Mokesčių mokėtojo atviras laiškas politikams
Date: Fri, 26 Jun 2009 09:52:30 +0300

Ačiū už atsiųstą nuomuonę. Užtikrinu, kad galutinai apsisprendžiant dėl vyriausybės teikiamų mokestinių ir biudžeto pataisų visi argumentai bus atidžiai vertinami. Jurgis Razma
—– Original Message —–
From: Zigmantas Orvidas
To: Remigijus.Acas@lrs.lt ; ViAlek@lrs.lt ; Vytenis.Andriukaitis@lrs.lt ; Arvydas.Anusauskas@lrs.lt ; Petras.Austrevicius@lrs.lt ; Audronius.Azubalis@lrs.lt ;Vincas.Babilius@lrs.lt ; Vaidotas.Bacevicius@lrs.lt ; Zigmantas.Balcytis@lrs.lt ; Virginija.Baltraitiene@lrs.lt ; Dailis.Barakauskas@lrs.lt ; Mindaugas.Bastys@lrs.lt ;Rima.Baskiene@lrs.lt ; Asta.Baukute@lrs.lt ; Antanas.Baura@lrs.lt ; Danute.Bekintiene@lrs.lt ; Agne.Bilotaite@lrs.lt ; Vilija.Blinkeviciute@lrs.lt ; Vytautas.Bogusis@lrs.lt ;Bronius.Bradauskas@lrs.lt ; Saulius.Bucevicius@lrs.lt ; Dainius.Budrys@lrs.lt ; Valentinas.Bukauskas@lrs.lt ; Algirdas.Butkevicius@lrs.lt ; Algis.Caplikas@lrs.lt ;Vida.Cigriejiene@lrs.lt ; Rimantas.Dagys@lrs.lt ; Kestutis.Dauksys@lrs.lt ; Julius.Dautartas@lrs.lt ; Irena.Degutiene@lrs.lt ; Laimontas.Dinius@lrs.lt ;Algimantas.Dumbrava@lrs.lt ; Arimantas.Dumcius@lrs.lt ; Audrius.Endzinas@lrs.lt ; Vytautas.Galvonas@lrs.lt ; Vytautas.Gapsys@lrs.lt ; Vydas.Gedvilas@lrs.lt ;Stanislovas.Giedraitis@lrs.lt ; Kestutis.Glaveckas@lrs.lt ; Loreta.Grauziniene@lrs.lt ; Petras.Grazulis@lrs.lt ; Vytautas.Grubliauskas@lrs.lt ;Jonas.Jagminas@lrs.lt ; Donatas.Jankauskas@lrs.lt ; Edmundas.Jonyla@lrs.lt ; Rasa.Jukneviciene@lrs.lt ; Jonas.Juozapaitis@lrs.lt ; Evaldas.Jurkevicius@lrs.lt ;Ceslovas.Jursenas@lrs.lt ; Linas.Karalius@lrs.lt ; Justinas.Karosas@lrs.lt ; Algis.Kaseta@lrs.lt ; Algis.Kazulenas@lrs.lt ; Ligitas.Kernagis@lrs.lt ; Gediminas.Kirkilas@lrs.lt ;Egidijus.Klumbys@lrs.lt ; Kestas.Komskis@lrs.lt ; Andrius.Kubilius@lrs.lt ; Dalia.Kuodyte@lrs.lt ; Rytas.Kupcinskas@lrs.lt ; Vytautas.Kurpuvesas@lrs.lt ;Kazimieras.Kuzminskas@lrs.lt ; Arminas.Lydeka@lrs.lt ; Jonas.Liesys@lrs.lt ; Petras.Luomanas@lrs.lt ; Michal.Mackevic@lrs.lt ; Vince.Margeviciene@lrs.lt ;Eligijus.Masiulis@lrs.lt ; Kestutis.Masiulis@lrs.lt ; Antanas.Matulas@lrs.lt ; Vitas.Matuzas@lrs.lt ; Andrius.Mazuronis@lrs.lt ; Valentinas.Mazuronis@lrs.lt ;Donalda.Meizelyte@lrs.lt ; Arturas.Melianas@lrs.lt ; Dangute.Mikutiene@lrs.lt ; Jaroslav.Narkevic@lrs.lt ; Gediminas.Navaitis@lrs.lt ; Antanas.Nedzinskas@lrs.lt ;Juozas.Olekas@lrs.lt ; Juozas.Palionis@lrs.lt ; Bronius.Pauza@lrs.lt ; Saulius.Peceliunas@lrs.lt ; Almantas.Petkus@lrs.lt ; Milda.Petrauskiene@lrs.lt ; jonas.pinskus@lrs.lt ;Edmundas.Pupinis@lrs.lt ; Auksute.Skokauskiene@lrs.lt ; Konstantas.Ramelis@lrs.lt ; Jonas.Ramonas@lrs.lt ; Jurgis.Razma@lrs.lt ; Algis.Rimas@lrs.lt ; Rimas.Rucys@lrs.lt ;Ruta.Rutkelyte@lrs.lt ; Julius.Sabatauskas@lrs.lt ; Liudvikas.Sabutis@lrs.lt ; Aleksandr.Sacharuk@lrs.lt ; Algimantas.Salamakinas@lrs.lt ; Paulius.Saudargas@lrs.lt ;Valerijus.Simulik@lrs.lt ; Rimantas.Sinkevicius@lrs.lt ; Algirdas.Sysas@lrs.lt ; Rimantas.Smetona@lrs.lt ; Gintaras.Songaila@lrs.lt ; Aurelija.Stancikiene@lrs.lt ;Jonas.Staneicius@lrs.lt ; Ceslovas.Stankevicius@lrs.lt ; Kazys.Starkevicius@lrs.lt ; Gintaras.Steponavicius@lrs.lt ; Arune.Stirblyte@lrs.lt ; Saulius.Stoma@lrs.lt ;Valentinas.Stundys@lrs.lt ; Mantas.Adomenas@lrs.lt ; Stasys.Sedbaras@lrs.lt ; Andrius.Sedzius@lrs.lt ; Irena.Siau@mail.zorvidas.lt ; liene@lrs.lt ; Zilvinas.Silgalis@lrs.lt ;Jonas.Simenas@lrs.lt ; Raimondas.Sukys@lrs.lt ; Erikas.Tamasauskas@lrs.lt ; Dalia.Teiserskyte@lrs.lt ; Kazimieras.Uoka@lrs.lt ; Justinas.Urbanavicius@lrs.lt ;Zita.Uzlyte@lrs.lt ; Arunas.Valinskas@lrs.lt ; Ingrida.Valinskiene@lrs.lt ; Ona.Valiukeviciute@lrs.lt ; Valdemaras.Valkiunas@lrs.lt ; Mantas.Varaska@lrs.lt ;Egidijus.Vareikis@lrs.lt ; Birute.Vesaite@lrs.lt ; Julius.Veselka@lrs.lt ; Arvydas.Vidziunas@lrs.lt ; Mecislovas.Zasciurinskas@lrs.lt ; Emanuelis.Zingeris@lrs.lt ;Arturas.Zuokas@lrs.lt ; Edvardas.Zakaris@lrs.lt ; Pranas.Zeimys@lrs.lt ; Vidmantas.Ziemelis@lrs.lt ; Rokas.Zilinskas@lrs.lt
Sent: Thursday, June 25, 2009 9:09 PM
Subject: Mokesčių mokėtojo atviras laiškas politikams

Laba diena,

nors tai ir ne mano sukurtas laiškas, bet jis pilnai atitinka mano mintis, girdint ir matant ką Jūsų institucija daro. Pabrėžiu – Jūsų institucija, nes tikrai nežinau, kieno interesais ji rūpinasi ir kieno interesus gina.

Visiems Lietuvos Respublikos seimo nariams rekomenduoju perskaityti.

Mokesčių mokėtojo atviras laiškas politikams

p.s. jei kam įdomu, kaip vien tik viešojo sektoriaus IT ūkyje sutaupyti dešimtis milijonų litų per metus, galiu papasakoti.

Pagarbiai

Zigmantas Orvidas
LR pilietis, trijų vaikų tėvas, IT įmonės vadovas

komentarų yra lygiai 8

  1. Mergaite

    paziuresim ar valdantieji isgirs argumentu kalba, ar visgi ir toliau veiks “skaldyk ir valdyk” principu.
    tai ka vakar perskaiciau delfio komentaruose prie sio straipsnio http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=22818131
    supratau, kad valdzia puikiai si principa yra ivaldziusi ir vietoje susitelkimo ir lojalumo (kuri vis bando deklaruoti) mamas sukirsino.

    Kubilius ir visa jo chebra tikrai galima pagirti, kad moka intriguotis, kirsinti tauta ir tokiu budu rinktis sau politinius pliusiukus.

  2. TNT

    Right on!

    Laukiam atnaujinimu šia tema…

  3. Jurgis Gylys

    Na, cia – ne visai is sitos temos, taciau jau esu minejes, kad su ivairiomis institucijomis del sios problematikos meginau bendraut nuo metu pradzios (kai mamos neteko galimybes papildomai uzsidirbt ir toliau dirbdamos autorini darba, nors realios galimybes tai daryti namie yra).

    Pateikiu vienos politikes atsakyma (neturiu leidimo, tai nenurodau pavardes):
    “/…/as visiskai Jums pritariu ir mielai imsiuos sios problemos sprendimo ir prasau Jusu patarimo ir pagalbos”
    Nors pati teige pasirupinsianti ir, netgi prase pagalbos, rezultatas buvo kaip visada: problema pamirsta vos uzverus duris.

    Taip pat pateikiu teksta, koki atsakyma man atsiunte Seimo socialiniu reikalu ir darbo komitetas:
    2009-05-18 Nr.
    Į 2009-05-08 prašymą

    DĖL MOTINYSTĖS (TĖVYSTĖS) SOCIALINIO DRAUDIMO PAŠALPOS MOKĖJIMO TVARKOS PAKEITIMO

    Gerb. Jurgi Gyly,

    Dėkojame už pareikštą nuomonę dėl motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos mokėjimo tvarkos pakeitimo turintiems draudžiamųjų pajamų asmenims.
    Motinystės (tėvystės) pašalpos tikslas – kompensuoti prarastas pajamas, kurių vaiko priežiūros atostogose esantis asmuo negali užsidirbti. Jeigu vaiką prižiūrintis asmuo geba užsidirbti (tiek dirbdamas pagal darbo sutartį, tiek gaunantis autorinius atlyginimus), tai SODRA jam mokės skirtumą tarp pašalpos ir gaunamų pajamų.
    Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostata, kad “Jeigu apdraustasis, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurių dydis mažesnis už motinystės (tėvystės) pašalpą (bendrą šių pašalpų sumą), jam mokamas šios pašalpos (bendros šių pašalpų sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas Vyriausybės tvirtinamų Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų nustatyta tvarka” galioja jau nuo 2008 m. sausio 1 d.
    Nuo 2009 m. sausio 1 d. įtraukus dirbančius pagal autorines sutartis asmenis į valstybinio socialinio draudimo sistemą, šiems asmenims taip pat taikoma paminėta nuostata dėl motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos mokėjimo, atsižvelgiant į draudžiamąsias pajamas.
    Mūsų nuomone, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nustatyta motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos mokėjimo tvarka, pagal kurią visiems apdraustiesiems taikomos vienodos sąlygos atitinka asmenų lygiateisiškumo principą, todėl neturėtų būti keičiama.

    Pagarbiai

    Komiteto biuro vedėjos pavedimu

    Diana Jonėnienė
    Lietuvos Respublikos Seimo
    Socialinių reikalų ir darbo komiteto
    biuro patarėja

  4. Gal reikėtų visada visus tokius laiškus, kreipimusis ir iniciatyvas siųsti visiems seimo nariams…
    Aš tikiuosi, kad tas marazma skaitė ir šitą blogą – http://uagadugu.blogas.lt/seselis-ir-nuojautos-ne-pagal-j-razma-1338.html

  5. Sutaupyti nepadės reikia keisti sistemą ir įvesti atsakomybę ir tiesą. Wiki jau parašyta angliškai kad brazauskas vagis, tai supranta net 5 tokas, bet kažkodėl jis gali vaiksčioti gatvėmis. Aš nesiūlau jo sušaudyti, aš tiesiog siūlau jam atimti lietuvos pilietybę ir su visa šeima pasiūsti kad ir į pragarą.

    Aš turiu teisę būti piktas? taip.

    mano tėvas gali paliūdyti kaip babkių valdovų rūmų paskutinis aukštas kilo be jokių planelių ir brėžinėlių.

    žmonės ne laiškus reikia rašyti o išsitraukti pagalį iš š… ir rašyti skundus bent. Eiti mitinguoti. Susibūrti, atsimerkti.

    jai norit aš galiu specialiai jums pastatyti katedros aikštėje 10KW garso tiesiog pats vienas ir leisti žemą dažnį, kad jūs nuvarginti nervai pabustume.

    beje aš nebijau atiduoti savo givybę už savo idėjas ir savo tikslą.

  6. Nu tik subų nepanesčiau nes sveria 70Kg, nors dėl tokio tikslo paaukočiau savo nugarą.

    aš dirbu kartais po 24 valandas ir už tai gaunu 100lt nelegaliai. Aš kartais lekiu gatve ant 120, aš važiuoju per raudonas ir bereikalingas plytas, aš nebijau nieko nes jau buvau miręs, buvau ir vasaros 5, (jai kas bandys siūsti mane ten) mačiau sistemos reakciją į maksimalią mano energiją.
    Esame akli ir kurti.

  7. Aušra

    Konkrečiu motinystės pašalpų klausimu manau, kad 2 metai motinystės atostogų valstybei (t.y. mokesčių mokėtojams) iš tiesų yra prabanga šiais laikais. Tačiau tam, kad būtų sukurta sistema, skatinanti mamas anksčiau grįžti į darbo rinką, reikia galvoti, kurti, dirbti, o tuo mūsų viešasis sektorius nepasižymi.

    Iš tiesų, kur bepasisuksi, susiduri su šio sektoriaus neefektyviu darbu, atsainiu požiūriu.

    Nežinau, ar geriausias sprendimas taupyti – tai karpyti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus. Geriau palikime tik tuos specialistus, kurie realiai ir efektyviai DIRBA, o ne tą darbą imituoja, padidinkime jiems atlyginimą ir galbūt taip sutaupysime ne tik esamas išlaidas, bet ir tas, kurios dar laukia ateityje.

    • Yra toks anekdotas apie valdininkus (kurį, beje, jie patys mėgsta pasakoti): Kabinete trise, vienas dirba. Kuris? Kondicionierius 😉

Jūsų komentaras