Reitingo viršūnėje – pomidorai

siltnamis

Šiandien “Verslo žinios” paskelbė mūsų universitetų reitingą. Tyrimą atliko Demokratinės politikos institutas, ir rezultatus matome štai čia:

universitetu_reitingas

Šių reitingų įkvėpėjas Mantas Adomėnas, dabar jau Seimo narys, VŽ šį reitingą pakomentavo taip: “Nepriklausomas, objektyvus reitingas tampa vienu iš svarbiausių dalykų abiturientams renkantis, kur stoti, kokį karjeros ar profesinės raidos kelią pasirinkti.”

Pamačius Vilniaus universitetą pirmoje vietoje man, kaip baigusiam ten vienos profesijos bakalauro studijas, toptelėjo vienintelė mintis: “Negi kituose dar blogiau?”. Mano žmona, kuriai pavyko baigti pedagoginį, taip pat nustebo, kad josios universitetas užima pernelyg garbingą 7 vietą iš 14. Kaip nekeista, toptelėjo ta pati mintis.

Nenorėdami nieko kritikuoti, juolab – Manto Adomėno, kuris kaip politikas man labai patinka (jei būtų mano apygardoje – gal netgi balsuočiau), su žmona sugalvojome, kad derėtų pasekti DPI pavyzdžiui ir ką nors sureitinguoti. Vidurkiai yra puiki pelkė, užmaskuojanti esmę ir paskandinanti tikslą.

Ėmėme ir sureitingavome savo šiltnamio augalus – daržoves ir visokio plauko žoles (žr. paveiksliuką. Dar ne viskas išdygę, bet reitinguoti jau galima). Rezultatus matote lentelėje žemiau. Mūsų manymu, tai galėtų būti “vienas svarbiausių dalykų sodininkams renkantis, ką sėti, ką sodinti ir kokius augalus savo šiltnamiui parinkti”.

darzoviu_lentele

Reikia pastebėti, kad kiti – ne šiltnamyje augantys mūsų daržo gyventojai – nepateko į reitingą: agurkai, svogūnai, petražolės, porai, krapai, šparaginės pupelės, cukinijos, žirniai, braškės, žemuogės, šilauogės, avietės, obelys, slyvos, vyšnios, kriaušės.

Taigi jeigu sodininkai-ekokulinarai ketina rinktis daržoves pagal mūsų reitingą, tuomet:

 • Ridikėlių, morkų ir kinkopų siūlome nesodinti. Jie velkasi reitingo gale ir nėra verti dėmesio.
 • Visiems siūlome susikoncentruoti į pomidorus. Jie yra reitingo viršūnėje ir visi, galvojantys apie špinatų auginimą, turėtų gerai pagalvoti, ar verta jiems skirti vietą šiltnamyje.
 • Salotos ir salotinės sultenės (tiesą sakant, primą kartą sodinam, dar dorai nežinau, kas iš jų išaugs) yra skirtos vidutiniams sodininkams ir vidutiniams kulinarams.
 • Siūlome visiems auginti tik pomidorus. Iš jų geriausiai gaunasi kečupas. Kurį ir rekomenduojame, pagal reitingus, naudoti ruošiant valgį.

Taip, žinau, mūsų daržovių reitingas yra kitoks. Čia kitokie kriterijai. Be to, gal kiti labiau mėgstate morkas. Galvojome įvesti užimamo ploto kriterijų, bet su žmona nesutarėme: aš sakiau, kad kuo daugiau daržovė užima ploto, tuo geriau (plotu išreiškiamas sąlyginis prioritetas), o žmona ginčijo, kad plotas yra blogai, nes daug ravėti. Todėl šito kriterijaus atsisakėme.

Apie agurkus nėra ką šnekėti, nes jie išvis mūsų šiltnamyje neauginami.

Beje, nesakau, kad mūsų kriterijai yra tinkamiausi. Jei žinote kitų, pagal kuriuos galima būtų geriau sureitinguoti daržoves, pirmyn – laukiu komentarų. Tik jūsų dėka pavyktų sudaryti nacionalinį daržovių reitingą.

Žinoma, jei neturite daržo, galite pamėginti sureitinguoti perkamus vaisius. Būtų labai įdomu sužinoti, kaip sekasi bananams palyginti su apelsinais ir vynuogėmis.

komentarų yra lygiai 18

 1. […] Labai gerbiu autorius, nes tiesiog pas juos mokiausi, todėl without further audioux i bring to you. Nuorodą į straipsnį galite rasti čia. […]

 2. zmona

  man dar kilo klausimas. ka turetu padaryti kinkopas, kad taptu pomidoru, na ar bent jau baklazanu? niekaip nesugalvoju, bet visgi jam tikrai reikia pasitempti. 😉

 3. Jurcia

  Dekui autoriui ! Smaikstus ir tikslus matymo kampas – tiesiog malonumas smegenims skaityti :)

  Deja, musu visuomeneje zmones yra chroniskai priklausomi nuo isorines referencijos. Jie sugeba save vertinti tik lyginant su kazkuo, o ne remiantis asmeniniais pasisiekimais.
  Per egzamenus studentai nusirasineja ir dziaugiasi gave auksta ivertinima. Absurdas – lik tai toks ivertinimas turetu vertes ! Uz tai galima pasipuikuoti ir pries tuos kolegos, kurie is tikruju yra protingesni.

  Dabar, pagal VZ lentele gaunasi, kad, jeigu mano gyvenimo svajone buvo gydyti zveriukus, turesiu stoti i pacia neprestizine mokykla. Fui, ka gi man klasiokiai pasakys !

 4. arunas

  jega… aciu… o tai galvojau cia tik as kreivai tuos reitingus matau. beviso to baigiau VDU ir VPU :)))

 5. anon

  a jau kur ism ir tvm?:)

 6. Aurimas

  Superinis straipsniukas :)

  “Vidurkiai yra puiki pelkė, užmaskuojanti esmę ir paskandinanti tikslą”

 7. zmona

  visi ism ir tvm kaip agurkai ir svogunai :)

 8. pow

  jo, apie univerus, tai aš patylėsiu. Nieko gero tas VU, bet gal iš tikro kituose blogiau? :)
  O apie pomidorus :) Auga pas mane ant stalo 30vnt :) salotos ir krapai kažkaip nelabai…

 9. […] galvazmogupuosia temą “Reitingo viršūnėje – pomidorai“, pagalvojau, kad verta ir savo tuos jų lentelės viršūnėje esančius pomidorus […]

 10. Siandien Jus padarete mano diena. Isties grizus is darbo perskaityti ir prisiminti senus gerus VU laikus. Juokiausi visa diena, zinoma, butu geriau, jog taip nebutu, bet is saves juk galima pasijuokti.

  Kaip tik ta proga aplankeme Sydney University. Infrastruktura ispudinga. Studentai kaip visur, taciau lygis jauciasi bendraujant su studentais. Daugiau vertinimu sunku pasakyti. O jis reitinguojant tarp agurku ir pomidoru uzima auksciausia vieta. Australijoj tik antras.

 11. Silenced

  Svaičiojimai tie reitingai. Atsimenu, kai dar darydavom viename tokiame savaitraštyje, tituluojančiame save “elitiniu”, reitingo vietos pakankamai radikaliai keisdavosi kas dieną. Galutinė versija priklausydavo nuo to, kurią dieną reikėdavo į spaudą maketą atiduoti…

 12. Puikus palyginimas! Labai prajuokinot, aciu!

  Kaip tik stebiu keleta pazistamu, apimtu sodinimo karstlige. Vargsai renkasi ne tai, ka megsta valgyti, o koki prestizini pomidora, apie kuri suformuota visuomenes nuomone. Ir ka… pomidorai aisku nekokie uzauga, tada imasi paprikos ir t.t. O is tikruju jie megsta apelsinus. :)

 13. O va čia galite rasti universitetų reitingus pagal studentus: http://tr.im/kV81.

 14. noun

  Pats studijuoju vienam iš pomidoriškiausių vu fak’ų. Na realiai tai kchem…, ne kaži kas.
  Bet turiu draugų kurie sustojo labai įvairiai – į VDU, KTU, VGTU, MRU, ŠU, LŽŪU, VK, į įvairius fakultetus na ir iš visų atsiliepimų, kaip ir ką moko, ir kaip jie patys mokosi, tai susidaro įspūdis, kad visur tas pats velnias ir visgi VU lyginant su kitais visai padorus lygis… Žinoma, būtų maloniau širdžiai, jei tą patį būtų galima pasakyti ir lyginant su vienais iš geriausių užsienio univerų, bet deja…
  O pats kol kas dar tik pirmam kurse, tai tiesiog tikiuosi, jog aukštesniuose kursuose bus kažkas kitaip, nei pradžioj…

 15. pow

  noun, tikėkitės, kad bus geriau… aš tai po penkerių metų nepasakyčiau, kad geriau, viltys žlugo. Teko studijuoti ne LT, tai ten tikrai geriau… Vien jau požiūris kitoks.

 16. heh

  Berastis: Nezinau ar jus pats administruojate ta puspali, bet siulyciau ideti ir studiju pakopa, nes, bent jau mano atveju bakalauro studijos stipriai skyresi nuo magistro studiju.

  Autoriui:
  Idomus universitetu vertinimo vertinimas. Pats nelabai domejausi, bet tikiuosi, kad kriterijai, kurie buvo parinkti darzovems, nebuvo panasus, kuriuos naudojo universitetams vertinti :)

 17. Andrius V.
 18. trumpai

  straipsnis labai “taiklus” :)

 19. Megejas

  “Studijos anksčiau ar vėliau turėtų brangti, tai akivaizdi globalizacijos pasekmė. Žinodamas, kad vakaruose vaikų studijoms šeimos taupo, net ir atsižvelgdamas į pragyvenimo lygio skirtumus suprantu, kad nemokamas mokslas yra toks pats laikinas, kaip socializmas ar tarybų valdžia. ”

  http://www.rzu.lt/index.php?2007-05-14

 20. […] reitingavimo kaip pasaulio vertinimo būdo absurdiškumą Commonsense savo įrašę “Reitingo viršūnėje – pomidorai” sakydami, kad “vidurkiai yra puiki pelkė, užmaskuojanti esmę ir paskandinanti […]

 21. Absurdiski reitingavimo vertinimo rodikliai! Naturalu, kad placiausia spektra specialybiu gali pasiulyti, daugiausia studentu isleisti ir geriausias salygas studijoms gali sudaryti tik didieji universitetai! Ypatingai po garsiosios Steponaviciaus mokslo reformos! Viesaja nuomone, aisku zmones susidaro, pagal metu metus sudarinetu reitingu rezultatus, bei pletkus, liaudiskai tariant.. Jokio objektyvumo vertinant. Finansiniai istekliai, taipogi didziuju universitetu rankose.
  Retorinis klausimas – tai kuris absolventas yra pranasesnis?! KTU is 2 karto baiges penketukininkas, ar 9 ar 10 balu vidurkiu LZUU baiges absolventas?!?
  Pats esu mokesis ir LZUU ir KTU. Didelio skirtumo nepastebejau. Realiai, tai lygis tas pats, deja. Tik kiek maciau, tai KTU plesia pinigelius uz kiekviena popereli, o LZUU skolos lapeliai net nemokami ir studiju kaina zymiai mazesne. Todel studiju salygos ir skirtingos! Logiska ivykiu seka!

Jūsų komentaras