Nekaltink veidrodžio, jei veidas nepatinka!

pasirinkimas_mazas.jpg

Net neabejoju, kad ši žinia pradžiugins mūsų tinklaraščio skaitytojus: ką tik lietuvių kalba pasirodė naujausioji dr. E. Goldratto knyga “Pasirinkimas”.  Šioje knygoje dr. E. Goldrattas pirmą kartą atskleidžia savo mąstymo metodų paslaptis. Knygą galima būtų laikyti filosofine, bet tuo pat metu ji yra labai praktiška – autorius aprašė ir išanalizavo labai skirtingus ir įdomius verslo pavyzdžius.

Šią knygą ypač rekomenduoju tiems, kurie laukė ko nors dar vertingesnio nuo to momento, kai perskaitė “Tikslą I-III”,  “Kritinę grandinę” ar “Lenktynes”.

Kuo “Pasirinkimas” yra ypatingas?

Vienas žymiausių Antikos mąstytojų Platonas yra pasakęs: “Dėl savo nelaimių žmonės linkę kaltinti likimą, dievus ir visa kita, bet tik ne save.” Tokiems skaitytojams ši knyga gali nepatikti: jos autorius privers pažvelgti į veidrodį, kuriame pamatysite, kad bet kokia situacija, kurioje atsiduria kiekvienas žmogus, verslininkas ar jo įmonė, yra tiesiog žmogaus ar vadovo pasirinkimo pasekmė.

Daugelis mūsų norime gyventi pilnavertį gyvenimą. Pabrėždamas, kad šis pasirinkimas nesuderinamas su siekiu gyventi lengvai, autorius subtiliai atskleidžia, kaip gyventi prasmingai.

Tikrovė yra paprasta, jos tobulinimui nėra ribų. Žmonės yra geri. Bet kokie konfliktai gali baigtis “aš laimiu – tu laimi“ sprendimu. Sugebėjimą mąstyti logiškai turi kiekvienas žmogus. Išvystytas loginis mąstymas tiesiogiai įtakoja emocinį gyvenimo foną ir  intuiciją. Šiuos teiginius E. Goldrattas verčia aksiomomis ir jas įrodo. Kartu atskleisdamas, kodėl daugelis žmonių gyvenime ir versle pasitenkina nereikšmingais situacijos pagerinimais, užuot įvykdę esminius pokyčius. Tokius, kurie įmonę, šeimą ar bet kurią kitą organizaciją paverčia, kaip jau minėta, tobulėjimo ribų neturinčia sistema.

„Pasirinkimas“ skirtas pritaikyti tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir versle. Verslo valdymo pavyzdžiai distribucijos, mažmeninės prekybos, gamybos sferose papildo ir padeda atskleisti žmogišką pasirinkimą gyventi pilnavertį gyvenimą. Šioje knygoje  aprašoma ir viena Lietuvos bendrovė. Šis faktas tebūnie mažyte paslaptimi – viena iš daugelio, kurias įveiksite skaitydami „Pasirinkimą“.

Knygą galima užsisakyti čia. Beje, dėl nuo 2009 m. didėjančio PVM knygoms, iki Naujųjų “Pasirinkimą” galima įsigyti žymiai pigiau. Taip pat galite užmesti akį į knygos ištrauką.

komentarų yra lygiai 8

 1. Paulius

  Turėtų būti gera knyga, truputi “Tikslą” (1 dalį) skaičiau.

 2. Knyga tikrai puiki :) Nerekomenduociau, jei nebuciau tuo isitikines.

 3. Biblioteka

  O bibliotekos jau turi? Ar tures?

 4. Tiesa pasakius, tikrai nezinau. Reiktu klausti leidejo. Visgi buciau linkes manyt, kad bibliotekose turetu pasirodyt. Kada – nezinau…

 5. […] Įmonėms renginys gerokai atpigtų, o Natas uždirbtų daugiau nei tik už pasirodymą. Win-win? Tiesa, juk renginį turi organizuoti profesionalai (tipo Jogaila Morkūnas)… Be to, Natas […]

 6. Evaldas

  Knyga uzsisakiau, bet tiekimo procesas laaaabai silpnas: bandziau uzsisakyti internetu, uzsakymo forma neblizga aiskumu (uzsakinejau, kaip fizinis asmuo), poto vis vien viskas derinama telefonu-mailu, visame uzsakymo procese nesimato knygos kainos (tik prie knygos aprasymo), kaina su/be PVM?
  Pristatymo laikais labai ilgas – apie men. (zinau, sventes, bet vistiek)…

  ps. Visada gerbiu imones, kurios tai ka siulo klientui naudoja ir pacios

  pps. Knygos rankose dar neturiu, tad “tesinys kitoje serijoje…”

 7. Sutinku su kritika. Pats procesas nera labai sklandus. Tiesiog prekyba knygomis – ne musu verslas. Norejosi padaryti gera – sudaryti galimybe sutaupyt :). Knygos jau gautos ir po svenciu bus issiustos. Kaip ir buvo zadeta, knyga pasieks jus iki sausio 10 dienos.

 8. Siandien visi uzsisake (ir sumokeje) knygas gavo :)

 9. Evaldas

  Pasistengsiu nepatingėti parašyti atsiliepimus. Nors ir vertinu labai kritiškai panašau pobūdžio literatūrą, ala “Kaip uždirbti milijoną”, “Romanas apie verslą”, “Visi kunigai puolė pardavinėti Ferraius” ir pan. kur vartojamos vien tik bendros visiems gerai žinomos tiesos, bet Goldratt vienas iš nedaugelio autorių, kurio knygas apie verslą galimą skaityti bei kažką atrasti. Tikiuosi ir šį kartą nenuvils :)

 10. […] Norėsiu – nusipirksiu. Dar vieną kilogramą šašlykų “Norfoje“, ar dar vieną knygą. Kažkada rašiau apie poreikį abonementinei sutarčiai dėl kanalizacijos išsiurbimo, bet […]

 11. […] korumpuota. O korumpuota, nes nieko gero (įdomaus, analitinio) nerašo.  Dr. E. Goldratt‘as knygoje „Pasirinkimas“ rašė, kad tautologija – vienas iš pagrindinių kliuvinių aiškiam mąstymui. Tik aiškiai […]

 12. […] 16, 2009 · Palikti komentarą Ištrauka iš „Pasirinkimo“ Pagaliau sureagavo. Mažutė provokacija, ir diskusija prasidėjo. Tęsiu tvirtesniu tonu: – […]

 13. […] lietuvių kalba. Pats dr.Goldrattas manė, kad pati svarbiausia jo parašyta knyga – “Pasirinkimas“, kurioje ne tik pristato esminius apribojimų teorijos principus, bet ir pateikia […]

Jūsų komentaras