Krizė, panika, paralyžius, bankrotas

liquidity.jpg

Kas bendro tarp krizės, panikos, paralyžiaus ir bankroto?

Toks klausimas buvo užduotas konferencijoje, kurioje teko dalyvauti. Salėje nuvilnijo šurmulys. Versijų buvo daug, bet galų gale sutikome, kad tai baimė. Ar tikrai?

Sako, kad investuotojai, kalbėdami apie bulius, turi mintyje, kad kainos kils. Bet buliai turi ir kitą savybę. Jie, pamatę raudoną spalvą, gali tapti truputį agresyvūs, tuo tarpu investuotojai, pamatę raudoną spalvą, ne komunistinį režimą prisimena. Pradeda dėl visko bijoti, visai kaip kiškiai. Investuotojai užsiima investicijomis, o kuo užsiima kiškiai – jie bėga. Ir kai naktį išbėga į kelią, gali taip atsitikti, kad pateks į atvažiuojančios mašinos šviesas. Jeigu ir toliau bėgtų, turbūt liktų sveikas, bet kadangi jis labai visko bijo, prasideda panika, kuri pasireiškia paralyžiumi. Dabar kiškis gali tik ant stalo patekti, ir tai – jeigu pasiseks. Ką daro daugumą mūsų verslininkų visuotinės panikos akyse – palaukime, pažiūrėsime kuo pasibaigs. Kuo baigėsi kiškiui mes jau žinome, o kuo baigsis verslininkams – galime tik prognozuoti. Bet kokiu atveju – nieku geru.

O šiaip tai rinkoje nėra ekonominės krizės, yra likvidumo krizė. Jeigu turi pinigų, tai pats geriausias metas apsipirkti, užimti rinką. O daugumai verslininkų, tai galimybė atleisti dalį darbuotojų ir sumažinti atlyginimus.
Norite žinoti, kaip jūsų įmonei sekasi? Paklauskite koks įmonės likvidumas? O gal ji jau likviduojama, tiesiogine žodžių prasme?

1 komentaras

  1. apie ką mes čia? o tu žinai kuo skiriasi likvidumo krizė nuo ekonominės krizės?

Jūsų komentaras