“Efektyviausias” taupymo būdas – pjauti viską

Greitų taupymo būdų reikės ieškoti labai atidžiai, bet daug tokių galimybių nebus. (…) Esant reikalui, galima pritaikyti ir patį efektyviausią būdą – pjauti visas išlaidas po 5-10%

Spėkite, kas taip pasakė?

Visaip vengiau politikos temos šiame tinklaraštyje, bet neišlaikiau. Politika tuo ir įdomi, kad yra daugybė skirtingų požiūrių, skirtingų interesų. Visi galime turėti skirtingą nuomonę dėl mokesčių, prioritetų ir t.t. (rinkimų kampaniją atlaikėme nepolitizavę nepaisant to, kad daugybę nesąmonių prišnekėjo praktiškai visos partijos ir tai nestebina). O štai p. Kubilius, kuriam priklauso ši cituojama frazė, mane gerokai nustebino.

Žmogus, pozicionuojantis save kaip makroekonominių krizių ekspertą, pasakė tai, ko mažiausiai tikėjausi.

Apie efektyvų taupymą rašiau kiek anksčiau: jei nežinome arba neturime kompetencijos nustatyti, kurios išlaidos yra bereikalingos, tuomet taupome visur. Tai paprastai nutinka hierarchinėse organizacijose, kai iš viršaus pareina nurodymas siekti išlaikyti ankstesnį pelningumą nuo šiol visur sutaupant po, tarkime, 10 proc.  Visi puola vykdyti ir ilgainiui pradedame gerti 10 proc. mažiau kavos, važinėti dešimtadaliu trumpesnius atstumus automobiliu, kalbėti telefonu dešimtadaliu mažiau ir t.t.

Gyvenimiškas pavyzdys. Visi vaikštome į maisto prekių parduotuvę. Ir, tarkime, kaskart ten išleidžiame po 200 Lt. Ir dabar “pjauname visas išlaidas po 5-10%”: perkame mažiau sviesto, mažiau sūrio, pereiname prie pigesnio alaus ir t.t., kad tik kasos ekranėlyje nepasirodytų skaičius, didesnis už 190 Lt. Ir p. Kubilius tai laiko efektyviu taupymu. Nepaisant to, kad šaldytuve tuo metu genda kilogramas varškės, mes ją vis tiek perkame, nors ir kiek mažesniais kiekiais.

Labai tikiuosi, kad p. Kubiliaus patarėjai (vienas jų, žinau, kartais paskaito šį tinklaraštį) patars galbūt būsimajam Premjerui efektyvaus taupymo klausimu, nes priešingu atveju šienaujant bus nupjautos ir piktžolės, ir gėlytės.

komentarų yra lygiai 6

 1. Mergaite

  kazkaip kelios padrikos mintys atejo…..

  kad visiskai suprantu Kubiliu. Kam galvoti kaip uzdirbti, jei galima negalvoti ir tiesiog banaliai pasiulyti taupyti :) kitaip tariant, kam galvoti, jei galima negalvoti.

  kad esu isitikinusi, kad taupumas pats savaime nera blogybe. ir moketume taupyti ten kur tikrai reikia, tai turetume svaresne aplinka, gaivesni ora, dailesne figura ir t.t

  kad zinau nemazai imoniu vadovu, kurie taupyti pradeda nuo kavos ir elektros, kuro ar telefoniniu pokalbiu. tiesa, jie taupo visiskai ignoruodami principa “pradek nuo saves”.

  Kad jei vadovai atsisakytu savo “komandiruociu” i Havajus, ir nusibrauktu sau 10 proc. algos – taupymas butu kur kas efektyvesnis.

 2. galvazmogupuosia

  Taupumas savaime nėra blogas dalykas. Bet yra negerai, kad mažėjant BVP augimui (kurį sukelia mažėjantis vartojimas) politikai įsikanda taupymo leksikoną ir jį visaip kaip puoselėja. Paskaitykite 2000 m. VŽ, kurios labai kritikavo Kubiliaus vyriausybę už tuometinę taupymo politiką – tas tuomet persidavė ir verslui, kuris pradėjo labiau rūpintis ne pelno eilute, bet sąnaudų. Ir vadovai, ko gero, daugiau laiko praleisdavo buhalterijoje, o ne cechuose.

  Tokia 2000-ųjų visuotinio taupymo politika pasireiškė tuo, kad buvo užrauktos beveik visos valdiškos investicijos (išskyrus į “Mažeikių naftą”), o tai savo ruožtu sustabdė visą tiekimo grandinę.

 3. kostik

  O kas tiekimo grandinę atgaivino?
  O kodėl tuo metu didesnis praleistas laikas buhalterijoje buvo blogiau negu mažesnis ceche?
  O koks tas veiksnys (ar ju visuma) ir buvo tas kuris padėjo iš krizės išbristi?
  Ir ar iš viso iš tos krizės mes buvome išlindę?
  Ir jeigu taip, tai ar ko nors pasimokė vyriausybė verslininkai ir įvairaus plauko vadovai?

 4. Vygantas

  Mergaite rase: “kad visiskai suprantu Kubiliu. Kam galvoti kaip uzdirbti, jei galima negalvoti ir tiesiog banaliai pasiulyti taupyti”. Deja, valdzia ne uzdirba, taciau pasisavina kitu uzdirbtus pinigus mokesciu pavidalu. Jau tikrai geriau taupyti, negu steigti naujas beprasmes valstybines darbo vietas.

 5. arune

  Valdzia tikrai neuzdirbineja, bet butent ji sudaro salygas uzdirbti. Sita vyriausybe, panasu, tokiu salygu verslui neketina sudaryti, nes taupymas visose srityse prives prie didesnes bedarbystes.

 6. […] prenumeratos… Jei nustojote aktyviai pardavinėti, tai bent taupykite ne “ant” kavos ir laikraščių prenumeratos… Negi keli šimtai litų (per metus) pakeis jūsų įprotį “rytinė kava + VŽ” […]

 7. liau liau

  2 mergaite:

  # Mergaite14 Oct 200810:40 pm

  kazkaip kelios padrikos mintys atejo…..

  kad visiskai suprantu Kubiliu. Kam galvoti kaip uzdirbti, jei galima negalvoti ir tiesiog banaliai pasiulyti taupyti :) kitaip tariant, kam galvoti, jei galima negalvoti.


  Na mergaite, ar dabar jau dziaugiesi, kad Kubilius pradejo anot taves “galvoti”, t.y. ieskoti ne tik kur sutaupyti, bet ir kur “uzdirbti” (t.y. didinti mokescius). Ar jau patinka sodros bajeriai, VMI mokesciu akcijos, nauji mokesciai?

  Kuo daugiau tokiu proto bokstu kaip tu turesim, tuo “lengvesnis” gyvenimas visai Lietuvai.

 8. […] reikia mažinti ne šienaujant, bet naikinant besidubliuojančias funkcijas, karpant neefektyvias […]

Jūsų komentaras