Taupyti reikia. Visur ir visada?

Kai Tau sunku finansiškai, reikia taupyti. Apskritai, kuo daugiau sutaupai, tuo daugiau uždirbi. Argi ne taip?

Panašiai galvojo ir mūsų šalies sporto funkcionieriai. Jie sutaupė 14.000 Lt nepirkdami penkiakovininkams-medalininkams bilietų skirsti iš Pekino namo kartu su kitais olimpiečiais. Tačiau olimpiečių (be penkiakovininkų) sutikimo šventės organizatoriams ir dalyviams suplos 220.000 Lt.

Sakote, skandalas?

Pastaruoju metu taupymo tema yra vyraujanti beveik visose Lietuvoje veikiančiose įmonėse. Nemokumas grandinėje, vieni kitiems skolingi, klientai perka mažiau – reikia taupyti. Kadangi reikia bendroje sumoje sutaupyti, tarkime, 20 proc., todėl nuo šiol gersime 20 proc. mažiau kavos, išsuksime kas penktą el. lemputę, penktadaliu sumažinsime “bonusus”, gaminsime  20 proc. mažiau bukletų, pirksime penktadaliu mažesnius reklamos skelbimus ir t.t.

Kodėl taip yra? Tiesiog padalinių vadovai labai gerai vykdo generalinio nuleistą “-20% įsakymą”. Jie apipjausto tas sritis, kurias apipjaustyti turi galimybę. Kai vaikystėje mes prikrėsdavome šunybių, tai tėvai į kampą surikiuodavo visus, nes tiesiog neturėjo galimybės išsiaiškinti, kuris kaltas. Vadovai taip pat dažnai neturi įrankio (arba tiesiog nemoka) išsaiškinti, ką taupant verta nupjauti, o ko neverta. Kokią sumą litais sudaro įmonės išlaidos kavai? Ir kokią įtaką “-20%” įgyvendinimas kavos srityje turės bendrovės pelnui? O komandinei dvasiai?..

Todėl, priešingai nei DELFI.lt, neįžveliu jokio skandalo dėl išlaidavimo renginiui ir persistengimo taupant penkiakovininkų bilietams. Nes persistenginėjama daugelyje organizacijų, kurios “siekia efektyvumo visose srityse”. Ir vienose srityse tą “efektyvumą” pasiekia (nors jis neturi reikšmingos įtakos galutinei eilutei), o kitose srityse – ne. Bet faktas, kad visur negali pavykti, nereiškia, kad nereikia stengtis… 😉 Todėl ir stengiasi žmonės ten, kur siekia jų rankos.

komentarų yra lygiai 6

 1. turbūt tie 220.000 Lt irgi taupymas, o dvi Mikutavičiaus dainos vertingesnės nei vicečempiono pargabenimas namo.

 2. galvazmogupuosia

  renginio organizavimo sąmata, jei tikėsime DELFI.lt, yra tokia didelė dėl to, kad “viską teko suorganizuoti per vieną dieną”. Žodžiu, kažkas laukė, nepriėmė sprendimo, o kai jį priėmė, buvo likusi viena diena/naktis. Neveiklumas kainuoja. Ir kai pradeda degti, atsiprašant, sėdynė, tuomet pinigai atsiduria antroje vietoje. Tik ar tikrai reikėjo sau pasidegti užpakalį?

  Dėl Mikutavičiaus dainų – visą laiką galvojau, kad jos yra neįkainojamos. O dabar, pasirodo, tiek jos ir tevertos :)

 3. Eilinis įrodymas, kad Kalėdos, gimtadieniai, Olimpiados pabaiga ir panašūs dalykai ateina ‘kaip perkūnas iš giedro dangaus’ :)

 4. Vadimas

  Centų taupymas nereikalauja daug pastangų. Tereikia nupjauti tai, kas akivaizdžiai neša išlaidas. Lempučių išsukimas, tualetinio popieriaus apkarpymas – visa tai neša papildomus centus į įmonės taupyklę. Tačiau kruopščiai planuodami biudžetą, nepamirškime, kad labiausiai per kišenę kerta neplanuotos išlaidos.

 5. Roberto

  Vadimai, siūlai mažinti tualetinio popieriaus sunaudojimą? Įmonė nėra taupyklė. Įmonė yra pelno gamykla.

 6. […] ir mūsų olimpiečiai sugrįžo. Tačiau du medalininkai nebuvo sutikti Europos aikštėje (čia užėjo taupymo manija ar kaip?). Tiesa, Maliboo dar pastebėjo ir pasipiktino, kaip žurnalistai kreipiasi į […]

 7. Daugiausiai išleidžiama darbuotojų algoms. Nustoti mokėti, ir susitaupys :)
  Dėl tų renginių… Renginiui visada išleidžiama visi tam skirti pinigai. Ar, tiksliau, visi pasiekiami pinigai :)
  Jokios sumos niekada ir niekur nėra pateisintos :) Visada atsiranda priežasčių, kodėl viskas kainavo būtent šitiek.
  Kai skaitai spaudoje, tai taip teisinga viskas. Kai pažiūri, kaip gyvena kaimynystėje koks valdininkas, viskas kur kas kitaip atrodo.
  Kokie dar taupymai Lietuvoje, jei valdininkai nesibaimina dėl rytojaus – juk jei nebeišrinks, esamos kadencijos užtenka gūžiui prisikimšti :)

 8. […] efektyvų taupymą rašiau kiek anksčiau: jei nežinome arba neturime kompetencijos nustatyti, kurios išlaidos yra bereikalingos, tuomet […]

 9. […] taupymą esu rašęs čia ir čia, buvome užkabinę ir “Pačiolio” ideologiją, ir mudakiškus […]

Jūsų komentaras