‘Jerundicija’ ar entelechija?

Jerundicija

Jau senokai neparašiau į blogą. Bet turiu “pasiteisinimą” – atostogavau :) .  Per atostogas perskaičiau keletą knygų, ir vienoje iš jų (Neil Rackham. SPIN pardavimai) radau įdomų žodį – entelechija. Tai žodis, reiškiantis pasiektą, realizuotą tikslą. Kaip teigia knygos autorius, “šis žodis yra nusipelnęs užimti tam tikrą vietą mūsų kasdieniniuose pokalbiuose. Entelechija reiškia, kad tas, kas buvo įmanoma teoriškai, tapo naudinga praktiškai, t.y. galimybė pavirto tikrove.”

Dar savo įraše “Treneriai kartais ir įspiria” diskutavau apie mokymų bėdą – realios naudos nebuvimą. Taigi, kaip ‘jerundiciją’ (jerunda+erudicija) paversti entelechija ? Beje, ar jūs pastebėjote idomų dėsningumą – kuo žmogus turi daugiau žinių (jerundicija), tuo mažiau pas jį rezultatų (entelechijos). Negalima sakyti, kad problema tinginystėje, nes žinių gavimas reikalauja daug pastangų. Sėkmė, ar tai būtų važiavimas dviračiu, ar mokėjimas parduoti, valdyti gamybą, priklauso nuo intensyvių ir nuobodžių praktinių pastangų. Prisimenu vieną filmą, apie žymią Rusijos baleriną. Filmo pabaigoje herojė moko savo dukrą atlikti kažkokį balerininį pratimą: viens-du-trys, viens-du-trys, viens-du-trys… Dukra klausia – ar ilgai man reiks taip daryti ? Visą gyvenimą, – atsako mama…

Mūsų nieks nemokė svarbiausių praktinių įgūdžių perpratimo metodikų. Juk mokykloje (universitete) sėkmė priklauso nuo to, kaip įvaldysi žinių įsigijimo būdus. Apie praktinius įgudžius retai buvo užsimenama. O ir geriausiais buvo laikomi tie, kurie buvo ‘moksliukai’ (teoriniai įgūdžiai).

Taigi, Neil’o Rackham’o keturios auksinės įgudimo taisyklės:

  1. Vienu metu tobulinkite tik vieną elgesio modelį
  2. Naują elgesio modelį bandykite taikyti bent tris kartus
  3. Pirma kiekybė, o ne kokybė
  4. Naujus įgūdžius lavinkite saugioje aplinkoje

SĖKMĖS PRAKTIKUOJANTIS !

Komentarų dar nėra, tad jūsiškis bus pirmasis.

Jūsų komentaras