Kreivos plytos

plytos

2008 m. liepos 11 d. DELFI buvo publikuotas mano komentaras apie baldų pramonę. Kaip ir reikėjo tikėtis, sulaukiau daug neigiamų komentarų. Pirmiausia, kas nustebino, komentarų gausa – ne kiekviena tema jų tiek sulaukia. Visą laiką buvau įsitikinęs, kad kiekvienas save gerbiantis lietuvis yra aukščiausio lygio krepšinio specialistas (juk beveik kiekvienas gali patarti Butautui, kaip laimėti olimpiadoje auksą), statybininkas (visi gi esam kažką statę), pasirodo nemaža dalis lietuvių dar ir baldininkai. Smagu. Gal todėl daugiau nei 0.5 mlrd. EUR eksporto iš Lietuvos yra baldai.

Priimu daugelio išsakytą kritiką, kad mano pasiūlytas sprendimas nėra panacėja: nėra vienos stebuklingos tabletės, kuri išgydytų nuo visų ligų. Tačiau norėjau atkreipt dėmesį, kad norint įmonei išgyvent net ir krizės metu, reikia ieškot nestandartinio sprendimo. Aišku, kad įmonių pelnai šiek tiek kitokie, tačiau baldininkai verkdami remiasi statistikos duomenimis. Todėl tie duomenys ir tapo mano skaičiavimų pagrindu. Bet esmės tai nekeičia.

Kažkada vaikystėje man teko dažnai matyt animacinį filmuką, kurio veikėjas kiškis, nepavykus statyt sieną, nusprendė, kad „plytos kreivos“. Ir kai plytos kreivos iš tikrųjų nieko nepadarysi, gali tik melstis. Aišku, jeigu maldos nepadeda galima piketuot – prie Vyriausybės, prie Seimo, blokuoti kelius. Tačiau išgyvena ne tie, kurie reikalauja pokyčių iš kitų, o tie kurie sugeba prisitaikyt. Nesakau, kad mano pasiūlytas sprendimas lengvai įgyvendinamas. Jis reikalauja vieno žmogui nebūdingo dalyko – ieškoti problemos ne kituose, o savyje ir noro keistis.

Tai tikrai nėra teorinis dalykas, nes tai yra pritaikyta net keliose baldų įmonėse ir tai tikrai veikia. Tačiau tose įmonėse nėra „kreivų plytų“, t.y. įmonės vadovai ir darbuotojai supranta, kad darant taip kaip visi yra kvaila tikėtis rezultatų kitokių negu pas visus. Straipsnio komentarų statistika eilinį sykį patvirtino Lietuvoje siaučiančios „viktimito“ epidemijos faktorių („Viktimitas“ nuo angliško žodžio victim – auka). „Viktimitą“ kaip verslo ligą aprašė knygos „Bizonų skrydis“ autorius. Tikrai neprieštarausiu teigiantiems, kad to neįmanoma pasdaryt, kad tai yra teoretinis modelis, kad tai tinka kur nors, bet ne Lietuvoj. Šitoj vietoj belieka pacituot H. Fordą, kuris yra pasakęs: “Jeigu tu manai, kad tu gali, – tu teisus, jei tu manai, kad negali, – tu irgi teisus”.

komentarų yra lygiai 6

 1. Pastebejimas

  Verslo impotencija (kaip ir lytinė) daugumoj atvejų prasideda nuo smegenų, o ne nuo fiziologinių sutrikimų (aplinkybių)

 2. galvazmogupuosia

  Gal nesupyks vienas delfi skaitytojas, jei pasinaudosiu jo viename komentare paduota nuoroda:

  Nepirkite baldų BALTEKSITOJE, esančioje BALDŲ ROJUJE, Kaune
  Inga P., 33 m., Kaunas, 2008-07-06 Perskaityta kartų: 1003

  Užsisakėme miegamojo lovą ir spinteles prie jos 2008-04-23.Lovą vos sugebėjo pristatyti 2008-07-05, o spinteles ne tokias atsivežė ir jų teks laukti dar mažiausiai dvi savaites. Melagiai didžiausi. Ir dar akis išpūtę aiškina, kad vėluoja labai nedaug. Kiek nervų prisigadinsite, kol gausite laukiamus baldelius….tikrai neverta susidėti su šia savo vardo negerbiančia kontora…

 3. Rolandas

  Straipsnis Delfyje – šaunus. Tiems, kurie nors kiek susipažinę su TOC – viskas daugmaž aišku. Ypač keleriopo pelno augimo skaičiavimas :)
  Bet – dar karta matosi, jog per prievartą proto neįkrėsi…

 4. Labai patiko jūsų straipsnis, išspaudintas Delfyje.

  Apie Delfi komentavimo įpatumus:

  1. Man atrodo, kad jeigu yra sulaukiama aršios, nekonkrečios ir aplinkybėmis grįstos kritikos, tai rezultatas pasiektas su kaupu.
  2. Tik retais atvejais, tauta išreiškia vieningą solidarę nuomonę delfi komentaruose: ir tie atvejai suskaičiuojami ant vienos rankos pirštų (LT United pasirodymas Eurovizijoje, 2006m.; Vytauto Kernagio mirtis, 2008m.).

  To galvazmogupuosia:

  “Nepirkite baldų BALTEKSITOJE, esančioje BALDŲ ROJUJE, Kaune
  Inga P., 33 m., Kaunas, 2008-07-06 Perskaityta kartų: 1003”

  Įdomu, koks bus rezultatas po to, kai vieno nusivylusio pirkėjo skundą perskaito 1003 žmonių?

 5. galvazmogupuosia

  To Vadimas: na, įtariu, kad didelės įtakos tie tūkstantis skundą skaičiusiųjų neturės, nes toje įmonėje “ir taip laukiančiųjų eilės” 😉

 6. Dėkui, Rolandai, už klaidų taisymus.

  Vadimui: DELFI komentarai visuomet yra ypatingi :). Mane labiausiai nustebino teigiami komentarai (kad jų buvo).

 7. […] nė metai nuo kelėtos straipsnių spaudoje ir galima surasti, kad yra žmonės kurie mažai kalba, bet daug […]

Jūsų komentaras