Egzistencinis dirbančiųjų klausimas: ERELIS AR GAIDYS???

 • Gaidys yra užkietėjęs pesimistas, jis dėl visko kaltina likimą. Erelis – optimistas, jis tiki šviesiu rytojumi ir bereikalo „nesiparina“.
 • Gaidžiai vienas kitam pasakoja neigiamus įspūdžius bei guodžiasi dėl pastoviai patiriamų nesėkmių. Jie tam tikslui renkasi į gaidžių susirinkimus. Ereliai pasakoja tik teigiamus įspūdžius ir vienas kito „nenapregajet“.
 • Gaidžiai atlieka tik būtiniausius ar nurodytus darbus, ir tai nevisada. Ereliai atlieka daugiau nei iš jų buvo tikėtasi, nes toks yra jų supratimas.
 • Gaidžiai dirba lėtai ir su pasipūtimu, nes rimtumas tai sunkiai išgydomas negalavimas. Jų darbo principas: „Aš gi čia dirbu, o ne šiaip sau vaikštinėju“. Ereliai viską atlieka kaip galima greičiau, paprašciau ir linksmiau.
 • Gaidžiai viską žino geriau, jie yra visažiniai ir visada randa priežastį, kad galėtų nedirbti. Ereliai visada pasirengę mokytis ir mokosi.
 • Gaidžiai atsikalbinėja, argumentuoja ir jiesko kaltų aplink, o ereliai randa sprendimus.
 • Gaidžiai patys niekada nerizikuoja. Ereliai kartais bijo, tačiau vistiek veikia. Jie drąsūs.
 • Gaidžiai dirba nuo 9.00 iki 18.00, nes taip numato darbinės procedūros, o ereliai tiek, kiek reikia užduotims įvykdyti bei rezultatams pasiekti.
 • Gaidžiai kiekvienoje galimybėje ieško problemų, kad galėtų išanksto pateisinti savo impotenciją. Ereliai kiekvienoje problemoje regi galimybę.
 • Gaidžiai įsigilina tik į problemas ir kukarekuoja. Ereliai įsigilina į sprendimus ir veikia.
 • Gaidžiai keikia aplinkybes. Ereliai keičia aplinkybes.
 • Gaidžiai laukia, kol juos palesins. Jei gauna nepakankamai, o jie taip galvoja dažniausiai, kukarekuoja, skundžiasi ir šantažuoja. Ereliai „atsipūte“ prisiima visą atsakomybę ir gauna, ko nori.
 • Gaidžiai apkalba neesančius šalia, tada jie mano esą didingesni ir jaučiasi geriau. Ereliai kalba tiesiai į akis arba tyli.
 • Gaidžiai jaudinasi dėl smulkmenų ir dėl to efektyviai imituoja kunkuliuojančios veiklos  modelį. Ereliai nesipučia, jie į viska žiūri paprasčiau.
 • Gaidžiai daugybę metų prisimena, kas juos įžeidė, o pasitaikius progai keršyja. Ereliai neugdo vidinių neurozių ir atleidžia.
 • Gaidžiams visas pasaulis yra kiemas, ereliai pasiekia kalnų viršūnes.

komentarų yra lygiai 8

 1. Ir žinau, kur ieškoti erelių nereikia. Vištidėse, kur erelių algoms pinigų gaila 😀 Kur savininkas, ko gero žąsinas, neįkerta, kad pasamdyti erelį, tai ne gaidį nusipirkti 😀

 2. Va cia ir yra amžnas klausimas – kur priežastis, kur pasekmė.
  Ar erelių nėr, nes algos mažos, ar algos mažos nes erelių nėr ?

  Juk “Gaidžiai keikia aplinkybes. Ereliai keičia aplinkybes. “

 3. […] tai, tik kiek kitais žodžiais, prieš kelias dienas parašė kolega Girius,  taikliai pastebėjęs, kad kai kurie naminiai paukščiai net ir darydami tik tai, kas jiems […]

 4. Jokio amžino klausimo. Bent jau ne šioje situacijoje.
  Ereliai todėl ir ereliai, kad nepakliūna į vištides 😀
  Šitie patarimai tinka tik gaidžiui, kuris nori išmokti skraidyti. Net jei jis išmoks visus patarimus, tai vistiek bus gaidys, nors ir elgsis kaip erelis 😀
  Kaip psichologai pasakė, kad įgimtų lyderių nėra, ir galima viską išmokti/išsiugdyti – pasaulis patikėjo :)
  Visas pasaulis – vištidė, o psichologams knygutes pardavinėti reikia 😀

 5. Sutinku, kad erelių mažai. Tik norėjau pareikšt abejonę, dėl erelių kiekio ir algų priklausomybę.

  Iš savo praktikos galiu pasakyt, dažniausiai erelių algos mažos arba jie jos iš vis negauna, o gyvena iš pelno, ar bonusų už pasiektus rezultatus

 6. Algos – erelių kiekis nesusieti tiesiogiai. Ryšys, aišku, yra. Jei yra kelios panašios įmonės, tai tik vienoje iš jų bus rimtesnė komanda. Vat ten ir reikia dirbti :)
  Nelogiška samdyti vien erelius. Nebus kas kiemą šluoja.
  Ir šitas ornitoliginis klasifikavimas – sąlyginis. Labai maža dalis 100% laiko bus tokie, arba kitokie. Bus noras – padarysim darbą per pora valandų. Arba per pora dienų.
  Alga – ne už darbą. O tam, kad neišeitum iš įmonės. Dirbau už beveik perpus mažesnę algą. Kol atsibodo :) Mano vietoj jau trys dirbo 😀
  Jei darbdavys mąsto, kad nepakeičiamų nėra, tai jis asilas :) Toks niekada neišmoks iš valstiečio, kad ariančius arklius prižiūrėti reikia, saugoti… Kad pačiam plūgo nereikėtų traukti 😀

 7. lina

  “Nelogiška samdyti vien erelius. Nebus kas kiemą šluoja.” tai galime daryti isvada, kad potencialus ereliai komandai yra nenaudingi ir kelia gresme jau esantiems?:)) bet argi jie negali sugebeti atnesti nemazai naudos, tik reikia karts nuo karto “sparnus apkarpyt”?:))

 8. Ereliai gali šluoti ir kiemą. Jokių problemų. Jei tik įmonė gali mokėti erelišką algą šlavėjams – tuo geriau infliacijai.
  Jei erelis leisis apkarpomas – tai jis gaidys 😀
  Beje, kokia logika padaryta tokia išvada? Kaip iš tos minties išgauti, kad ereliai nenaudingi? Hmmm, pasaulis iš tikrųjų keistas ir neatrastas 😀

  Puikus pokalbis čia užsimezgė. Personifikuotas ir poetinis. Ir viskas tik dėl to, kad darbas su personalu Lietuvoje net neapleistas. Jo nėra. Vadovavimas žmonėms – negirdėtas neregėtas dyvas.
  Juk logika pataria vadovauti įmonei, ne kolektyvui? 😉
  Nei velnio nepadės jokie mokslai vadovauti žmonėms. Vieni vadovai suburia kuriantį kolektyvą, kiti ne.
  Bet galima sukurti kokią naują teoriją apie tai ir pradėti naujus mokymus. Galima užsikalti pinigėlio ir šlovės. Juk tai, kas bus sakoma, bus teisybė. Išskyrus tai, kad reikia gimti ereliu 😀

 9. Mano nuomone, erelių / ne erelių atveju atvejis nėra išimtinis. Čia turėtų veikti Paretto dėsnis (20/80). Aš manau, kad 20% žmonių gimsta ‘ereliais’. Jie tiesiog žino tas taisykles. Dar 20% niekada nelemta perprasti ‘erelių’ minčių. Tačiau viduriukas gali tapti vienais ar kitais. Tik priklauso nuo to, kurį kelią pasirinks.
  Nors dažniausiai žmogus nepasirenka kelio, o jį nukopijuoja nuo aplinkos. Juk ne veltui Seneka yra pasakes – Atiduok vaiką auklėti vergui, tai turėsi dar vieną vergą.

 10. […] tai vienas iš daiktų, kas skiria gaidį nuo erelio. Todėl visada atsikratykite darbuotojų kurie visur mato bėdas ir turi aukos sindromą, ir […]

 11. […] verslo tinklaraštyje buvo paskelbtas tekstas apie gaidžius ir erelius, tarsi analogijas tam tikriems darbuotojų bruožams ir […]

 12. […] šiais laikais susiduria su sunkumais. Vieni juos bando spręsti, kiti bando ieškoti, kas juos paguos. Kažkodėl studentai mano, kad juos, tokius gražius ir pukuotus, reikia guosti. O dėstytojai […]

Jūsų komentaras